Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2011, 21:14   #1
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Miejskie auta przyszłości: EN-V i CITYCAR MIT co o tym sądzicie???

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio siedząc sobie na necie przez przypadek wpadłem na informacje o tych projektach. Szczerze mówiąc pomysł świetny, skuter dobry, ale w deszczu nie pojedziesz a tym jak najbardziej.
Jeden z naukowców powiedział tak: Dzisiejsze samochody są jak komputery z lat 80-90 pożerają dużo energii, są duże i ciężkie, zaś te które widać na projektach to małe, ekonomiczne, wydajne, mobilne z fajnym wyglądem niczym laptopy, netbooki, tablety, smartphone'y.
Ja uważam, że świetny pomysł i mam nadzieję, że wejdzie to możliwie jak najszybciej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wy odbieracie te wozidełka. Na dojazdy do pracy, szkoły, zakupy idealny, na parkingach zmieści się ich 3-4 razy więcej niż w przypadku dzisiejszych autGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez slavco ; 09-01-2011 o 21:18
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 21:53   #2
To_Ja_L45Y
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-10-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2,0TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Miejskie auta przyszłości: EN-V i CITYCAR MIT co o tym sądzicie???

1. Już widzę, jak te wszystkie siłowniki i komputery się sypią...
2. Żeby w Polsce albo innych niezbyt bogatych krajach coś takiego zaistniało, to trzeba by było zrobić równe drogi. A taki komputer na kółkach z prześwitem mniejszym niż wysokość przeciętnego krawężnika to by sobie co najwyżej mógł po podłodze w centrum handlowym pojeździć, bo nie na drogach publicznych.
Po 3. Nie wiem za ile lat ci znachorzy przewidują dominację tego typu samochodów, ale pewnie do tego czasu w wielu krajach samochód dalej będzie pełnił funkcję rodzinnego środka transportu-a ta funkcja jest nierealna w tych projektach. Nie twierdzę, że takiej opcji nie przewidzą, tylko krytykuje podane przykłady.
4. Fajny wygląd... Chyba dla pasjonata wózków z Carrefoura. Może jestem staromodny, ale nie chciałbym jeździć czymś tak wyglądającym. Porównania do elektronicznych sprzętów też raczej na mnie osobiście dobrze nie działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla mnie samochód to coś więcej niż sprzęt użytkowy.
5. Nie wiem jak was, mnie razi idea tego, by samochód sam jeździł bez mojej ingerencji. A znachorzy promujący takie projekty na pewno w imię bezpieczeństwa wyłączyliby możliwość samodzielnej jazdy.

Pomysły może i przyszłościowe, ale dużo jeszcze je zmian czeka, by były gotowe do wdrożenia. Prędzej czy później pewnie taka wizja motoryzacji się sprawdzi , ale na razie cieszę się, że jeszcze takimi komputerkami nie jeździmy.
__________________
BYŁO: 2003 Mondeo MK3 lift kombi 2,0 TDCi 115KM Manual 5 Ink Blue
Ambiente
JEST: 2006 Volvo S40 2,4i 170KM Automat 5 Electric Silver
To_Ja_L45Y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.