Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2009, 20:38   #1
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie 1,8 TDCI - nie odpala dlaczego ?

Mój focus 1,8TDCI 2003/2004 100KM nagle przestał palić. Jak dotąd zdarzało się że samochód nie zagadał za 1 razem jak był zimny ale ogólnie nie było z tym problemu, podczas ostatniego ataku mrozu po raz pierwszy nie zapalił w ogóle i od tego czasu nie zapalił w ogóle z rozrusznika- ale po kolei postaram się opisać cały przypadek
Przed atakiem mrozu nieumiejętnie próbowałem spuścić wodę z odstojnika filtra paliwa i zapowietrzyłem sobie układ paliwowy. Zalałem filtr paliwa przez wlot od strony zbiornika pokręciłem rozrusznikiem i samochód odpalił bez zarzutu.
Po dwóch dniach postoju w garażu samochód ponownie bez problemu odpalił, pojechałem do pracy samochód postał 8 godzin w temperaturze -11 (jak pech to pech - dodatkowo na światłach pozycyjnych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Rozrusznik kręcił jeszcze nieźle ale samochód już nie odpalił ani z mojego akumulatora ani z pomocą akumulatora z samochodu kolegi. Żeby precyzyjnie opisać przypadek dodam że akumulator dodatkowy podłączyłem plus z plusem minus z minusem czego według instrukcji obsługi robić nie wolno - nie wiem dlaczego.
Wymontowałem więc akumulator zabrałem do domu, naładowałem, i następnego dnia próbowałem na nim ponownie odpalić - niestety bez skutku. Pomogła dopiero metoda pociągowa - samochód odpalił i chodził bez zarzutu -> przejechałem 30 km jechał jak zawsze czyli super. Zaparkowałem samochód w garażu - zgasiłem i bez problemu ponownie uruchomiłem z rozrusznika. Jedyna różnica jaką zauważyłem to dziwny pogłos (świst) gdy pracował rozrusznik - jak samochód był już uruchomiony pracował normalnie
Pomimo faktu że samochód stał całą noc w temp +4st dziś nie chciał odpalić. Zachowywał się jak podczas próby odpalania w - 11... jakby łapał na 1-2 gary szarpał ale nie odpalił. Próbowałem podgrzać głowice, zamienić akumulator - również bez pozytywnych skutków
Doradźcie proszę co robić - od czego zacząć??


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 13-12-2014 o 07:29
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 22:34   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Napraw rozrusznik. Za wolno kręci.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 20:46   #3
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Myślicie że nawet w +4st jak rozrusznik kiepsko kręci (ale kręci) może wogóle nie odpalić? Czytałem gdzieś na forum że jak nie rozrusznik nie ma odpowiednich obrotów to elektronika nie daje sygnału do rozrucu więc może....
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 21:42   #4
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Jeszcze jedno pytanie - czy muszę jechać do warsztatu żeby wykręcić rozrusznik czy mogę go wykręcić sam i dowieść do specjalistycznego punktu. Dziś w jednym warsztacie powiedzieli mi że nie podejmą się wymontowania bo w TDCI jest pełno elektroniki i trzeba rozrusznik potem kodować - a oni nie mają odpowiedniego komputera?
Ktoś zna może jakiś dobry punkt w Wawie lub okolicach?
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 22:44   #5
krzy04
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2009
Skąd: Białystok
Model: focus mk3
Silnik: był 1,8 TDCI, jest 1,6 tdci
Rocznik: był 2003, jest 2012
Postów: 94
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Cześć sądze, że z tym kodowaniem to ściema. Rozrusznik poprostu należy wyjać oczyścic i ewentualnie wymienić tulejki. To dość prosta sprawa, pozdro.
krzy04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 16:50   #6
Mirek383
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2009
Model: Focus kombi
Silnik: 1,8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

miałem to samo po wymianie tulejek wszystko jest ok - koszt u mechanika to 80 zł
Mirek383 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 16:02   #7
pabcio
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-01-2007
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Miałem problem z odpalaniem kręciłem po kilka razy i dopiero łapał,mało tego przy odpalaniu wydobywał się biały dym, klekotanie silnika,przy gaszeniu klekot silnika. W Foce wszystko wymienione:filtry,akumulator,pasek rozrządu,wtryski po regeneracji kompresja idealna turbo regenerowane i dalej to samo!!!
Przebieg mam 183000km
obstawiałem albo zapowietrzenie układu paliwowego lub rozrusznik!

Dziś wyjąłem rozrusznik,kupa syfu opiłków itd. rozkręciłem wszystko wyczyściłem Vervą i WD40 osuszyłem nasmarowałem smarem do silników niektóre elementy rozrusznika styki nasmarowałem smarem miedzianym
złożyłem do kupy i...... odpalił super zaskoczyło mnie troszkę to zero klekotania rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam jestem kucharzem i dałem radeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
pabcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2009, 23:04   #8
Toni999
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2009
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi/ 1,6 16V
Rocznik: 2001 / 2004
Postów: 176
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Cytat:
Napisał pawel_kr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno pytanie - czy muszę jechać do warsztatu żeby wykręcić rozrusznik czy mogę go wykręcić sam i dowieść do specjalistycznego punktu. Dziś w jednym warsztacie powiedzieli mi że nie podejmą się wymontowania bo w TDCI jest pełno elektroniki i trzeba rozrusznik potem kodować - a oni nie mają odpowiedniego komputera?
Ktoś zna może jakiś dobry punkt w Wawie lub okolicach?
Witaj
Od razu wiesz aby tego warsztatu unikać jak ognia bo pracują tam kompletni amatorzy, jeśli zaś chodzi o wymontowanie to prawie każdy sobie z tym poradzi dostęp jest dobry dlatego powinieneś sobie z tym poradzić może uda ci się samemu naprawić rozrusznik dlatego że najczęściej przyczyną problemów są wyrobione tulejki które kosztują kilka złotych
Toni999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2010, 20:15   #9
kozik77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-01-2008
Skąd: LUBLIN
Model: focus kombi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

i nie ciągaj więcej samochodu w celu odpalenia... to bardzo niedobry sposób...
kozik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2010, 13:39   #10
pawel_kr7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Nadarzyn
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003/2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Rozruch Fokus 1,8 TDCI - nie pali

Z tym odpalaniem to prawda - ale lepsze to niż holowanie 30km (bezpieczniejsze rozwiązanie w na śliskiej nawierzchni) A z rozrusznikiem bingo - wymiana tulejek, czyszczenie i nie poznaję samochodu podczas uruchamiania. Dziś było -8C i odpalił bez problemu! Dziękuję wszystkim za pomoc.
pawel_kr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.