Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2011, 20:39   #1
Remix78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: W11
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1997
Postów: 3
Thumbs down Gigantyczne spalanie!

Witam.
Jestem posiadaczem mondka mk2 1,6 zetec 97r. Autko posiadam od lipca i o ile wczesniej bylem w miarę zadowolony to coraz bardziej zaczynam mieć dość tej bryki. Przedstawię problem od początku. Po zakupie zakupie wszystko było ok tzn. spalanie na poziomie 7,5-8l na 100km po mieście przy normalnej jeździe. Jedynym problemem który co jakiś czas dawał o sobie znać to duszenie/dławienie się auta powyżej 150km/h, ale nie zagłębiałem się w to bo poniżej tej prędkości było ok. W miarę zmieniania się aury na zimową problem nasilał się tzn. duszenie/dławienie już przy 80km/h i doszedł problem gaśnięcia na zimnym silniku. Po odwiedzeniu mechanika i podpięciu do kompa wyszedł błąd p1131. Mechanik stwierdził sonda lambda. Pojechałem do sklepu i wywaliłem 250zł na nową sondę dopasowaną do tego auta z boscha acz kolwiek bez wtyczki. Po przestudiowaniu instrukcji ,wykręceniu starej "była wkręcona oryginalna z mercedesa" ,zamontowaniu nowej, skasowaniu błędu i zrobieniu adaptacji myślałem że będzie ok a tu du.a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problem dławienia pozostał błąd wyskakiwał ten sam a mechanik stwierdził że katalizator będzie zabity i najlepiej go wyciąć. Nie dawało mi to spokoju i po przestudiowaniu tematów dostępnych w necie postanowiłem kupić oryginalną używkę. Po dłuższych poszukiwaniach znalazłem gostka który ma używki do forda. Podjechałem do niego i kupiłem używaną sondę za 50zł i wymieniałem 4szt bo za każdym razem wyskakiwały różne błędy 1131 ,0135, oba razem i w końcu trafiłem na taką która nic nie wywala. Błędy zniknęły a auto dalej szarpie. Metodą prób i błędów dotarłem do przepływomierza .Po odpięciu auto śmiga normalnie. Rozkręcanie czyszczenie adaptacja i szarpanie zniknęło. Za to apetyt na pb poszedł w górę, teraz jest na poziomie 15,16l na 100km i pozostał problem gaśnięcia na pierwszym wysprzęgleniu zimnego silnika po przejechaniu 200-500m. Czytam i czytam różne posty i wychodzi na to ilu kierowców to tyle może być przyczyn takiego zachowania. Proszę o konkretne rady co można sprawdzić i jak ,najlepiej samemu bo dobrych mechaników w okolicy brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam

Remix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2011, 22:14   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Gigantyczne spalanie !!!!!!!!!

Cytat:
Napisał Remix78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Metodą prób i błędów dotarłem do przepływomierza .Po odpięciu auto śmiga normalnie. Rozkręcanie czyszczenie adaptacja i szarpanie zniknęło. Za to apetyt na pb poszedł w górę, teraz jest na poziomie 15,16l na 100km i pozostał problem gaśnięcia na pierwszym wysprzęgleniu zimnego silnika po przejechaniu 200-500m.
Rozumiem, że podłączyłeś przepływomierz po tych czyszczeniach?? Jeśli tak, to dalej nie działa i masz go do wymiany...
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:16   #3
Remix78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: W11
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gigantyczne spalanie!

Ok ,dzięki. A czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić działanie przepływki ?? nie chciałbym wywalić znowu kasy na daremno bo na kompie nie pokazuje żadnego błędu ?? Silnik pracuje równo ,ssanie na poziomie 1500obr/min i spada do 900 ,temperatura na liczniku w normie.
Pozdrawiam
Remix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:40   #4
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: Gigantyczne spalanie!

Po zmianie na ta uzywana sonde spalanie pozostalo na normalnym poziomieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Takie kosmiczne spalanie to w wiekszosci wypadkow oznacza padnieta sonde.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 10:45   #5
Remix78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: W11
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1997
Postów: 3
Domyślnie Odp: Gigantyczne spalanie!

sonda sprawdzona na kompie i zmierzona miernikiem czy podaje prawidłowe napięcia a nie stoi i wszystko ok
Remix78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.