Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-02-2009, 16:40   #1
barcio504
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Postów: 5
Domyślnie podgrzewana szyba

witam,moje pytanko dotyczy przedniej szyby w focusie 2005r, 1,6TDCi kombi.Aktualnie mam zwykłą która mi się właśnie zbiła,a pytanie dotyczy właśnie tego czy mogę ją wymienić na podgrzewaną?Czy tam jest pociągnięta instalacja?

barcio504 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2009, 20:51   #2
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

Musisz sprawdzić czy masz piny w skrzynce bezpieczników w komorze silnika ( od przekaźnika i bezpieczników przedniej szyby ).
Dochodzi jeszcze przeprogramowanie modułu GEM ( aby sterował ta szybą ) możesz to zrobić tylko w ASO :fcp8
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 06:23   #3
grabber
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2008
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi (132 kW)
Rocznik: 2015
Postów: 153
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

Moze sie dolacze i spytam: U mnie byla wymieniona szyba tylko ze nie wiem czy poprzednio byla podgrzewana... Na ta chwile trudno mi ustalic czy jest bezpiecznik od niej ale np. lusterka mam podgrzewane a bezpiecznika jak dobrze pamietam od nich nie mam na 100%... Sugeruje sie tylko tym ze mozliwe ze byla podgrzewana bo w jednej zaslepce w przyciskach (kolo przycisku ogrzewania tylniej szyby i przycisku ESP) wpieta jest wtyczka z kablem. A z tego co sie orientuje to procz ogrzewania tylniej, przedniej szyby oraz przycisku ESP to tam nigdy nie bylo innych wlacznikow niz te... wiec czy jest mozliwe ze byla juz grzana szyba w nim lub czy instalacja samochodu jest juz przygotowana na podpiecie grzanej szyby??
grabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 23:42   #4
He.
ford::average
 
Avatar He.
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Kuj. - Pom.
Model: Focus
Silnik: 1,8
Rocznik: 2000
Postów: 115
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

Podpięcie pod ogrzewanie przedniej szyby nie jest przypadkiem zaznaczone na załączonym foto?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
He. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2009, 19:06   #5
piotras.w
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-11-2007
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1999
Postów: 220
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

Cytat:
Napisał grabber
Moze sie dolacze i spytam: U mnie byla wymieniona szyba tylko ze nie wiem czy poprzednio byla podgrzewana... Na ta chwile trudno mi ustalic czy jest bezpiecznik od niej ale np. lusterka mam podgrzewane a bezpiecznika jak dobrze pamietam od nich nie mam na 100%... Sugeruje sie tylko tym ze mozliwe ze byla podgrzewana bo w jednej zaslepce w przyciskach (kolo przycisku ogrzewania tylniej szyby i przycisku ESP) wpieta jest wtyczka z kablem. A z tego co sie orientuje to procz ogrzewania tylniej, przedniej szyby oraz przycisku ESP to tam nigdy nie bylo innych wlacznikow niz te... wiec czy jest mozliwe ze byla juz grzana szyba w nim lub czy instalacja samochodu jest juz przygotowana na podpiecie grzanej szyby??
Wiązka wewnątrz auta jest przystosowana pod przełącznik przedniej szyby ale już w komorze silnika jest różnie w jednych są a w innych nie.
O ile pamiętam lusterka podgrzewane są pod tym samym bezpiecznikiem co tylna szyba podgrzewana.
piotras.w jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 11:01   #6
RedHat
ford::advanced
 
Avatar RedHat
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus Mk2
Silnik: TDCi 85kW
Rocznik: 2007
Postów: 242
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

Cytat:
Napisał He.
Podpięcie pod ogrzewanie przedniej szyby nie jest przypadkiem zaznaczone na załączonym foto?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pamietam, ze kiedy sciagalem podszybie do wymiany filtra kabinowego, to podlaczenie zasilania wygladalo zueplnie inaczej i bylo mniej wiecej na srodku podszybia. A takiego czegos jak na zdjeciu to w ogole sobie nie przypominam u siebie.
__________________
Focus Pokus
Był : Focus Mk1 1.8 TDCi 100PS
Był : Focus Mk2 1.8 TDCi 115PS
RedHat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2009, 13:34   #7
OXEED
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: Toruń
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1,6 16V ZETEC-SE
Rocznik: 2004
Postów: 76
Domyślnie Re: podgrzewana szyba

jeśli chodzi o moje MK1 to wygląda to następująco:

- brak instalacji do podgrzewania przedniej szyby
- informacja z Forda że koszt takowej to około 2300 zł + szyba około 1600 zł

wyjście:

- zakup szyby podgrzewanej za około 750 zł
- bystry elektryk + przewód + przekaźniki + bezpieczniki + włącznik + dioda, niech będzie 150 zł

;-)
__________________
FOCUS MKI, 1,6 16V ZETEC-SE, 2004r

FOCUS MKII, 1,6 Duratec, 2005r
OXEED jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.