Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2011, 21:24   #1621
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy masz w tym aucie juz D5ZF??, bo to moze byc wariujacy sterownik.
.
Dzięki Stefano za odpowiedź. Nie jestem do końca pewny czy to ten model ale chyba tak, ale byłem na VaG-u i faktycznie wyskakiwał błąd sterownika (temperatura dogrzewacza na vagu mocno rosła, cos ponad 200 stopni, w czasie pracy silnika na wolnych obrotach po czym wskakiwał błąd sterownika a dogrzewacz wyłączał się, przy czym 2 razy w kłębach dymu) Po wygaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy i dogrzewacz normalnie odpalał. Niestety mechanicy byli marni i nic więcej nie potrafili powiedzieć.
Co to znaczy "wariujący sterownik" ?

mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 14:32   #1622
mac69
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-04-2008
Model: VW sharan
Silnik: 1,9 tdi 115Km, AUY
Rocznik: 2004
Postów: 27
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

no więc mam faktycznie ten nieszczęsny(bo czytałem tu że to straszny szajs) D5ZF. i dalej działa jak do tej pory chociaż dziś przez jakiś czas zadziałał prawidłowo . Zapalony pod domem ok godziny i ogrzewanie na full , uruchamiał i gasił piecyk tak jak trzeba. Nie wiem już co o tym myśleć.
Ciekawe czy można bez problemu wymienić go na jakikolwiek inny dogrzewacz , bo sterowników póki co nie mają u mechaników.
mac69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2011, 00:14   #1623
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Najlepiej wymienić na D5WZ, jest trochę roboty z jego adaptacją, ale kłopoty sie skoncza.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 19:16   #1624
radekkacz
ford::average
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: siedlce
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi AUY
Rocznik: 2000
Postów: 58
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam kolegow u mnie piec d5wz nie startuje po podlaczeniu vag blad 1414 wetylator powietrza spalania v6.rozebralem i uruchomilem wiatrak to chyba ten obok swiecy zacinal sie i ciezko krecil teraz ok gdy wagiem testuje wyjscia to sie kreci bledow brak swieca nowa a on milczy jak zaklety.pozdrawiam
radekkacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 19:22   #1625
Tomek2907
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2008
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 71
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo dużo masz racji w tym co piszesz, ale tak było w przypadku D3WZ, nie miałem czasu poeksperymentowac z tymi róznymi sterownikami od D5xx, sorry.
Ale zmierzyłem napięcie na swiecy poczas grzania, to jest falujące napiecie i miernikiem cyfrowym skacze mi od od 7 do 8 V, nawet troszę ponad 8,2 V, ale pomiar nie jest precyzyjny, cos w tych granicach, jak wezmę zwykły ze wskazówką to napiszę ci dokładniej ile tam jest.
Udało mi się zdobyć piecyk D5WZ od Sprintera, z komorą zasilaną bezpośrednio. Po zamianie sterowników , i zamontowaniu posiadanego przeze mnie D5WS , piec pali idealnie tak więc problem rozwiązany.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Tomek2907 ; 13-01-2011 o 20:20
Tomek2907 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 19:40   #1626
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jakiś czas temu pisałem w odpowiedzi na pytanie o dymienie naszych urządzonek i trochę poeksperymentowałem z paliwami. Jak już ktoś tu wspomniał, paliwa u nas bywają kiepskiej jakości, więc nasze dogrzewacze wymagają większej troski. Zaskoczył mnie jednak fakt, że paliwa z tak zwanych renomowanych stacji, przynajmniej tam gdzie ja tankuję, powodują ogromne dymienie, do tego stopnia, że wczoraj jakiś facet zajechał drogę mojej żonie i ją zatrzymał, bo myślał że palą się jej hamulce. Tylko z jednej prywatnej stacji, której właściciel ma podpisane umowy z zakładami w mieście, dymienie było znośne. Efekt jest taki, że w końcu muszę rozebrać moje d5wz i trochę przeczyścić. Dwa lata temu wystarczyło umyć sitko, teraz się zobaczy.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2011, 22:39   #1627
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Exclamation Odp: Dogrzewacz

Dalszy ciąg walki z moim dogrzewaczem.

