Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2010, 16:50   #11
KojoT6510
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 1800 TD
Rocznik: 97/98
Postów: 136
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Powiedz mi czy jak kreciles tym rozrusznikiem zanim zrobiles te tulejki to krecil szybko ?

KojoT6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 20:58   #12
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Wiesz to trudno tak określić czy rozrusznik kręci z właściwą prędkością czy nie. Na pewno rozrusznik nie kręcił aż tak jak przy pustym akumulatorze - kręcił w miare normalnie - przynajmniej wcześniej tak mi sie wydawało. Teraz słychać że kręci szybciej i lżej.
Inna różnica jaką słychać to brak takiego chrakterystycznego nieprzyjemnego warkotu w 1 sek przy zapłonie (niektórzy mówili mi że to koło dwu masowe które wymieniłem 20tyś temuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Szczerz mając fokę pow 150tyś nie zastanawiałbym sie i dawał rozrusznik na przegląd - koszt niewielki a naprawdę pomaga - jakość rozruchu zmienia sie diametralnie.
Pozdrawiam
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 08:18   #13
pabcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Tak spróbuj z rozrusznikiem u mnie pali super, po czyszczeniu słychać jego chęć kręcenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pamiętaj też że foki lubią powietrze wymieniaj często filtr powietrza,(zasyfiony filtr zamula fokę), to jest pewne przetestowałem to już na paru foczkach sąsiadów.
Pozdrawiam miłego driftu pogoda dopisuje he he
pabcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 10:04   #14
KojoT6510
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 1800 TD
Rocznik: 97/98
Postów: 136
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

No własnie w tej foce co mamy ją w domu juz duzo kroków było podjete wymiana filtrow oleju regeneracja wtryskow komp w aso komp tam gdzie byla regeneracja wtryskow nie zalezny serwis i wedlug jednych i drugich wszystko tip top jest a auto na zimnie obraca rozrusznikiem 3 obroty i dostaje zaplon i tak szarpie ze chce zapalac a niemoze i czasem jak duzy mroz trzeba mu odpuscic i probowac poraz 2 i przy drugim a czasem 3 razem takiego szarpania zapala a kreci na ucho niby wporzadku szybko dosyc no nic sproboje rozebrac ten rozrusznik i wymienic tulejki i szczotki zobacze efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KojoT6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2010, 19:10   #15
jacur22
ford::amateur
 
Imię: rtb
Zarejestrowany: 20-01-2010
Skąd: tarnow
Model: ford fokus
Silnik: 1,8tdci100km
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Cytat:
Napisał KojoT6510 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No własnie w tej foce co mamy ją w domu juz duzo kroków było podjete wymiana filtrow oleju regeneracja wtryskow komp w aso komp tam gdzie byla regeneracja wtryskow nie zalezny serwis i wedlug jednych i drugich wszystko tip top jest a auto na zimnie obraca rozrusznikiem 3 obroty i dostaje zaplon i tak szarpie ze chce zapalac a niemoze i czasem jak duzy mroz trzeba mu odpuscic i probowac poraz 2 i przy drugim a czasem 3 razem takiego szarpania zapala a kreci na ucho niby wporzadku szybko dosyc no nic sproboje rozebrac ten rozrusznik i wymienic tulejki i szczotki zobacze efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
uporales sie z tym pomogl rozrusznik?
jacur22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2010, 07:37   #16
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Nie no to szarpanie to prawie napewno rozrusznik - też tak miałem czasem przed wymianą tulejek - teraz od 3 tygodni nie zdażylo się ani razu pomimo mrozu.
Pozdrawiam
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 09:06   #17
KasiaS
ford::beginner
 
Avatar KasiaS
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Mazowieckie
Model: Focus MK I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Koledzy, a ten rozrusznik to trzeba z kanału odkręcać czy jest dostęp od góry ?
__________________
http://picasaweb.google.pl/katarzyna.serzysko/Focus# moja LLLALLUUNIA
KasiaS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2010, 16:41   #18
Kmicic_1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2009
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Mam ten sam problem niestety po wymianie rozrusznika zmienilo sie tylko to ze rozkreca szybciej silnik ale dalej gasnie i zapala itd
Kmicic_1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2010, 15:29   #19
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Cytat:
Napisał KasiaS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, a ten rozrusznik to trzeba z kanału odkręcać czy jest dostęp od góry ?
Wiesz jak masz dobry lewarek hydrauliczny to można go odkręcić bez kanału - ja tak zrobiłem - podlewarowałem troche i dało rade - odkręcasz pokrywe silnika i rozrusznik jest między chłodnicą a silnikiem (dostęp niestety tylko od dołu.
Pozdrawiam,
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2014, 18:06   #20
sokolik1999
ford::amateur
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: chorzów
Model: fokus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Witam mam problem z odpaleniem mojego fokusa ,po postoju typu calą noc lub cały dzień bez względu czy zimno czy ciepło pierwsze odpalenie i niezaskakuje na obroty po paru razach czasam nic nie pomoga jedyna opcja to przekręcenie kluczyka i przytrzymanie na rozruszniku az zaskoczy na obroty . potem przez cały dzień niema zadnych problemów z odpalaniem ,dzisiaj był u mechanika i sprawdził świece są dobre co robić proszę o pomoc. ford fokus mk1 2004 18tdci
sokolik1999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.