Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2012, 21:29   #1
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Witam! Chciałbym tak zmostkować przednie światła przeciwmgielne aby zapalały się razem z oświetleniem wnętrza po wyłączeniu silnika jak równeż po otwarciu auta. Domyślam się że najprostszym sposobem byłoby podpiąć przeciwmgielne do instalacji oświetlenia wnętrza np. pod oświetlenie nóg, ale czy następnie lepiej jest pociągnąć kabel aż do samego zderzaka czy może gdzieś można sie podłączyć bliżej, np pod któryś z przekaźników żeby nie męczyć sie z kablem aż do komory silnika. Czy ktoś z Forumowiczów może już to robił lub ma jakieś ciekawe rady i pomysły?

macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 23:37   #2
dynu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-11-2011
Skąd: Kudowa-Zdrój
Model: Mondeo Ghia Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Może to nie jest konkretna odpowiedź na Twoje pytanie, ale kiedyś czytałem o tym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sam nie próbowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dynu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2012, 23:47   #3
macpreibi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-03-2011
Skąd: Poznań / Birmingham
Model: Mondeo MK3 TDCI Titanium X
Silnik: 2.0 / 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Cytat:
Napisał dynu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to nie jest konkretna odpowiedź na Twoje pytanie, ale kiedyś czytałem o tym:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sam nie próbowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też o tym czytałem... trochę kosztowne i nie koniecznie chcę mieć pozostałe gadżety z tym związane wiec wolałbym sam to podłączyć, tylko że sie obawiam że jak zmostkuję halogeny z oświetleniem wewnętrznym to oprócz włączania sie halogenów przy otwieraniu auto to również bedzie mi sie oświetlenie wewnątrz włączać kiedy włącze halogeny manualnie.
macpreibi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 13:38   #4
Mateoo
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: z Polski ;)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 133
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Witam. Ja na twoim miejscu podłączyłbym się pod oświetlenie wnętrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I zrobić przełącznik który przełącza kiedy halogeny mają być jako halogeny a kiedy jako te pod oświetlenie. Wydaje mi się, że przełącznik robisz normalnie w kabinie i ciągniesz przewód do halogena (od kierowcy - tam jest mostek z lewym) i chyba tyle.

Albo zrobić jedynie włącznik. Jak włącznik będzie na pozycji 1 to prąd popłynie do halogenów (prąd ten on wnętrza) i wtedy nie włączasz halogenów sam. Jak dasz włącznik na pozycję 0 (prąd z oświetlenia wnętrza nie dociera do halogenów) spokojnie włączasz sobie halogenki i nic się nie pali
(chyba, bo nie testowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Ja chyba zmostkuję z długimi, bo i tak nigdy nie używam tych halogenów, a ostatnio nawet przestały mi świecić.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mateoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 14:18   #5
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Cytat:
Napisał macpreibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....
bedzie mi sie oświetlenie wewnątrz włączać kiedy włącze halogeny manualnie.
Zastosuj diodę to się nie zaświeci. Dioda przepuszcza prąd w jedną stronę a w drugą nie, i to wtedy zda egzamin. Tylko jaka dioda to mnie nie pytaj, nie wiem jakie prądy tam płyną i jaką moc wytrzymają.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 15:21   #6
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Tylko zwroc uwage ze prad poplynie rowniez w chwili otwarcia drzwi przy wlaczonym zaplonie i wtedy tez dopali ci halogeny.
Musial bys rozgraniczyc plynacy prad na halogeny uzalezniajac go od wlaczonego/wylaczonego samochodu.

Osobiscie uzywam modulu z cubeelectronics i polecam.

A jesli tak bys sie chcial bawic to juz bym wolal zastosowac jakis maly prosty modul (moze sciemniacz jak do swiatelka wew.) i podpiac go chocby pod podwojne ryglowanie (sygnal plusa z elektrycznie skladanych lusterek - nawet jak ich nie masz to wiazka jest w GEM) i wtedy dopali ci na jakies 15sek. halogenki zarowno przy zamykaniu jak i otwieraniu z ladnym ich wygaszaniem na koniec.

