Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2009, 19:14   #1
publo102
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2005
Model: Focus II
Silnik: 1,6TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Unhappy Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Witam, jak w temacie, wymieniłem filtr, oczywiście przed założeniem zalałem go olejem, odpalił i po paru sekundach zgasł i koniec. Rozłączyłem, dolałem oleju ile się da i nic nie pomaga, podejmowałem kilka prób łącznie z założeniem starego, żadnej poprawy, teraz szukam pomocy, może ktoś ma jakiś pomysł co może mu pomóc?
Silnik, 1,6 TDCi.
Z góry dzięki za wszelaką pomoc.
Pozdr.

publo102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 20:22   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Nie mogę odnaleźć tych wątków, ale już było o odpaleniu zapowietrzonego tdci.

Z tych postów wynikało, że ciężko jest go odpalić, na stacjach ASO mają podobno specjalne urządzenie ciśnieniowe do odpowietrzania (na stojącym silniku). Był też człowiek który wziął auto w końcu na hol (bo rozrusznik już był czerwony) i po dłuższym holowaniu odpalił. Zanim go holował, to silnik trochę dymił, ale podobno wyjątkowo smrodliwie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 20:38   #3
foxone
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 30-03-2009
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 TDCI 133
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Witam, tez wymienialem filtr paliwa i mialem tak samo... myslalem ze jak przekrece kilka razy zapłon kluczykiem to pompa bedzie dawac i sam sie odpowietrzy :/ niestety nie.... brat musiał jechać po pomke do odpowietrzania przewodów i trzeba było z kilku przewodów wyssać paliwo z powietrzem... pozniej juz bylo ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja zalatwilem to w ten sposób a czy istnieje inny to nie wiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
foxone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2009, 23:38   #4
grabber
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi (132 kW)
Rocznik: 2015
Postów: 153
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Nie wiem czy aktualne ale ja mordowalem sie na darmo caly dzien i nic... i dopiero opisana przeze mnie metoda pomogla >> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
grabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2009, 07:58   #5
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Wink Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mogę odnaleźć tych wątków, ale już było o odpaleniu zapowietrzonego tdci.

Z tych postów wynikało, że ciężko jest go odpalić, na stacjach ASO mają podobno specjalne urządzenie ciśnieniowe do odpowietrzania (na stojącym silniku). Był też człowiek który wziął auto w końcu na hol (bo rozrusznik już był czerwony) i po dłuższym holowaniu odpalił. Zanim go holował, to silnik trochę dymił, ale podobno wyjątkowo smrodliwie.
Większość dobrych zakładów posiada takie pompki- tłoczą one paliwo do filtra, które następnie rozchodzi się po wszystkich szczelinach. Wtedy nie ma problemu z odpaleniem. Pompki takie mogą być mechaniczne lub takie "gruszki"-tłoczymy ręcznie
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 19:24   #6
MIŚ
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-11-2008
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS I
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 14
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Witam. W TDCi pompa nie zassie paliwa ze zbiornika po zapowietrzeniu.W Service po wymianie filtra paliwa ,rozpinają szybkozłączkę na metalowym powrocie do zbiornika i tłoczą powietrze do zbiornika, które to powoduje wepchnięcie paliwa ze zbiornika w układ paliwowy aż do wypływu przez drugą rozłączoną końcówkę.(wiem od mechanika z ASO).
Pozdrawiam
MIŚ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2009, 20:02   #7
niziko
ford::beginner
 
Avatar niziko
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: JABŁONNA
Model: FORD FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

To prawda z tą pompkąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na szczęście wymieniłem filtr w zakładzie gdzie wiedzieli o co chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
niziko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2009, 12:40   #8
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

eh te focusy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w swoim wymieniłem (tylko nie zalałem paliwem) i po kilku "startach" zagdakałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 14:40   #9
publo102
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-08-2005
Model: Focus II
Silnik: 1,6TDCi 109KM
Rocznik: 2005
Postów: 37
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Witam,
poradziłem sobie z tym problemem w jakieś 10minut, tylko potrzebowałem wężyka o średnicy 8mm, wypiąłem przewód powrotu paliwa podłączyłem wężyk, kilkanaście głębokich wdechów i olej przepłynął przez całość i silniczek odpalił po 2 sekundach za pierwszym razem, także polecam taką receptę, tylko trzeba pamiętać aby mieć wężyk, coby nie wracać do domq na piechtę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdr.
publo102 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2009, 16:51   #10
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Nie odpala po wymianie filtra paliwa.

Juz nie pierwszy raz spotkałem sie z takim problemem i zawsze widzę rożne metody az nie wiadomo która najsensowniejsza... Ja taki przypadek miałem u siebie dokładnie tydzień temu, odpaliłem i po 5 sekundach zdechł, nawet szkoda mi było go kręcić bo wydawało mi sie ze nic to nie da , a pomogło po prostu wyjecie całego filtra i zalanie go ropą która wypchnęła powietrze... Zdarzają sie takie przypadki zapowietrzenia ze to nie pomorze ?
Pozdrawiam.
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.