Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2010, 08:04   #21
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Witam

Koledzy jak to w końcu jest z tym DKZ czy trza od razu wymieniać jak stuka czy można pojeździć - pytam bo kumpel z roboty śmiga skodą (octavia z 1999r) z uwaloną dwu masą już blisko 2 lata i mówi że forsy nie ma i jeszcze z rok pojeździ. Mówi że się przyzwyczaił i jeździ a biegi wchodzą bez większego oporu ale jedynkę i wsteczny wrzuca z wyczuciem.

sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 09:33   #22
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Koledzy jak to w końcu jest z tym DKZ czy trza od razu wymieniać jak stuka czy można pojeździć - pytam bo kumpel z roboty śmiga skodą (octavia z 1999r) z uwaloną dwu masą już blisko 2 lata i mówi że forsy nie ma i jeszcze z rok pojeździ. Mówi że się przyzwyczaił i jeździ a biegi wchodzą bez większego oporu ale jedynkę i wsteczny wrzuca z wyczuciem.
niby można, w którymś momencie przestaną wchodzić biegi jak już dwumasa rozsypie się całkowicie
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 15:09   #23
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Koledzy jak to w końcu jest z tym DKZ czy trza od razu wymieniać jak stuka czy można pojeździć - pytam bo kumpel z roboty śmiga skodą (octavia z 1999r) z uwaloną dwu masą już blisko 2 lata i mówi że forsy nie ma i jeszcze z rok pojeździ. Mówi że się przyzwyczaił i jeździ a biegi wchodzą bez większego oporu ale jedynkę i wsteczny wrzuca z wyczuciem.
Kolego jak uwazasz bo jak padnie dwumas to moze ci troszke narozrabiac i kosztów narobic niepotrzebnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 16:27   #24
sokoleokoo2
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2010
Skąd: spoko
Model: Mondeo
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 75
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Pany tu chodzi o sam fakt i zasadę. W/g mnie w momencie kiedy puszczą nity to teoretycznie stoimy bo silnik nie przekaże napędu a bieg możemy wrzucić tylko podczas wył. silnika. Ale przecież od razu DKZ się nie rozleci więc kilka miesięcy pewno pojeździć spokojnie można, zwłaszcza że macie przykład że się da. Chciałem tylko zauważyć że ten gościu ma już nakręcone 320000 tyś i jak liczył to od 50-70k już śmiga z rozwaloną.

Więc się zastanawiam jak to tak naprawdę jest.
sokoleokoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 16:33   #25
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Powiem ci ja widziałem swoja dwumase widziałem ze sie sypała i to wybór nalezy do Ciebie co zrobisz mozna doradzic co zrobic a wybór nalezy do Ciebie i tak
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2010, 19:48   #26
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał sokoleokoo2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pany tu chodzi o sam fakt i zasadę. W/g mnie w momencie kiedy puszczą nity to teoretycznie stoimy bo silnik nie przekaże napędu a bieg możemy wrzucić tylko podczas wył. silnika.
miałem tak i jakoś nic poza wymianą dwumasy itp nie musiałem robić
a najlepsze że przez jakiś miesiąc objawy wysprzęglika itp ustały, a z dnia na dzień biegi przestały wchodzić, po wbiciu na wył silniku i odpaleniu miałem aut. skrzynię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2011, 10:16   #27
Liber0
ford::amateur
 
Avatar Liber0
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Skąd: łowicz
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 5
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Witam Panowie, ja znalazłem zestaw sprzęgła za 1580 plus robota w warsztacie 200zł ( jeśli trzeba wyciągać sanki 250zł) Tak więc Jestem zadowolony... A dwumas wymieniam na dniach bo szkoda silnika. Link to filmiku z jego pracą..:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jak coś to mogę dać namiar na usługęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Liber0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 13:04   #28
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

nawet jeśli można jeździć z padającą dwumasą to weźcie pod uwagę, że przychodzi moment kiedy rozrusznik jest "zawalany" dużą ilością opiłków i może przestać działać bendix. po prostu staniecie np. na wakacjach w "polu" bo nie będzie można odpalić auta
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 20:26   #29
PRZEMO 81
ford::average
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 07-01-2011
Skąd: ŚLIWICE
Model: ford mondeo [mk3]
Silnik: 2.0 tdci 130 KONI
Rocznik: 2002
Postów: 63
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Witam ja tez mam przypadek ze puka od strony skrzyni.Mechanik powiedzial ze dwumasa.Dwumasa zostala wymieniona ze sprzeglem i wysprzeglik i puka dalej i prawdopodobnie jest skrzynia biegow do wymiany. W czwartek wstawiam dalej do roboty. Niech Ci dobrze zdiagnozuja czy to napewno dwumasa . Kolega jak jezdzi juz dwa lata to tez jest pewno co innego do roboty
PRZEMO 81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2011, 00:34   #30
mch12
ford::advanced
 
Avatar mch12
 
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: W-wa,Pr.Płn
Model: mondeo kombi
Silnik: 2,0 tdci (FL),webasto
Rocznik: 2003,XII,2004
Postów: 371
Domyślnie Odp: Sprzęgło na postoju - dziwny odgłos

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem tak i jakoś nic poza wymianą dwumasy itp nie musiałem robić
a najlepsze że przez jakiś miesiąc objawy wysprzęglika itp ustały, a z dnia na dzień biegi przestały wchodzić, po wbiciu na wył silniku i odpaleniu miałem aut. skrzynię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie dobiłem do 199500 km i stało mi się to samo, pedał na miekko wszedł w podłoge i tak został oraz ubyło troszkę płynu hamulcowego

objawy padającej dwumasy pokazały sie jakieś 10-15 tys. km temu
podejrzewam także pompkę sprzęgła
mch12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.