Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2008, 17:27   #1
Tofik20
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Elblag
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 16v Podtlenek LPG :D
Rocznik: 1994
Postów: 56
Domyślnie Mondeo MKI Silniczek Krokowy

Witam. Mam problem z samochodem (silnik 1.8 16v) i po przestudiowaniu wielu postów musze sie dobrac do silniczka krokowego.
Niestety gdzie on jest?? :511: :562: :562: tej informacji nie udało mi sie znalezc :-(
A skoro juz zakładam nowy temat to i przy okazji- gdzie w tym silniku znajduje sie sonda lambda?? :562: :562: :562:
Pozdrawiam

__________________
Moje Mondeo :-)
Tofik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 18:18   #2
polo1125
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 23
Domyślnie Re: Mondeo MKI Silniczek Krokowy

Witam,Silniczek krokowy jest za silnikiem od strony kabiny mniej wiecej na srodku.Dochodzi do niego magiczna kolorowa wtyczka elektryczna.Jeśli chodzi o lambde to jak sie wtoczysz pod auto to zauważysz (również bardziej od strony kabiny) sterczącą lambde.Taki patyczek na kolektorze :fcp4 jeśli się mylę to proszę o poprawienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzenia
__________________
...i sie zaczeło
polo1125 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2008, 18:56   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: Mondeo MKI Silniczek Krokowy

Co do krokowego, to ciężko jest się do niego dostać, niestety nie znalazłem fotek, znajduje się tak jak pisał polo1125, od strony kabiny prawie pod przepustnicą, trzeba zdemontować dolot powietrza i dopiero można coś kombinować, oczywiście jeszcze długa przedłużka do klucza. O ile dobrze pamiętam, bo dawno już to robiłem, ale jedną śrubkę widać a drygą trzeba odkręcać po omacku - oczywiście z zewnątrz, bo od spodu dostęp jest ok.
Sonda lambda jest zamontowana za kolektorem wylotowym, od przodu samochodu i dochodzą do niej kabelki. Zaglądając pod samochód bez jego podnoszenie, od strony chłodnicy widać ją dobrze.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2008, 01:08   #4
Tofik20
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2008
Skąd: Elblag
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 16v Podtlenek LPG :D
Rocznik: 1994
Postów: 56
Domyślnie Re: Mondeo MKI Silniczek Krokowy

To to ustrojstwo?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie powinienem to dziadostwo przeczyscic. Ale po tym co piszesz nie wiem czy nie lepiej zostawic tego mechanikowi. Niby obu lewych łap nie mam ale....

Aha. Panowie (i panie jezeli sa jakies)
Czesto bez pasów jezdze i Jasko w fajerze działa na mnie stresogennie ze mi kiedys klawiature w szczece wybije.
Jak wyłaczyc to dziadostwo? :-)


Edit: szybko odkryłem ze to co zaznaczyłem to nie krokowiec :fcp27
Ale porabane mamy te silniki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W audicy miałem zwykły jednopunktowy wtrysk podłaczony do 4 tłoków i jezdziło :fcp2 :fcp2 Troche kabelków, pare wtrysków, zaledwie pare czujników i było git :fcp26
Tutaj narabali tego dziadostwa i sie czlowiek połapac nie moze :fcp23
Edit 17:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ładne zdjecie to moze gdzies tu go widac :-)
__________________
Moje Mondeo :-)
Tofik20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.