Okazało sie ze brak komunikacji przez VAG wynikał z uszkodzonej wiązki. Teraz już działa i zgłasza sie ale... dogrzewacz nie odpala.

Nie slychac odpalania dogrzewacza a ja dostaje w VAGu w sekcji dogrzewacza taki błąd:
1414 Wentylator powietrza spalania-V6
(VAG 01414 Combustion-Air Blower V6
16-00 signal outside specifications)

No i co teraz sprawdzać?

Ostatnio edytowane przez smithpl ; 13-01-2011 o 22:42
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 00:13   #1628
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dalszy ciąg walki z moim dogrzewaczem.

Okazało sie ze brak komunikacji przez VAG wynikał z uszkodzonej wiązki. Teraz już działa i zgłasza sie ale... dogrzewacz nie odpala.

Nie slychac odpalania dogrzewacza a ja dostaje w VAGu w sekcji dogrzewacza taki błąd:
1414 Wentylator powietrza spalania-V6
(VAG 01414 Combustion-Air Blower V6
16-00 signal outside specifications)

No i co teraz sprawdzać?
No przecież pisze ci w błędzie, wentylator!!!....
Możesz mieć za nisko osadzony wiatrak, albo sterownik papa, napisz jaki masz tam piec?

Cytat:
Napisał radekkacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam kolegow u mnie piec d5wz nie startuje po podlaczeniu vag blad 1414 wetylator powietrza spalania v6.rozebralem i uruchomilem wiatrak to chyba ten obok swiecy zacinal sie i ciezko krecil teraz ok gdy wagiem testuje wyjscia to sie kreci bledow brak swieca nowa a on milczy jak zaklety.pozdrawiam
Gdzie tam milczy, czujnik na podszybiu zwarty? Test wentylatora i pompki paliwa idzie? Robi przedmuch po zapaleniu silnika?


Pozdr.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 14-01-2011 o 00:17
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 09:43   #1629
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

To ja wiem że pisze wentylator tylko nie wiadomo który, przód , tył, rozumiem że kontroluje to jakas sonda? Dogrzewacz to D5WZ ( chyba ) w Galaxy 2004.
Dokładnie będę wiedział jutro.

Zastanawiam się skąd on czyta ten błąd , z komputera?
Bo może wiązka jest nie do końca naprawiona ( jak pisałem była uszkodzona i dlatego nie zgłaszał sie kontroler dogrzewacza.

No wlasnie przegladam budowe tego ustrojstwa, chodzi o dmuchawę wewnatrz?
a co ona tam w ogole robi? :-) no i jak to naprawić?

Ostatnio edytowane przez smithpl ; 14-01-2011 o 09:54
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2011, 12:33   #1630
exdar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-12-2010
Skąd: Chełm
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1,9 TDI 130KM
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał smithpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja wiem że pisze wentylator tylko nie wiadomo który, przód , tył, rozumiem że kontroluje to jakas sonda? Dogrzewacz to D5WZ ( chyba ) w Galaxy 2004.
Dokładnie będę wiedział jutro.

Zastanawiam się skąd on czyta ten błąd , z komputera?
Bo może wiązka jest nie do końca naprawiona ( jak pisałem była uszkodzona i dlatego nie zgłaszał sie kontroler dogrzewacza.

No wlasnie przegladam budowe tego ustrojstwa, chodzi o dmuchawę wewnatrz?
a co ona tam w ogole robi? :-) no i jak to naprawić?
Ej, chyba nie do końca rozumiesz - interpretację tego błądu - chodzi o wentylatorek w samym dogrzewaczu a nie w nagrzewnicach, Stefano pisał Tobie że może być śmigiełko źle osadzone, zabrudzone , zacinać się o obudowę itp ...
exdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.