Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2007, 14:08   #1
koschmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 13
Domyślnie Świeci kontrolka abs po wymianie łożyska w przednim kole.

Ten temat był już poruszany 2 lata temu ale nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi i nikt już na to nie odpowiada , dlatego postanowiłem napisać na ten temat jeszcze raz. Mam nadzieję , że nie zostanę za to rozstrzelany. Wczoraj mechanik wymieniłmi w przednim , prawym kole łozysko z ABS. Po wymianie zaświeciła się kontrolka ABS i nie chce zgasnąć. Po przejechaniu paru metrów powinna zgasnąć ale nie . Czy po wymianie łozyska w przednim kole konieczne jest podpięcie komputera i skasowanie błedu czy powinna kontrolka ABS zgasnąc sama? Jesli łozysko było załozone prawidłowo , czujnik nie został uszkodzony i jest w odpowiedniej odległosci od pierścienia magnetycznego przy łożysku.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-09-2017 o 13:02
koschmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2007, 14:53   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie

Ja bym szukał czy mechanik nie odpiął / poluzował / uszkodził kostki elektrycznej do ABS. Albo trzeba zdjąć koło albo wjechać na kanał i spokojnie obejżeć lub ew. jechać z reklamacją do mechanika i się wydrzeć co odpiął.
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2007, 16:20   #3
koschmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 13
Domyślnie

Mechanik mógl : założyć odwrotnie łożysko ( pierścieniem magnetycznym na zewnątrz ) , załozyć czujnik zbyt blisko łozyska ( czujnik wtedy zdarłby gumkę z magnesami lub uległ sam uszkodzeniu ) , założyć czujnik zbyt daleko od łozyska ( nie "widziałby" wtedy magnesów z pieścienia ) lub mógł uszkodzić czujnik przy demontażu albo montażu. Wszysto to wiem i jestem prawie pewny , że ABS powinien działać poprawnie po wymianie łożyska ale prawie robi dużą różnicę , dlatego chciałbym wiedzieć na 100% czy po wymianie łożyska przedniego z ABS w Focusie , konieczna jest wizyta u autoelektryka , dokonywanie diagnozy i pomiarów komputera i np kasowanie błędów itd , bo to w znaczacy sposób podniosłoby koszty całej tej operacji wymiany łożyska .Byłby to ocywiście idiotyzm i gdyby była taka konieczność , to od razu sprzedaję FOCUSA. Dzięki za pomoc.
koschmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2007, 18:52   #4
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie

koschmar, nie musisz sprzedawać Focusa. Bo takie potrzeby nie było, nie ma i nie będzie, żeby po zmianie łożyska jeździć z jakimiś kombinacjami po magikach.

Poza w/w objawami jest możliwy jeszcze jeden przy wypiętej kostce od czujnika został włączony zapłon i sterownik nałapał głupich błędów. I dopiero kontrolka zgaśnie za kilka dni. Ale wątpię w taką sytuację.
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2007, 19:15   #5
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie

Ehhh ci kowale jedno zrobia trzy inne rzeczy spieprzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest norma ..............niestety
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2007, 16:01   #6
koschmar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-03-2007
Postów: 13
Domyślnie Łożyska.

Sebbeck. Łozyska kół , po zdemontowaniu , nie nadają się do ponownego założenia. Ten kowal , który Ci zakładał łożyska młotkiem i na dodatek załozył je odwrotnie , powinien je zdjąć i zasponsorować Ci nowe . Najlepiej wez od niego kaskę na nowe łozyska i nie pokazuj się tam więcej . Idź gdziś gdzie wciskają je prasą. Siemka.
koschmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2007, 14:13   #7
matlo
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2007
Model: FOCUS MK2
Silnik: zdrowy
Rocznik: młode
Postów: 13
Domyślnie

koschmar sprawa wygląda jasno
Kontrolka sama nie zgaśnie musi być podłączony do kompa i skasowany błąd. Po rozłączeniu kabla od czujnika coś się pieprzy ze sterownikiem, wiem bo sam tak zrobiłem klientowi :fcp2 ale to nic. Mozna odłączyć kleme przed rozłączeniem czujnika ale to wiąże się z kodowaniem kompa i podrzędnych.
pozdro
matlo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2007, 22:17   #8
RobinCop
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-05-2007
Skąd: Czeladź
Postów: 2
Domyślnie

w moim Focusie tak samo sie stalo, ale po wymianie klockow... wrocilem do mechanika i okazalo sie ze mialem przetarty przewod od czujnika ABS. Podczas wymiany klockow mechanik naruszyl ten przewod ktory stracil wlasciwosci przewodzace Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po wymianie przewodu kontrolka zgasła (bez ingerencji komputera serwisowego). Pozdrawiam
RobinCop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2007, 18:47   #9
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał matlo
koschmar sprawa wygląda jasno
Kontrolka sama nie zgaśnie musi być podłączony do kompa i skasowany błąd. Po rozłączeniu kabla od czujnika coś się pieprzy ze sterownikiem, wiem bo sam tak zrobiłem klientowi :fcp2 ale to nic. Mozna odłączyć kleme przed rozłączeniem czujnika ale to wiąże się z kodowaniem kompa i podrzędnych.
pozdro
Jezeli wszystko jest dobrze zrobione to kontrolka po wymianie nie powinna wogole sie zapalic.Pozycja klucza w stacyjce nie na 2 tylko 1 lub 0(nie skrecisz kolami przy wymianie) i nie ma prawa sie zapalic ,wymienilem troche tego,wiec jakies tam pojecie mam.Pozdrawiam
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2007, 10:00   #10
meksyk
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-06-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6 zetec
Rocznik: 2003
Postów: 77
Domyślnie

ten machanik to chyba jakis magik to nie samochod produkcji ZSSR gdzie sie naprawialo mlotkiem :fcp4
meksyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.