Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2011, 17:50   #1591
marcinpomo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2010
Skąd: polska
Model: sharan
Silnik: tdi
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sorry, blok 3 pokazuje silniczki wentylatorów przód i tył, a klapa od temperatury to blok 6 poz 1.
Przyciskaj w dół i w górę HI - LO, klapa ma chodzić 0-100 % i aby grzało HI, musisz mieć wartość w pierwszym oknie jak się nie mylę 0%.
tak jak napisałeś, podłączyłem komputer i gdy zmieniałem z HI na LO to procenty się zmieniały.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1111.jpg (69.3 KB, 74 wyświetleń)

marcinpomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 18:21   #1592
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak w poniedziałek znaję chwilę czasu. to jeszcze raz zmierzę te napięcia podczas grzania w obydwu takich sterownikach .
Jak dalej nie pójdzie to przyslij sterownik, to wymienią w nim tą koncówke grzania.
Wielkie dzięki Stefano za zainteresowanie tematem,bo jak nie Ty to już chyba mało kto pomoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2011, 19:32   #1593
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał marcinpomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jak napisałeś, podłączyłem komputer i gdy zmieniałem z HI na LO to procenty się zmieniały.
No ale jest zmiana w całym zakresie i jak rozumię 0 % na HI i na ECON, a pozostałe silniczki klap tez chodzą ?
Rury masz do nagrzewnicy zdaje się chyba cieple? To nie ma przez nią przedmuchu i nie wiem niestety dlaczego. Pod korkiem w zbiorniczku na wiekszych obratach silnika też nie ma pęcherzyków powietrza i płyn jest czysty?
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 09:16   #1594
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Tomek2907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkie dzięki Stefano za zainteresowanie tematem,bo jak nie Ty to już chyba mało kto pomoże
Pozdrawiam
Temat nie daje mi cały czas spokoju, więc wertuje wszystkie materiały do których udało mi się dotrzeć i chyba wiem co może być przyczyną. Proszę Cie jednak Stefano abyś zweryfikował mój tok myślenia z punktu praktycznego.
Moja komora spalania w dogrzewaczu D5WZ zasilana jest w paliwo przy pomocy tej rurki z podstawą w której znajduję się świeca i sitko. Natomiast ze schematu do którego udało mi dotrzeć wynika że w urządzeniu D5WS montowanym w samochodzie sprinter od którego miałem pierwszy sterownik ( o numerach 25 2091 ) komora spalania zasilana jest bezpośrednio rurką , nie ma sitka w podstawie świecy. Tak jak pisałem wcześniej wymieniłem ten sterownik na inny, myśląc że jest uszkodzony ( obecnie mam od Vito o numerach 25 2125 ) jednak nie mam do urządzenia w którym był montowany ten sterownik żadnego schematu w pdf -ie , ale podejrzewam, że może być identycznie -komora bez sitka.
Czy tak sytuacja nie wymaga innego dawkowania paliwa ?, lub jakiegoś innego sterowania nadmuchem , przynajmniej w początkowej fazie rozpalania .
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 10:50   #1595
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja mam wiele piecyków Ebera z róznych masci od Sharana ogólnie SGA, Sprintera, Vito, Opla, Mazdy i inne, a komory są w nich tak jak piszesz z róznymi doprowadzeniami paliwa, ale często zamieniam im strerowniki i nie widzę żadnych róznic w dawkowaniu paliwa i powolnego startu wentylatora. Nie zauważyłem dotychczas róznicy, ale aby być na 100 % pewny to poprzekładam takie na chwilę od Merca i VW z opcją D5WZ i D5WS, Pobawię się nimi, jak znajdę czas w poniedziałek.
Ale z tego co więm nie miałem nigdy takich objawów jak piszesz, moze sie mylę, sprawdzę jeszcze te napięcia na swiecy z róznych sterowników.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 10:54   #1596
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Świetnie , w takim razie doświadczalnie wykluczymy wszystkie ewentualności.
Jeszcze raz dzięki !!
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 17:26   #1597
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam, przeglądałem informację na temat dogrzewacza i nie znalazłem nigdzie takiej informacji. Może ktoś będzie mógł posłużyć w tym temacie swoją wiedzą. Pierwszy raz zauważyłem ten objaw niedawno kiedy na dworze -16 stopni prowadząc auto na dość niskich obrotach nie dogrzewało się do 90 st. (było ok.55st. na zegarze) dodam że auto wcześniej długo stało uruchomione na postoju. Sprawdziłem i uruchamiając rano auto dogrzewacz regularnie się uruchamia zagrzewa silnik i wyącza. póżniej silnik np. na postoju traci temperaturę jest ok55-60 st.(cały czas jest uruchomiony) i dogrzewacz już się nie uruchamia.nie ma już -15 na dworze więc nie wiem jak w czasie jazdy. Ale pytanie, czy tak powinien się zachowywac silnik i jeśli nie to co może być prawdopodobną przyczyną. Mam auto 2 lata i pierwszy raz zauważyłem to zjawisko. jest to MK2 130KM silnik ASZ.
ps. sory za umieszczenie tego posta w innym dziale, to zwykła pomyłka była,
a dogrzewacz na pewno działa, po pierwszym uruchomieniu chodzi i grzeje(wydech z niego jest gorący) aż nagrzeje silnik.
mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 20:02   #1598
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

a ja mam inny problem
mam w swoim Galu zamontowany D5WZ jako że go dokładałem bo żadnego piecyka w nim nie było to zamontowałem pompke paliwa i pompke wody za piecykiem wyciągającą płyn z dogrzewacza i pchającą go w strone silnika
Włączam go sam kiedy mi sie podoba przyciskiem i wszystko było O.K do czasu jak nie wpadłem na pomysł żeby miesiąc temu ocieplić rurki pod autem tak jak to wszyscy robią w Galach
Może to zbieg okoliczności ale od tego czasu mniejwięcej auto nie zawsze odpala piecyk tzn. odpala ale po zrobieniu testu i po odpaleniu na ok. 1 minute zwalnia i gaśnie.
O co kaman Panowie bo zaraz coś mnie trafi z tym pieruńskim dogrzewaczem?
Wina pompki wody?Pompki paliwa?Czy może coś z piecykiem nie halo?
Pozdrawiam
FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 21:18   #1599
1-czarny
ford::average
 
Avatar 1-czarny
 
Zarejestrowany: 15-09-2007
Skąd: Zielona Góra/Sulechów
Model: Galaxy / C-Max
Silnik: 1.9 TDI 90km AHU / 1.6 TDCI 109km
Rocznik: 1996 / 2005
Postów: 103
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Mam mały problem z moim dogrzewaczem (D3WZ), zatarło się łożysko na silniczku dmuchawy to postanowiłem to naprawić. Niestety podczas demontażu połamał mi się ten wentylator zamontowany na silniczku, żeby tego było mało po rozmontowaniu silniczka okazało się ,że plastik na którym zamontowane są szczotki jest pęknięty ( skleiłem to klejem) na razie trzyma ale nie wiem jak długo. Więc mam pytanie do szanownych kolegów gdzie mogę dostać silniczek z tym wentylatorem, może jakiś sklep z takimi częściami (niedrogi) proszę o pomoc.
1-czarny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2011, 23:05   #1600
rici520
ford::advanced
 
Avatar rici520
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Galaxy MkII
Silnik: 2,3 benzyna+lpg
Rocznik: 2003
Postów: 221
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Kolego 1-czarny,pisz na PW do Stefano.Tam uzyskasz pomoc profesjonalną.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rici520 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.