Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2013, 10:38   #1
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Dzień dobry, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem przedstawicielem FmLeasing.pl, portalu poświęconego leasingowi i wynajmowi długoterminowemu.

Pomimo posiadania własnego forum dyskusyjnego, zakładamy także tego typu wątki na forach, na których jest potencjalnie wielu korzystających z leasingu bądź wynajmu.

Ford jest obecnie jedną z dwóch najpopularniejszych wynajmowanych/leasingowanych marek samochodów, więc siłą rzeczy chcemy być obecni także na Waszym forum.

O co nam chodzi?
Chcemy w ten sposób propagować większą świadomość firm/osób korzystających z leasingu i wynajmu, bo świadomy klient to lepiej świadczona usługa.
Sami zapewne wiecie o tym najlepiej – jako użytkownicy forum – większość z Was potrafi lepiej zadbać o swój samochód niż „przeciętny" użytkownik.

Mam nadzieję, że dzięki temu wątkowi będzie Wam wygodniej pytać o wszystko co jest związane z leasingiem (wątpliwości, sprawy podatkowe, kruczki w umowach, opinie o polskich leasingodawcach, itd.), także jeśli macie jakieś trudności, sprawy windykacyjne, itp.

Zapraszam także na priv (pełna dyskrecja).

Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2013, 18:41   #2
sizarrio
ford::average
 
Avatar sizarrio
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: WPR
Model: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1,9 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Witaj,
Czy możesz opisać plusy leasingu ? Które wg Ciebie finansowanie jest lepsze kredyt czy leasing? Wg jakiej sumy ubezpieczane jest auto - wg netto (bez VAT), czy wg brutto (z VAT)? czy w przypadku szkody całkowitej Ubezpieczyciel pokrywa również VAT, czy obciąża ten podatek użytkownika. (na podstawie ubezpieczeń AC negocjowanych przez leasing).
Dla utrudnienia dodam, iż wszystkie te pytania należy czytać w kontekście leasingu konsumenckiego, czyli przy użytkowaniu prywatnym. Nie interesuje mnie użytkowanie firmowe.

pozdrawiam
sizarrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 12:57   #3
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cześć,
W przypadku leasingu konsumenckiego obawiam się, że lepszym finansowaniem nadal będzie kredyt.

Główną przyczyną jest uboga oferta leasingu dla osób prywatnych. Firmy leasingowe na razie niechętnie wchodzą w ten segment. Przyczyn tego jest kilka i nie chciałbym tu pisać przydługiego opracowania, ale fakty są takie, że zaledwie garstka leasingodawców oferuje taką usługę. Dlatego na razie oferta jest mało konkurencyjna.

Jest w zasadzie tylko jedna sytuacja, gdzie skorzystanie z leasingu konsumenckiego ma przewagę nad kredytem. Są to sytuacje gdzie ktoś chce zachować dużą zdolność kredytową w BIK, bo np. chce ubiegać się o kredyt na zakup mieszkania.
Mając dodatkowy kredyt na samochód jego zdolność poważnie się zmniejsza i może zdarzyć się, że nie uzyska wspomnianego kredytu hipotecznego (czy innego) na zadowalających warunkach.

Wybierając leasing samochodu zdolność - przynajmniej w BIK - będzie znacznie wyższa.

Usługa leasingu konsumenckiego dopiero się rozwija (na razie dość niemrawo). Za kilka lat pewnie będzie to wyglądało dużo lepiej, ale na dziś skłaniałbym się do twierdzenia, że dla osoby prywatnej korzystniejszy będzie kredyt - oczywiście pod warunkiem, że będzie to kredyt na dobrych warunkach finansowych.

Cytat:
Napisał sizarrio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg jakiej sumy ubezpieczane jest auto - wg netto (bez VAT), czy wg brutto (z VAT)? czy w przypadku szkody całkowitej Ubezpieczyciel pokrywa również VAT, czy obciąża ten podatek użytkownika. (na podstawie ubezpieczeń AC negocjowanych przez leasing).
Wybór należy do korzystającego. Tzn. ma on możliwość ubezpieczenia od netto lub od brutto. Jeżeli korzystający nie jest płatnikiem VAT (a kimś takim jest osoba nie prowadząca działalności), to odszkodowanie powinno być rozliczane po cenach brutto.

