Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2012, 13:15   #1
krzysiek_rudzki
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Działdowo
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Witam,
od niedawna jestem posiadaczem forda focusa mk2 kombi 1,6 TDCI 109 KM.
Pierwszy problem jaki miałem udało mi się rozwiązać właśnie dzięki temu forum. Znalazłem odpowiedni temat i identyczną sytuacje.
Natomiast teraz nic konkretnego nie pasuje do mojego problemu.
Otóż chodzi mi o działanie a raczej chyba nie działanie świateł w opcji AUTO, automatycznych wycieraczek a ostatnio zauważyłem że w dźwigni włączania wycieraczek nie działa regulator odstępów czasowych w pracy przerywanej i czułości czujnika deszczu. Wycieraczki pracują ciągle z odstępem czasowym w granicach 8 sekund.
Dodam że samochód był sprowadzony w 2008 roku do Polski z Niemiec i jest to wersja Ghia.
Proszę o pomoc i informację czy wszystkie te 3 rzeczy są ze sobą powiązane i od czego zacząć sprawdzanie i rozwiązywanie problemu.

krzysiek_rudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 14:39   #2
michalkosc
ford::average
 
Imię: michał
Zarejestrowany: 05-02-2011
Skąd: kościan
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 50
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Co tak naprawdę ciebie niepokoi.Na razie to opisałeś nam wyposażenie.Może więcej szczegółów.Tak naprawdę zasada działania wszystkich tych elementów jest instrukcji obsługi.
michalkosc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 14:55   #3
krzysiek_rudzki
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Działdowo
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

No właśnie chodzi o to że żaden z tych elementów nie działa i tak naprawdę nie wiec od czego zacząć aby to naprawić.
Światła czy mam w pozycji mijania czy AUTO jest tak samo. Wycieraczki w trybie pracy przerywanej działają stale z jedną prędkością bez możliwości ustawienia krótszych przerw czy dłuższych. Czujnik deszczu raczej też nie reaguje.
Instrukcję już przeglądałem ale nic nie znajduję oprócz tego jak powinno być a u mnie nie jest.
krzysiek_rudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 15:16   #4
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Swiatła w pozycji auto powinny zadziałać jeżeli czujnik zmierzchu wyłapie mniejsze nateżenie światła, wtedy powinny się zapalić.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 20:58   #5
krzysiek_rudzki
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Działdowo
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

właśnie wiem a u mnie tak nie jest. nie zależnie w jakiej pozycji jest przełącznik wszystkie światła są włączone.
krzysiek_rudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2012, 21:47   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Trzeba podłączyć się komputerem i posprawdzać błędy GEM oraz jego konfigurację. Jeśli konfiguracja jest OK, to wszystko wsazuje na uszkodzony czujnik zmierzchu/deszczu (ten przyklejony do szyby). Można też sprawdzić czy wtyczka w czujniku nie wypięła się...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 06:04   #7
krzysiek_rudzki
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Działdowo
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Ok. sprawdzę wtyczkę i poszukam kogoś z kompem aby posprawdzał te ustawienia i błędy. Napewno się odezwę
A czy pokrętło od czasu pracy wycieraczek ma jakieś znaczenia, jak sprawdzić i zrobić aby chociaż była możliwość regulacji częstotliwości ruchu wycieraczki
krzysiek_rudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2012, 12:23   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Pokrętło w trybie auto ustawia czułość a w trybie czasowym czas. Samo - nie trzeba nic robić. Na razie masz tryb auto - tyle, że z błędem, nie działający, więc pokrętło nie robi nic.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 14:37   #9
krzysiek_rudzki
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 17-10-2012
Skąd: Działdowo
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1,6 diesel
Rocznik: 2006
Postów: 8
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Myślę że już po problemie.
Po zdjęciu jednej części obudowy lusterka łatwo wyciągnąłem jedną wiązkę przewodów a po zdemontowaniu okazało się że to właśnie ta dochodząca do czujnika. Po jej podłączeniu i wycieraczki w trybie auto reagują na wodę a w trybie normalnym jest możliwość ustawienia odstępów czasowych. Nie wiem tylko co ze światłami w dzień bo nie mam możliwości przetestowanie (rano ciemno, po pracy ciemno - może w weekend).
Teraz jeszcze kwestia działania świateł w trybie AUTO. Bo jeżeli w dzień czujnik nie uruchomi żadnych to raczej funkcja ta będzie bezużyteczna.

Gdzieś na forum znalazłem taki filmik jak ktoś przezbrajał światła w skrzynce bezpieczników i po tym na AUTO w dzień były tylko przednie mijania a po reakcji czujnika zmierzchu włączały się tylne i oświetlenie tablicy rozdzielczej.
Co o tym myślicie. Sprawdza się to i co podczas kontroli drogowej.
krzysiek_rudzki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2013, 16:39   #10
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,199
Domyślnie Odp: Światła auto, czujnik deszczu i regulacja pracy wycieraczki szyby przedniej

Cytat:
Napisał krzysiek_rudzki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)Nie wiem tylko co ze światłami w dzień bo nie mam możliwości przetestowanie (rano ciemno, po pracy ciemno - może w weekend).(...)
Gdy ciemno zaświeć w latarką na sensor/czujkę, a gdy widno zasłaniasz czymkolwiek - szmata, beret. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.