Ostatnio edytowane przez MINIO_STW ; 14-04-2012 o 15:23
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2012, 16:54   #7
mariusz-jagi
ford::average
 
Avatar mariusz-jagi
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi Titanium X
Silnik: 2.0 TDCI 115KM DPF
Rocznik: 2006
Postów: 59
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

@MINIO_STW
z jakiego modułu cubeelectronics korzystasz i jakie masz funkcje?
Można jakoś odseparować działanie doświetlania zakrętów, by nie działało w czasie większych prędkości np. podczas wyprzedzania?
Pisałem do nich nawet email ale zawsze bez odpowiedzi.
__________________
http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/pe...99767922_1.gif
Power by Heko 115@146 KM i 309@371 Nm Millers Oil EE Longlife Eco 5w30

Ostatnio edytowane przez mariusz-jagi ; 15-04-2012 o 08:33 Powód: dodatkowe pytanie
mariusz-jagi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 06:38   #8
zbyszek99
ford::average
 
Avatar zbyszek99
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: Dolnośląskie, Ziębice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 kucy
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Cytat:
Napisał MINIO_STW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko zwroc uwage ze prad poplynie rowniez w chwili otwarcia drzwi przy wlaczonym zaplonie i wtedy tez dopali ci halogeny.
Musial bys rozgraniczyc plynacy prad na halogeny uzalezniajac go od wlaczonego/wylaczonego samochodu.
Ale to już jest dodatkowa opcja o której macpreibi nie pisał

Cytat:
Napisał macpreibi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam! Chciałbym tak zmostkować przednie światła przeciwmgielne aby zapalały się razem z oświetleniem wnętrza po wyłączeniu silnika jak równeż po otwarciu auta.
Takie rozwiązanie było by najprostsze bez rozgraniczeń czy slinik pracuje czy nie.
Jedno mnie tylko zastanawia czemu to miało by służyć? Jak tylko jako bajer to troszkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zbyszek99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 09:59   #9
MINIO_STW
ford::average
 
Avatar MINIO_STW
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Stalowa Wola
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

@zbyszek no ale wlasnie tu nie chodzi ze to dodatkowa funkcja tylko minus dzialania. Funkcja o ktora chodzi to tzw comming/leaving home czyli doswietlanie drogi z/do domu.
Taki bajerek po mojemu bardzo fajny. I jesli zmostkuje halogeny do oswietlenia wnetrza to beda one rowniez sie zaswiecac przy kazdorazowym otwarciu drzwi nawet podczas pracujacego silnika a to jest minus tej funkcji i zapewne nie o takie dzialanie autorowi chodzilo.
@mariusz - posiadam modul komfortu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I jeslpytasz o doswietlanie halogenow przy wyzszych predkosciach to musial bys zbytnio ingerowac w autko zeby to dzialalo jak powinno.
U mnie dziala na zasadzie do wyprzedzania uzywam potrojnego migniecia generowanego przez delikatne dotkniecie manetki kierunku. Jesli wlacze kierunek to niestety dopali mi halogena po drugim mignieciu kierunku.
MINIO_STW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2012, 11:36   #10
MichhalMCH
ford::average
 
Avatar MichhalMCH
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Ballymena UK (Northern Ireland)
Model: Mondeo ZETEC
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Włączanie przednich świateł przeciwmgielnych przy otwieraniu auta

Ja bym się bał podłączać pod oświetlenie wnętrza bo może się zbyt obciążyć i coś się popalić.
Ja osobiście zrobił bym tak:
kupił kawałek kabla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupił przekaźnik czasowy
poszukał tematu w którym kiedyś było opisywane automatyczne składanie lusterek po zamknięciu samochodu.
Podłączył bym przekaźnik czasowy tak aby impuls elektryczny uruchamiał go podczas otwierania auta (Do odnalezienia impulsu przewertował bym temat o lusterkach bo jet to tam dobrze opisane). Pozostałe dwa piny to jeden kabel od przekaźnika do przeciwmgłowych drugi od przekaźnika do stałego +12V. Podłączył bym to i powinno świecić np przez 2 minuty podczas otwierania auta jak i zamykania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chyba tak zrobie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet to mi się spodobało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mój Samochód:
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170449
ZAPRASZAM!!!!
MichhalMCH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.