Natomiast nie chciałbym brać pełnej odpowiedzialności za to co napisałem powyżej, bo tak naprawdę wszystko zależy od warunków ubezpieczenia stawianych przez firmy ubezpieczeniowe. Nie jest żadną tajemnicą, że wiele z tych instytucji robi wiele (nawet z naruszeniem prawa), żeby pomniejszać wypłacane odszkodowania jak tylko to możliwe.

Dlatego przed ewentualnym zawarciem umowy leasingu i ubezpieczeniem samochodu trzeba upewnić się, że ubezpieczenie od kwoty brutto będzie rzeczywiście skuteczne. Tzn. czy ewentualne odszkodowanie zostanie wypłacone także w kwocie brutto.
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 13:58   #4
sizarrio
ford::average
 
Avatar sizarrio
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: WPR
Model: Opel Vectra C GTS
Silnik: 1,9 cdti
Rocznik: 2008
Postów: 105
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Dzięki, pytania wzięły się nie przez przypadek. Przed pojawieniem sie forda w rodzinie analizowałem możliwość wzięcia w leasing konsumencki octavii. Pomijając fakt, iż leasing jest zwyczajnie droższy pod względem finansowania, to okazało się, iż samodzielnie byłem w stanie wynegocjować lepszą cenę za auto niż przez firmę leasingową.
Ale teraz mam przynajmniej jasność, że leasing nawet ten konsumencki, to produkt kierowany do działalności gospodarczej.
sizarrio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 09:46   #5
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał sizarrio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając fakt, iż leasing jest zwyczajnie droższy pod względem finansowania
No właśnie. W przypadku konsumenckiego najczęściej tak jest. W przypadku leasingu dla firm częściej zdarza się, że oferta jest tańsza od kredytu.

Cytat:
Napisał sizarrio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazało się, iż samodzielnie byłem w stanie wynegocjować lepszą cenę za auto niż przez firmę leasingową.
To jest troszkę jeden z mitów dotyczących leasingu - rozpowszechniany zresztą przez przedstawicieli branży.
Mówi się, że jedną z "wartości dodanych" leasingu jest to, że leasingodawcy mają rabaty na zakup samochodów (innych środków trwałych także).
I faktycznie jest to najczęściej prawda, że takie rabaty są. Ale w przypadku wielu marek jest tak, że często klient z ulicy jeżeli dostatecznie skutecznie wierci dziurę w brzuchu dealerowi, to może uzyskać jeszcze większy rabat niż firma leasingowa ma "z marszu".

Więc to taka - połowiczna prawda. Rabaty są, ale jak ktoś ma dobre umiejętności negocjacyjne, to sam może wywalczyć więcej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do porównania leasingu z kredytem w przypadku działalności gospodarczej, to najczęściej jest tak, że w przypadku nowych samochodów osobowych leasing będzie lepszym rozwiązaniem. W przypadku samochodów używanych bywa różnie i zależy od potrzeb i sytuacji klienta.

Żeby nie przynudzać, to polecam nasze opracowanie, gdzie dość szczegółowo (i bez zbędnego koloryzowania) porównaliśmy wady i zalety jednej i drugiej formy finansowania. Są podane też wyliczenia tarczy podatkowej:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 13:04   #6
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Witaj! Śledzę i czytam was od zeszłego roku. Swojego czasu rozmawiałem również z panem Tomaszem Piotrowskim, który przekazał mi kilka wskazówek jak powalczyć o obniżenie rat leasingowych, co zresztą się skutecznie udało.
---
Interesuje mnie jedna rzecz, mianowicie w jaki sposób odbywa się odkupienie samochodu przez dealera podczas trwającego leasingu operacyjnego?
__________________
THE WORLD IS MINE
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 11:27   #7
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Interesuje mnie jedna rzecz, mianowicie w jaki sposób odbywa się odkupienie samochodu przez dealera podczas trwającego leasingu operacyjnego?
Cześć,
Muszę zapytać się o trochę więcej szczegółów. O jaki rodzaj odkupienia tutaj chodzi?

