Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2009, 15:06   #1
mazovia
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Legnica
Model: Ford Mondeo MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Wibracje z przodu od czasu do czasu

Witam. Jako, że jestem tu nowy witam wszystkich forumowiczów i proszę Was o pomoc. Jeżdżę Mondeo MK2 1.6. Mój kłopot to wibracje na kierownicy, pedale gazu i budzie szczególnie na równej gładkiej prostej drodze, obojętnie czy to na luzie, biegu, nie tylko podczas hamowania. Już od 60-70 km/h ale tak jak mówię, raz są a raz auto jeździ bez zarzutu. Dziś zrobiłem 40 km i nic. Kiedy są to bardzo zwalniam, jadę powoli, wszystko znów jest ok, wibracje ustają, ale sytuacja się powtarza po kilkunastu kilometrach. Podejrzewam przegub wewnętrzny. Pomóżcie. Opony wykluczam bo jeźdżę na 4 prawie nowych i nie dzieje się to stale tylko co kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów. Z tyłu do wymiany są amortyzatory i pewnie tuleje wahaczy (auto myszkuje, tył nadrzuca w prawo na zakręcie w prawo), ale zakładam, że to inna bajka. Jeśli jestem w błędzie proszę oświećcie mnie. Pozdrawiam

mazovia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 18:31   #2
amal
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2006
Skąd: Lublin/Leżajsk
Model: Mondeo Mk1
Silnik: 1,8 - 16V
Rocznik: 1996r
Postów: 145
Domyślnie Odp: Wibracje z przodu od czasu do czasu

Napisz co już sprawdziłeś powodów moze być tysiąc: Tarcze, gumy wachaczy, końcówki drążka, itd.
__________________
AMAL
amal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 19:30   #3
mazovia
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-07-2009
Skąd: Legnica
Model: Ford Mondeo MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 1997
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wibracje z przodu od czasu do czasu

Napiszę co zaobserwowałem dziś - prawdopodobnie podpowie to przyczynę kłopotów - jadąc 35 km obwodnicą równą prędkością po zatrzymaniu zaobsertwowałem niemiłosiernie rozgrzaną prawą felgę (lewa ok), zastanawiało mnie od momentu pojawienia się kłopotów zwiększenie zużycia paliwa, po wyrzuceniu na luz szybkie zwalnianie auta ... Po zdjęciu koła tarcza na luzie obraca się bardzo ciężko. Prawdopodobnie więc klocki do niczego, chyba stąd bicie, dziwi mnie tylko, że działo się to nie bez przerwy tylko co jakiś kawałek. Miał ktoś podobnie?
mazovia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2009, 20:14   #4
luckmar
ford::advanced
 
Avatar luckmar
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001/2002
Postów: 471
Domyślnie Odp: Wibracje z przodu od czasu do czasu

to że Ci hamulce "blokują" to jest wina tego że się zapiekają.
Czeka Cię przegląd zacisków i tłoczków hamulcowych. zacznij od tego....
luckmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.