Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2010, 09:58   #71
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Co z tego, że tanie jak badziewne. Poczytaj sobie testy ADAC.

__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 11:23   #72
przemo_wi
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: wielkopolska
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Jester nie upieram sie przy zakupie tych opon, niestety nie znalazłem testu tych opon w ADAC
przemo_wi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 11:34   #73
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Cytat:
Napisał przemo_wi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Są to opony General XP 2000. Firma mało znana, ale mam okazje kupic nowe w super cenie.
Ludzie dajcie spokój. Tu nie chodzi o snobizm, ale dziwię się, że niektórzy patrzą tylko na cenę. Przecież opona to Twój jedyny kontakt z podłożem. Od tego zależy przede wszystkim Twoje życie i zdrowie (oprócz zdrowego rozsadku za kierownicą, ale są sytuacje na które nie mamy wpływu, chociażby wczoraj gościu w taxi!!!!! na czerwonym przeciął mi drogę - i to nie był jego poślizg tylko tak sobie jechał). To jest podobnie jakby zamiast stopów tytanowych montowali w samolotach odrzutowych skrzydła drewniane - tańsze.

Nie lepiej zaoszczędzić na gadżetach typu spojlery, diody i inne pierdoły a kupić lepsze opony, pióra wycieraczek, itp.

Ja osobiście używam GY Ultragrip 7+ w dwóch samochodach - jeździłem na róźnych oponach i naprawdę ma to znaczenie.
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2010, 11:50   #74
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Cytat:
Napisał pkrystek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież opona to Twój jedyny kontakt z podłożem. Od tego zależy przede wszystkim Twoje życie i zdrowie
Właśnie o tym pisałem. Testy ADAC są dla mnie bardzo miarodajne. Zobacz jakie opony są szczególnie polecane w rozmiarze najbliższym temu, który potrzebujesz. Jak nie masz kasy to przechodzisz do polecanych z górnej części listy. Polecane warunkowo i niepolecane omijasz.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 16:55   #75
emeryt21
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Troche mnie dziwi ta dyskusja na temat wyzszosci opon 15 calowych nad 14-to calowymi lub odwrotnie.Do naszego samochodu zaprojektowano opony 185x65R14 a nie zadne inne.Do takiej srednicy zewnetrznej kol dopasowane sa wszystkie "mechanizmy" sterowania,przyczepnosc opon do nawierzchni itd itd.
Moda na wymiane opon z letnich na zimowe i odwrotnie zostala wymyslona przez ludzi,ktorzy zarabiaja na tym interesie.
Technika poszla juz tak daleko,ze potrafi wykonac opony wielosezonowe i nie istnieje,dla przecietnych kierowcow,potrzeba stosowania specjalistycznych opon.
W Stanach,gdzie motoryzacja,nie musze nikogo przekonywac,jest daleko bardziej rozwinieta niz u nas a nawet w Europie,nikt nie bawi sie w wymiane opon.
Tam nawet niewielu slyszalo o czyms takim.Owszem,stosuje sie opony blotno-sniegowe w pojazdach terenowych z napedem na cztery kola,ale zwykly kierowca uzywa opon wielosezonowych.Nie istnieja takie pojecia jak opony "letnie" czy "zimowe".
Jezdzilem sporo w tamtejszych gorach,zima i nigdy nie widzialem potrzeby wymiany opon.Moi znajomi i sasiedzi tez nie.Czyzbym zyl wsrod niedorozwinietych szoferow???
emeryt21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 17:03   #76
pkrystek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-06-2007
Model: Ford Focus MK2 sedan
Silnik: 2.0 TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Z tego co pamiętam to w świdectwie homologacji focusa I jest chyba 185/65/15 albo 195/60/15 a nie 14".


Cytat:
Napisał emeryt21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Stanach,gdzie motoryzacja,nie musze nikogo przekonywac,jest daleko bardziej rozwinieta niz u nas a nawet w Europie,nikt nie bawi sie w wymiane opon.
A zwróciłeś uwagę jak tam ludzie jeżdżą!!! Z jaką prędkością !!!?? Tam nie istnieje coś takiego jak u nas. Nie wiem w jakich Stanach Ty jeździłeś, ale zapewniam Cię że gdy spadnie trochę śniegu to większość ludzi wogóle nie wyjeżdża lub nie dojeżdża lub np. deszcz w Kalifornii to stłuczek jest cała masa. Poza tym zwróć uwagę jeśli tam jeszcze będziesz jak odśnieżone są u nich drogi i jezdnie (są aż białe od soli - i nawierzchnia, i samochody, a myją często).

Ostatnio edytowane przez pkrystek ; 15-01-2010 o 17:12
pkrystek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 17:10   #77
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Cytat:
Napisał emeryt21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troche mnie dziwi ta dyskusja na temat wyzszosci opon 15 calowych nad 14-to calowymi lub odwrotnie.Do naszego samochodu zaprojektowano opony 185x65R14
Nie masz racji,fokusy wychodziły też na alu 195/60R15 prosto od producenta.
Co do opon całorocznych,nie będę się za bardzo wypowiadał ,temat rzeka,widziałem opony całoroczne ze stanów i klienci nie mogli na nich ruszyć na śniegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i znajdź mi dla mnie super całoroczne opony w rozmiarze 235/45R17 97W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 04:46   #78
emeryt21
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 15-01-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Piszac o oponach do naszych samochodow mialem na mysli normalnego Forda Fokusa.Nie bralem pod uwage super sportowych jego odmian ani innych marek i typow.
To jest forum Focusa wiec nie wypowiadam sie wogole o oponach,lecz o "naszym" przypadku.
W Stanach stluczki sa rownie czeste jak i w innych krajach,ale to nie ma nic wspolnego z oczyszczaniem drog.Owszem wszystkie highway'e sa zawsze starannie oczyszczane,ulice tez,ale w w "dziurach" juz tak nie jest.Plugi zgarniaja bloto posniegowe,ale na tym sie konczy akcja.
Oczywiscie opady sniegu to tam totalna kleska i ludzie pozostaja w domach,ale nie wszyscy,tylko babcie i paniusie,niepracujace zony,dzieci szkolne.....Mezczyzni(szczegolnie glowy rodzin)jada do pracy.Tam praca to rzecz swieta i najwazniejsza.Polacy musza jeszcze dlugo uczyc sie takiego podejscia do zycia.Ja tam nie bylem na wycieczce.Ja tam mieszkalem,zylem i pracowalem przez kawal zycia,taraz jestem emerytem i wrocilem sobie do "starego kraju".
emeryt21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 09:27   #79
Pyjter24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 43
Domyślnie Odp: Opony zimowe

Cytat:
Nie masz racji,fokusy wychodziły też na alu 195/60R15 prosto od producenta.
Co do opon całorocznych,nie będę się za bardzo wypowiadał ,temat rzeka,widziałem opony całoroczne ze stanów i klienci nie mogli na nich ruszyć na śniegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No i znajdź mi dla mnie super całoroczne opony w rozmiarze 235/45R17 97W Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzam, mam focusa wersję trend i mam opony 195/60 R15. Moim zdaniem lepiej mieć opony zimowe w zimie a letnie w lecie-sama nazwa na to wskazujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pyjter24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 12:34   #80
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Opony zimowe

focus I seryjnych odmian felg 15 ma mase , wiec jakie 14 jedynie....

Super sportowe odmiany foki mialy 17 seryjnie wiec ....
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.