Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2011, 14:43   #1611
FABIO
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2009
Skąd: Śląsk
Model: galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 67
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

kurcze ten dogrzewacz mnie wykończy
pompka wody chodzi więc to nie jej wina że dogrzewacz włącza sie na minute i potem gaśnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

FABIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2011, 21:54   #1612
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam wiele piecyków Ebera z róznych masci od Sharana ogólnie SGA, Sprintera, Vito, Opla, Mazdy i inne, a komory są w nich tak jak piszesz z róznymi doprowadzeniami paliwa, ale często zamieniam im strerowniki i nie widzę żadnych róznic w dawkowaniu paliwa i powolnego startu wentylatora. Nie zauważyłem dotychczas róznicy, ale aby być na 100 % pewny to poprzekładam takie na chwilę od Merca i VW z opcją D5WZ i D5WS, Pobawię się nimi, jak znajdę czas w poniedziałek.
Ale z tego co więm nie miałem nigdy takich objawów jak piszesz, moze sie mylę, sprawdzę jeszcze te napięcia na swiecy z róznych sterowników.
Pozdr.
Jednak jest tak jak podejrzewałem -sprawdziłem to na rozmontowanym dogrzewaczu. Tryb rozruchu piecyka nie zależy od tego jaki jest sterownik , tylko od tego w jaką komorę spalania jest wyposażony piec ( oczywiście fabrycznie program w sterowniku dopasowany jest do rodzaju komory spalania ) . I tak inny jest w przypadku kiedy wyposażony on jest w komorę spalania zasilaną przez dyszę z sitkiem a inny w przypadku kiedy komora zasilana jest zintegrowaną z nią rurką . W pierwszym przypadku nadmuch włącza się około 7 sekund przed dawkowaniem paliwa, natomiast w drugim przypadku jest odwrotnie najpierw włącza się dawkowanie paliwa , a dopiero kilka sekund później nadmuch .
Jeżeli komora jest z sitkiem ( tak jak u mnie ) a sterownik odpala piec tak jak by była bez sitka , to mieszanka ma marne szanse na zapłon , z powodu braku w początkowej fazie powietrza , które jak się już w końcu pojawi ( po kilku sekundach uruchomi się nadmuch ) to sztyft i sitko jest już całe zalane paliwem , które nie może się zapalić ze względu na nie właściwe proporcje mieszaniny z powietrzem. Podsumowując aby mój piecyk palił , to muszę albo wymienić sterownik na taki który będzie pasował do komory z sitkiem ( którą mój piec posiada ) , albo wymienić komorę na taką z rurką ( która będzie pasowała do mojego sterownika ).
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 16:49   #1613
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie .Problem jest z D5WZ ,odpala ale po odpaleniu charczy i poddymia ,ewidentnie w rytm podawania paliwa przez pompkę ,tak jak by za mało paliwa dostawał ,niby chodzi ,choć to charczenie trudno nazwać prawidłową pracą . Podmieniłem pompkę na pewną 100%ale jest tak samo .Zachodzę więc w głowę co może być ?Piecyk odpalany na stole więc zatkany dolot czy wydech nie wchodzą w rachubę Domyśam się że coś nie tak jest w komorze spalania , gorzej że trzy śruby którymi jest przykręcona ,nie dają się odkręcić ,ale z tym sobie poradzę jak będę pewny że trzeba się tam dostać .I pytanie ,czy D5WZ wszystkie miały sitka na świecy ?

Ostatnio edytowane przez munior ; 09-01-2011 o 08:53
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2011, 20:47   #1614
arturr
ford::amateur
 
Avatar arturr
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY MK1
Silnik: 1.9 tdi 90km
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam
Panowie możecie podać jakieś namiary gdzie można kupić w necie czujnik dogrzewacza bo u mnie w ASO forda trzeba długo czekaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 07:01   #1615
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

O który czujnik dokładnie Ci chodzi ?
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 10:40   #1616
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał munior Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie .Problem jest z D5WZ ,odpala ale po odpaleniu charczy i poddymia ,ewidentnie w rytm podawania paliwa przez pompkę ,tak jak by za mało paliwa dostawał ,niby chodzi ,choć to charczenie trudno nazwać prawidłową pracą . Podmieniłem pompkę na pewną 100%ale jest tak samo .Zachodzę więc w głowę co może być ?Piecyk odpalany na stole więc zatkany dolot czy wydech nie wchodzą w rachubę Domyśam się że coś nie tak jest w komorze spalania , gorzej że trzy śruby którymi jest przykręcona ,nie dają się odkręcić ,ale z tym sobie poradzę jak będę pewny że trzeba się tam dostać .I pytanie ,czy D5WZ wszystkie miały sitka na świecy ?
Musisz jeszcze raz sprawdzić ten mały zielony lub czerwony gumowy oring, co jest na koncu 'gaźnika'. Przy zamontowaniu na nowo gaźnika trzeba go wyjąć z otworu piecyka, lubi sie tam przykleić i oczyścić to gniazdo pod nim, a szczególnie ten mały prostokątny otworek, przy tym oringu, co idzie do komory spalania, Wymiary otworka to tak ze 2 x 3 mm. Natępnie oring załozyć na koniec gaźnika i to wszystko zamontowac spowrotem, blokująć blaszką i czujnikiem płomienia.
Zwróć jeszcze uwagę czy masz szczelnoiść na tym drugim cieńszym oringu co siedzu juz w rowku gaźnika, moze jest wykruszony. Musi być tam wszysko bardzo szczelne.

Komora spalania nie powinna być zamulona, bo jak zapala to się sama oczyszcza. Zresztą podmuchaj w komin lub w ssanie i będziesz wiedział czy jest drożna. Sam palnik ma bardzo duze dziury, więc raczej nie ulega przytkaniu.

