Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 20:34   #61
gloomy
ford::average
 
Avatar gloomy
 
Zarejestrowany: 18-11-2009
Skąd: SBE
Model: MK4 Mondeo
Silnik: 2.0 tdci + botox 173KM/409Nm
Rocznik: 2009
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja strategia wymiany jest IMHO cokolwiek dziwna. Wprawdzie są to zbliżone oleje ale na przestrzeni kilku miesięcy będziesz miał w silniku 3 oleje różnych producentów. W moim postrzeganiu lepszym rozwiązaniem jest albo trzymaj się już jednego albo zrezygnuj z tej wymiany pośredniej...
No ale to wyłącznie moja, czysto subiektywna opinia.
powiem szczerze, że pomogła mi ta opinia. Dziś dotarła do mnie formuła F wraz z filtrem i w tym tygodniu podjadę gdzieś wymienić. Będę miał potem pół roku żeby się zastanowić nad ewentualną zmianą, ale wydaje mi się, że najodpowiedniejszy będzie motul eco-clean c2 5w30. Być może jeszcze rozważę kwestię taką, czy wymienić dwa razy w roku na formułę czy raz do roku motula, koszty podobne. No to narazie chyba koniec mojej udręki, poszukam teraz ewentualnych skrzypnięć i puknięć co by o forum i o Was nie zapomnieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

gloomy jest offline  
Stary 20-04-2010, 11:48   #62
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Czyli przy przeglądzie:
1. Zalać tym co daje ASO?
2. Zalać tym co można kupić w ASO - np. Mobil1 - 5W30?
3. Zalać swoim olejem?
Tak przy okazji, to jaki poziom powinien być na miarce po 2-3 godzinach na równym postoju?
Ja mam równe pół pomiędzy min i max.
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu

Ostatnio edytowane przez ernestpierwszy ; 20-04-2010 o 11:50
ernestpierwszy jest offline  
Stary 20-04-2010, 15:47   #63
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli przy przeglądzie:
1. Zalać tym co daje ASO?
2. Zalać tym co można kupić w ASO - np. Mobil1 - 5W30?
3. Zalać swoim olejem?
Tak przy okazji, to jaki poziom powinien być na miarce po 2-3 godzinach na równym postoju?
Ja mam równe pół pomiędzy min i max.
To od Ciebie zależy, którą bramkę (1, 2 czy 3) wybierzesz. Ja od pierwszej wymiany jeżdżę na mobilu 0W40, a więc z bramką nr 3 ;-)
Optymalny poziom to od połowy do 3/4 wskaźnika, więc jeżeli Ci nie ubywa to może być. Możesz też ze 150 - 200 ml. dolać i też będzie git.
__________________
PAFFCIO jest offline  
Stary 22-04-2010, 12:14   #64
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To od Ciebie zależy, którą bramkę (1, 2 czy 3) wybierzesz. Ja od pierwszej wymiany jeżdżę na mobilu 0W40, a więc z bramką nr 3 ;-)
Optymalny poziom to od połowy do 3/4 wskaźnika, więc jeżeli Ci nie ubywa to może być. Możesz też ze 150 - 200 ml. dolać i też będzie git.
Poczytałem sobie w sieci i zaleję na 100% olejem Mobil1 ESP 5W30. Specjalny olej do DPFa to niech ma. Część osób na sieci (użytkowników opli) zauważyła znaczne wydłużenie się okresów wypalania DPF-a w ich auta po zalaniu tym olejem i ShellHelixUltra Extra 5W30 (norma C2/C3) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline  
Stary 22-04-2010, 19:26   #65
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał ernestpierwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje auto (2.0 TDCi, automat) pali obecnie średnio z całego przebiegu: , ale ostatnie tankowanie pod korek wykazało spalanie 11,23 l/100 km (ło matko!).
...łooo...rzeczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline  
Stary 23-04-2010, 08:04   #66
ernestpierwszy
ford::advanced
 
