Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2010, 09:17   #11
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Mój mechnik czesci brał z Intercarsu mój mechanik pewnie ma znizke u nich i ze mnie nie zdarłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 08:22   #12
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

No wygląda że ponad 1000 chcą na częściach wyciągnąć. Boje się sam wszystko zamówić, bo się nie znam. A te klocki mogą się różnić nie tylko w zależności od modelu, ale też rocznika. Przenosze się szukać na allegro może rzeczywiście sprzedawce fachowego trafie i podpowie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 10:17   #13
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał wasylakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No wygląda że ponad 1000 chcą na częściach wyciągnąć. Boje się sam wszystko zamówić, bo się nie znam. A te klocki mogą się różnić nie tylko w zależności od modelu, ale też rocznika. Przenosze się szukać na allegro może rzeczywiście sprzedawce fachowego trafie i podpowie.
szukaj najlepiej ze swoich okolic, bo w razie ewentualnych problemów z dopasowaniem części będziesz mógł podjechać i wymienić na pasujący element (kwestia oszczędności czasu)
ewentualnie moe ktoś z Twojej strefy ma microkata i mógłby Ci sprawdzić po numerze jaka dwumasa itp będzie u Ciebie pasowała
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:03   #14
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Patrzyłem na allegro, za zestaw: koło dwumasowe, tarcza sprzęgła, docisk sprzęgła, wysprzęglik trzeba zapłacić około 1800zł. Zastanawiam sie tylko czy do samej wymiany nie będą potrzebne jakieś dodatkowe akcesoria jak np. śruby, linki, pasek, czy smar.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:27   #15
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał wasylakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam sie tylko czy do samej wymiany nie będą potrzebne jakieś dodatkowe akcesoria jak np. śruby,
śruby jak najbardziej i uszczelniacz wału od strony skrzyni. jaką masz skrzynię biegów?
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2010, 14:32   #16
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszt całego sprzegła wyszedł mnie ok 2700 zł z robocizna Wszystko firmy LUKE bo czytałem ze to dobra firma jest
do skrzyni 6 biegowej koszt po zniżkach w InterCars to 1800-1900zł (zależy czy mają komplety czy każda część oddzielnie) plus śruby 50 zł a do skrzyni 5 biegowej całość o ok. 200 zł taniej

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robiłem jakieś 2 tyg temu cały komplet i zapłaciłem 2160pln
bardzie realne ale spodziewam się, że skrzynia 5 biegowa

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój mechnik czesci brał z Intercarsu mój mechanik pewnie ma znizke u nich i ze mnie nie zdarł
trochę jednak zdarł, normalnie koszt wymiany 350-450 zł

u mnie przy wymianie w częściach zostawiłem 2100 zł ale razem z łożyskiem podpory półosi. skrzynia 6 biegowa.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 14-12-2010 o 14:39
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 13:11   #17
wasylakos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

dzięki za ceny, to zdecydowanie brzmi lepiej niż się wydawało z początku. "Na dzień dobry" Kolesie z serwisu postraszyli mnie kwotą 5100zł na oryginałach Motocraft, chwalac się, że robocizne liczą tanio, bagatela jakieś 700zł. Tylko zapomnieli dodać, że rąbią na cześciach 3 x więcej.

ech, gdyby nie to forum...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 17:27   #18
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Komplet czesci do 6 biegowego można mieć za 1800 zł plus 60 zł śruby i ponad setkę na uszczelniacz (raczej się go powinnno wymienić). czyli części to 2000 zł. Robocizna 450 zl. Tak więc w 2500 zl powinno sie wszystko zamknąc i u mnie tak bylo.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 17:31   #19
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

bardzie realne ale spodziewam się, że skrzynia 5 biegowa
dokładnie, ale jak się poszuka na strefa.pl czy coś podobnego to do 6 biegowej też można tanio kupić
Cytat:
Napisał wasylakos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robocizne liczą tanio, bagatela jakieś 700zł. Tylko zapomnieli dodać, że rąbią na cześciach 3 x więcej.
to kup komplet gdzieś taniej a niech oni Ci założą, a co do samego montażu nie wiem jak w 6biegówkach ale w tddi przy 5cio biegowej trzeba cały wózek ściągnąć w dół, żeby się dostać do skrzyni :/
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2010, 18:58   #20
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Niech napisze do Jacka możne ma kompletne sprzęgłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.