Chodzi o sytuację, w której dealer ma odkupić obecne auto i dostarczyć nowe, które będzie przedmiotem kolejnej (nowej) umowy?
Jeżeli tak, to czy ten dealer ściśle współpracuje z leasingodawcą?

Co do samego wykupienia przez dealera, to jest on stroną trzecią, a więc (według przepisów podatkowych) wykupić samochód od finansującego może jedynie za jego wartość rynkową.

Dlatego prosiłbym o trochę więcej szczegółów, żeby odnieść się do konkretnej sytuacji.
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 11:50   #8
Winiary
ford::amateur
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 13-04-2012
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus ST 170
Silnik: 2.0
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

A jakbyście chcieli to w przyszłym roku otwieram firmę i będę tych co przepłacają w leasingu ubezpieczał hehehGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo z leasingu się wywodzę ale z ubezpieczeń leasingowych.
__________________
WINIARY
Winiary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 15:43   #9
Hyper
ford::average
 
Avatar Hyper
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Szczecin
Model: Passat B7
Silnik: 1.4 TSI 160KM
Rocznik: 2014
Postów: 84
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał Jerry6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o sytuację, w której dealer ma odkupić obecne auto i dostarczyć nowe, które będzie przedmiotem kolejnej (nowej) umowy?
Jeżeli tak, to czy ten dealer ściśle współpracuje z leasingodawcą?
Tak by to miało funkcjonować. Podczas wciąż aktywnego leasingu, salon zaproponował, że zabierze ode mnie samochód obecny i da mi nówkę od siebie.
Cytat:
Napisał Jerry6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do samego wykupienia przez dealera, to jest on stroną trzecią, a więc (według przepisów podatkowych) wykupić samochód od finansującego może jedynie za jego wartość rynkową.
Czyli tak naprawdę nie ma takiej sytuacji, że dealer bierze auto do sprawdzenia do siebie i daje mi swoją propozycję? Musi rozmawiać z moim leasingodawcą? Innymi słowy, jeżeli salon faktycznie chciałby wziąć moje auto i sprzedać mi jakieś swoje, co ma na stanie, to i tak leasingodawca musi wyrazić na to zgodę po cenie rynkowej, tak?
__________________
THE WORLD IS MINE
Hyper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 09:08   #10
Jerry6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-07-2013
Model: VW Golf & S-max
Silnik: TSI & TDCI
Rocznik: 2017 & 2011
Postów: 17
Domyślnie Odp: Pytania, a raczej porady dotyczące leasingu

Cytat:
Napisał Hyper Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli tak naprawdę nie ma takiej sytuacji, że dealer bierze auto do sprawdzenia do siebie i daje mi swoją propozycję? Musi rozmawiać z moim leasingodawcą? Innymi słowy, jeżeli salon faktycznie chciałby wziąć moje auto i sprzedać mi jakieś swoje, co ma na stanie, to i tak leasingodawca musi wyrazić na to zgodę po cenie rynkowej, tak?
Przepraszam za opóźnienie w odp - nie dostałem powiadomienia o nowym poście. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od teraz będę zaglądał codziennie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wszystkie formalności proponuje zacząć od kontaktu z leasingodawcą i ustalenia jakie daje on możliwości, jakie są opłaty manipulacyjne za wcześniejsze zakończenie umowy, itd.

Leasingodawca może sprzedać salonowi samochód tylko po cenie rynkowej. Jeżeli w ten sposób okaże się, że leasingodawca dostanie "nadwyżkę" (raty, które do tej pory zapłaciłeś + cenę, którą dostanie od salonu), to taka nadwyżka teoretycznie może trafić do Ciebie.

Jednak jak wspomniałem wszystko zależy od leasingodawcy. Co firma leasingowa, to inna polityka w tym zakresie, dlatego trzeba z nimi ustalić.

Niezmienna jest tylko sprawa tej ceny rynkowej przy wykupie przez osobę trzecią, bo jest to uregulowane przez przepisy podatkowe.
Jerry6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.