Avatar ernestpierwszy
 
Zarejestrowany: 27-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo IV - automat
Silnik: 2.0 TDCi-140KM Vmax-208 km/h
Rocznik: 2009
Postów: 416
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...łooo...rzeczywiścieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Regulamin pkt. 23 i 24

bez samochodu
ernestpierwszy jest offline  
Stary 24-04-2010, 08:29   #67
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał Bizonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja do temtu oleju podchodze bardzo prosto. Skoro producent zaleca Formule E to ja leje tym bardziej ze nie jest droga (95zl za 4 litry). Nie rozumiem po co mam kupowac jakis olej np Motula za 120zl za 2 litry. I tak nie zauwaze roznicy.
Gdybym kupil auto w salonie i mialbym zamiar przejechac nim powiedzmy 500 000 km to moze bym sie zastanowil na takim "Super" olejem ale na dzien dzisiejszy uwazam ze to poprostu wywalanie pieniedzy w bloto.
Jest to oczywiscie moje subiektywne zdanie i kazdy robi jak chce.
Popieram zdanie kolegi. Ja również nie widzę powodu, żeby podniecać się marketingiem Mobila czy innych producentów olejów. Sam wcześniej jeździłem Focusem na oleju fordowskim. Zrobiłem nim 100kkm i nigdy nawet grama nie musiałem dolać. Nowy właściciel dalej śmiga na fordwoskim oleum. Teraz również jeżdżę na fordowskim i skoro producent aut zalewa je tymi olejami, znaczy że krzywda silnikom się nie dzieje. Jeśli ktoś się lepiej czuje zalewając silnik innym, świetnie reklamowanym olejem to jego sprawa, ale dorabianie do tego ideologii to już lekka przesada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spiller jest offline  
Stary 24-04-2010, 09:39   #68
Kipa
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Bytom
Model: Mondeo 5DR MK4
Silnik: 2,0 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 343
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał PAFFCIO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To od Ciebie zależy, którą bramkę (1, 2 czy 3) wybierzesz.
Uważaj na ZONK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kipa jest offline  
Stary 24-04-2010, 09:47   #69
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Cytat:
Napisał Spiller Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popieram zdanie kolegi. Ja również nie widzę powodu, żeby podniecać się marketingiem Mobila czy innych producentów olejów. Sam wcześniej jeździłem Focusem na oleju fordowskim. Zrobiłem nim 100kkm i nigdy nawet grama nie musiałem dolać. Nowy właściciel dalej śmiga na fordwoskim oleum. Teraz również jeżdżę na fordowskim i skoro producent aut zalewa je tymi olejami, znaczy że krzywda silnikom się nie dzieje. Jeśli ktoś się lepiej czuje zalewając silnik innym, świetnie reklamowanym olejem to jego sprawa, ale dorabianie do tego ideologii to już lekka przesada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i masz do tego prawo.
Natomiast nie życzę sobie, byś mój świadomy wybór, oparty na merytorycznej argumentacji sprowadzał do ideologii i go podważał. To, że Twój wybór opiera się na rekomendacji innych (btw. przypominam, że specyfikacje forda oparte są o wymagania i normy określone wiele lat temu) i zamiast taśmy teflonowej do uszczelniania domowej hydrauliki nadal używasz pakuł i oleju, bo też działa, nie znaczy, że cywilizacja i postęp techniczny nie istnieje...a akurat w technologiach silników diesla i oleju ostatnie lata to dość dynamiczne zmiany...
Powtórzę, masz prawo używać czego chcesz do smarowania swojego silnika, tak samo jak ja. Natomiast ogranicz się do wyrażenia opinii, a nie oceny innych, którzy tak jak ja, wolą korzystać z rozwoju technologii.
__________________
PAFFCIO jest offline  
Stary 24-04-2010, 11:39   #70
Spiller
ford::average
 
Avatar Spiller
 
Zarejestrowany: 21-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jaki olej do MK4 2.0 TDci ?

Musze Ci powiedzieć, że niepotrzebnie się napinasz, z racji tego, iż wszyscy tu nie klękamy przed wybranym przez Ciebie olejem. Szczerze mówiąc więcej w Twoich wypowiedziach ogólników niż rzeczowych argumentów - notabene specjalnie użyłem tego samego argumentu co Ty o "braniu oleju" w moim focusie. Nie życzysz sobie podważania Twojego wyboru - dawno się tak nie uśmiałem. Co do nowoczesności to pewnie po wypuszczeniu system Windows Vista byłeś piewcą jego świetności, tylko dlatego, że był nowszy niż XP. Ech, onaniści olejowi - powiem Ci, że nie jedną wojenkę nt. olejów silnikowych już widziałem na forach i nie wzrusza mnie Twoje stroszenie piórek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Musisz przyjąć do wiadomości, że to jest forum internetowe i nabrać trochę dystansu do tego o czym się tu pisze.
Spiller jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.