Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-10-2009, 16:40   #1
XCin
ford::beginner
 
Imię: Cinek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 (145KM) Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Witam. Kupiłem właśnie i podłączyłem JVC KD-R801. Możliwości Equalizera mnie zaskoczyły. Mam pełną kontrolę nad dźwiękiem i to 24 bit. Proszę o doradzenie jakie głośniki kupić.
Lepiej:
5x7, np [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
---Te są spoko, ale nie pasuje mi trochę tweeter osobny, ponieważ nie mam pojęcia gdzie i jak zamontować. Jeżeli macie ciekawe pomysły i rozwiązania to bardzo proszę o przedstawienie.

a może lepiej "okrągłe" tylko po zamontowaniu dystansów nie mam pojęcia jaka wielkość wejdzie (wielkość i głębokość).
Przód myślę dać wysokiej klasy tył zaś gorsze. Czy może tak być i bedzie niezauważalne, czy istotnie zepsuje tymi tylnymi dźwięk?

Proszę o opinie, porady, linki. Cena za przód do 600zł tył do 300zł. Jeżeli 4 takie same to do 850zł.

No i jeszcze jedno. Są może dostępne "trójkąty" te przy lusterkach z gniazdem na tweetery? Mam elektryczne lusterka. Może jest tam dość miejsca na zamontowanie? Myślałem, żeby narobić dziurek małym wiertełkiem.

__________________
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez XCin ; 31-10-2009 o 16:45
XCin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 19:11   #2
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Jak nie przewidujesz wzmacniacza i wygłuszenia ,to nie pakuj tyle forsy w głośniki pod samo radio ,bo to nie ma sensu biorąc pod uwagę wydane pieniądze/jakość.
Jakbym dysponował budżetem - jak piszesz ,ok.900 zł ,kupiłbym zestaw głośników odseparowanych na przód (200-400zł),resztę kasy przeznaczył na wytłumienie drzwi ,wymianę kabli ,dystanse itp.
Jak wytłumienie zrobisz sam ,to pewnie wystarczy jeszcze na jakiegoś wzmaka 2CH i wtedy to naprawdę ładnie zagra.
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 14:28   #3
XCin
ford::beginner
 
Imię: Cinek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 (145KM) Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Poczytałem o wytłumieniu i na pewno kupię troszkę tańsze głośniki i dokładnie wytłumię drzwi. Jak to dobrze zrobić? Tylko blachę zewnętrzną, czy całą komorę drzwi?
Co do wzmacniacza to się zastanowię. Czytałem opisy, że nowe radia z dobrymi głośnikami są wystarczające, ale wiadomo dla jednego jest głośno, a drugi żałuje, że skala jest za mała. Przetestuje więc najpierw bez wzmacniacza, jeżeli będzie za mało to podłącze wzmachol.
__________________
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez XCin ; 01-11-2009 o 20:19
XCin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 16:45   #4
deka76
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-12-2008
Skąd: Sosnowiec/Dąbrowa Górnicza
Model: Focus II Kombi (Ghia+Denso)
Silnik: 1.6 TDCI (110KM)
Rocznik: 2005
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Wzmacniacz nie jest tylko od głośności.Bez odpowiedniej mocy podanej na głośnik - a tej mocy głośniki nie dostaną od samego radia - nie uzyskasz odpowiedniej dynamiki i nie wyciągniesz 100% z danego głośnika ,tylko powiedzmy 30% ,a nie każdego to zadowoli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
deka76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 18:04   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Cytat:
Napisał XCin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dżwi
kolego DRZWI tak sie pisze używaj słownika bedzie ci łatwiej po Polsku pisać
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 20:18   #6
XCin
ford::beginner
 
Imię: Cinek
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Dolnośląskie
Model: Focus C-Max
Silnik: 2,0 (145KM) Benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 34
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kolego DRZWI tak sie pisze używaj słownika bedzie ci łatwiej po Polsku pisać
Kolego dzięki. MY BAD. Jednak jeżeli nie masz zamiaru napisać na temat to może lepiej wcale.

PS. Zdanie zaczynamy wielką literą. Znaki diakrytyczne jak już używasz to staraj się wszędzie.
__________________
Pozdro.

Ostatnio edytowane przez XCin ; 01-11-2009 o 20:24
XCin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2009, 12:16   #7
igrzelczyk
Latający Holender
 
Avatar igrzelczyk
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 06-03-2007
Skąd: WS
Model: Focus MK3
Silnik: 2,0 tdci ProTurbo
Rocznik: 2016
Postów: 97
Domyślnie Odp: Kupuje głośniki do MKII. Proszę specjalistów o radę.

Drzwi nalezy wytlumic w ten sposob aby w miare mozliwosci stworzyc mozliwie szczelna komore dla pracy glosnika czyli tlumimy blache za glosnikiem ,blache "zamykajaca" drzwi(mozemy ja okleic dustronnie) i pod glosnik dajemy dystans z mdf-u (najlepiej zaimpregnowanego)takie wytlumienie spowoduje wmiare rozsadne warunki do pracy wofera
pozdrawiam
m
__________________
Współczuję ludziom, którzy mnie obgadują. Trzeba mieć naprawdę nudne życie, żeby rozmawiać o czyimś.
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz." Julian Tuwim


igrzelczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.