W SGA wszytkie piecyki typu D5WZ, D5WS i D5WSC są w wersji 'gaźnikowej', przynajmniej inych nie spotkałem. Natomiast takie z bezposrednim zasilaniem sa np. w Vito, Sprinterze, Maździe czy T. Avensis.

Cytat:
Napisał mac69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przeglądałem informację na temat dogrzewacza i nie znalazłem nigdzie takiej informacji. Może ktoś będzie mógł posłużyć w tym temacie swoją wiedzą. Pierwszy raz zauważyłem ten objaw niedawno kiedy na dworze -16 stopni prowadząc auto na dość niskich obrotach nie dogrzewało się do 90 st. (było ok.55st. na zegarze) dodam że auto wcześniej długo stało uruchomione na postoju. Sprawdziłem i uruchamiając rano auto dogrzewacz regularnie się uruchamia zagrzewa silnik i wyącza. póżniej silnik np. na postoju traci temperaturę jest ok55-60 st.(cały czas jest uruchomiony) i dogrzewacz już się nie uruchamia.nie ma już -15 na dworze więc nie wiem jak w czasie jazdy. Ale pytanie, czy tak powinien się zachowywac silnik i jeśli nie to co może być prawdopodobną przyczyną. Mam auto 2 lata i pierwszy raz zauważyłem to zjawisko. jest to MK2 130KM silnik ASZ.
ps. sory za umieszczenie tego posta w innym dziale, to zwykła pomyłka była,
a dogrzewacz na pewno działa, po pierwszym uruchomieniu chodzi i grzeje(wydech z niego jest gorący) aż nagrzeje silnik.
Czy masz w tym aucie juz D5ZF??, bo to moze byc wariujacy sterownik.

Cytat:
Napisał Tomek2907 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak jest tak jak podejrzewałem -sprawdziłem to na rozmontowanym dogrzewaczu. Tryb rozruchu piecyka nie zależy od tego jaki jest sterownik , tylko od tego w jaką komorę spalania jest wyposażony piec ( oczywiście fabrycznie program w sterowniku dopasowany jest do rodzaju komory spalania ) . I tak inny jest w przypadku kiedy wyposażony on jest w komorę spalania zasilaną przez dyszę z sitkiem a inny w przypadku kiedy komora zasilana jest zintegrowaną z nią rurką . W pierwszym przypadku nadmuch włącza się około 7 sekund przed dawkowaniem paliwa, natomiast w drugim przypadku jest odwrotnie najpierw włącza się dawkowanie paliwa , a dopiero kilka sekund później nadmuch .
Jeżeli komora jest z sitkiem ( tak jak u mnie ) a sterownik odpala piec tak jak by była bez sitka , to mieszanka ma marne szanse na zapłon , z powodu braku w początkowej fazie powietrza , które jak się już w końcu pojawi ( po kilku sekundach uruchomi się nadmuch ) to sztyft i sitko jest już całe zalane paliwem , które nie może się zapalić ze względu na nie właściwe proporcje mieszaniny z powietrzem. Podsumowując aby mój piecyk palił , to muszę albo wymienić sterownik na taki który będzie pasował do komory z sitkiem ( którą mój piec posiada ) , albo wymienić komorę na taką z rurką ( która będzie pasowała do mojego sterownika ).
Pozdrawiam
Bardzo dużo masz racji w tym co piszesz, ale tak było w przypadku D3WZ, nie miałem czasu poeksperymentowac z tymi róznymi sterownikami od D5xx, sorry.
Ale zmierzyłem napięcie na swiecy poczas grzania, to jest falujące napiecie i miernikiem cyfrowym skacze mi od od 7 do 8 V, nawet troszę ponad 8,2 V, ale pomiar nie jest precyzyjny, cos w tych granicach, jak wezmę zwykły ze wskazówką to napiszę ci dokładniej ile tam jest.

Pozdrowienia.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 09-01-2011 o 11:33
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 12:20   #1617
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast takie z bezposrednim zasilaniem sa np. w Vito, Sprinterze,
No właśnie Stefano ,ten D5WZ to jest ten z bezpośrednim zasilaniem ze sprintera ,czyli nie ma zadnych sitek i oringów,zasilanie jak w D3WZ .I to jest zagadka ,bo już nie wiem gdzie może być problem .Będę szukał dalej przyczyny ,wiem przynajmniej że nie muszę się dobierać do komory spalania ,bo śruby musiałyby iść pod wiertarke Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 15:22   #1618
jott
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2006
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Koledzy ja równiez mam problem z dogrzewaczem. Model auta to 1,9 TDI rok 2002 115 kM.
Pewnego pieknego dnia po wyłaczeniu silnika dymił jak piec i wył jak suszarka na pełnych obrotach. Po czym przestał się wogóle odzywać i kilka dni jeździłem bez dogrzewania. Pojechałem do kolegi - podpiął mi auto pod komputer pokazało błędy typu zapłon i błąd ostatni zablokowanie funkcji. Po zresetowaniu błędów zaczął pracować, ale nadal kopci jak smok i po odpaleniu silnika nie słyszę tego charakterystycznego cykania. W czym rzecz? Co mogę zrobić? i Najważniejsze czym grozi jazda z takim stanem dogrzewacza?
jott jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 19:38   #1619
arturr
ford::amateur
 
Avatar arturr
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: GALAXY MK1
Silnik: 1.9 tdi 90km
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Kolego chodzi mi o czujnik na podszybiu
__________________
Regulamin $23
arturr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 20:28   #1620
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Proszę bardzo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak się nie mylę to nasz forumowy kolega.
Pozdrawiam
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.