Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2009, 19:16   #1
persi
ford::average
 
Avatar persi
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi 100 km
Rocznik: 2003
Postów: 62
Domyślnie Jakie głośniki do MK1?

Witam !
Szukałem na forum ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Chciałbym się dowiedzieć jakie rozmiary i jaka głebokośc montażowa maja głosniki w Focusie ? Z tego co wyczytałem to podobno 5x 7 elipsy ale nikt tego nie jest pewien i nikt nie podaje głębokości. Słyszałem równiez wersje ze na przodzie sa 6 x 9 a z tyłu 5 x 7. Prosze o konkretną odpowiedz,

Pozdrawiam

persi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 22:56   #2
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Focus MkI ma standardowo 5x7, nie wiem jaka głębokość.
6x9 podobno można wcisnąć po małych przeróbkach
Jak chcesz wymieniać to nie baw się w elipsy, tylko kupuj redukcje i montuj normalne (okrągłe) 165mm.
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 07:55   #3
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Dokładnie ,nie warto się bawić w głośniki eliptyczne bo jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Świetnie sprawdzają się w fokusie głośniki 16-17cm po uprzednim zamontowaniu odpowiedniej redukcji z głośnika 5x7" (można ja zrobić wycinając wcześniej odrysowany kształt oryginalnego głośnika z focusa + 5mm więcej po obwodzie z każdej strony z płyty MDF o grubości ok 10-12mm lub po prostu kupić gotowa).
Zanim jednak zamontujesz nowe głośniki wypadało by odpowiednio wyciszyć drzwi mata tłumiącą (np. Dynamat lub podobne ale dużo tańsze jak taśma dekarska).
Teraz jeśli chodzi o same głośniki to wszystko zależy od tego jaki masz budżet.
Ja osobiście zmieściłem się w kwocie ok. 1200-1500zł za cały zestaw bez radia (głośniki Hertz DCX 165 za jakieś 250zł + kable z miedzi beztlenowej ok. 100zl + głośniki wysoko-tonowe za jakieś 200zł + głośnik basowy 12" w obudowie do bagażnika ze wzmacniaczem -okazja za 200zl + wzmacniacz do zestawu przedniego za 250zl + wytłumienie drzwi jakieś 250-300zl za parę).
Ale zanim włożysz taka kasę (zaznaczam ,ze mój zestaw jest jednym z najtańszych ale dobrze grających) proponuje zwyczajnie zacząć od poprawnego wytłumienia drzwi w focusie (koszt to będzie jakieś 50-100zł za taśmę dekarska jeśli zrobisz to sam).
Podejrzewam ,ze po tej operacji przestaniesz myśleć nad zmiana głośników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
A na dokładkę dokupiłbym tylko głośniki wysoko-tonowe i całość podłączył pod firmowe radio (zaznaczam ,ze jest ono najsłabszym ogniwem w tym całym nagłośnieniu ,ale wymiana na lepsze to wydatek rzędu 400-800 zł zależnie od preferencji i portfela ).

Aha ,jedna rada ,skup się tylko na poprawieniu dźwięku z przodu pojazdu ,a tył pozostaw takim jaki jest (ewentualnie wycisz tylne drzwi).
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 12:14   #4
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
głośniki Hertz DCX 165 za jakieś 250zł + kable z miedzi beztlenowej ok. 100zl + głośniki wysoko-tonowe za jakieś 200zł
Z całym szacunkiem, oczywiście każdy inaczej słyszy, ale chyba gorzej tego nie mogłeś zrobić. Zakładając głośniki coaxial (DCX - czyli współosiowe średnioniskotonowe wraz z wysokotonowym) i montując dodatkowe tweetery robi się wtedy przecież jakiś bezsens Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wydałeś na głośniki (coaxial) 250zł + na jakieś głośniki wysokotonowe 200zł, za te pieniądze miałbyś wypasiony zestaw odseparowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam za OT, nie mogłem się powstrzymać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 15:18   #5
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

nie wiem... każdy nas ma inne wymagania i tak dalej ale wg mnie seryjne audio gra nieźle (może to dzieki temu, ze drzwi są mocno wytłumione piankami) na co nawet Klienci zwracali uwagę
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 16:06   #6
sebapl01
ford::advanced
 
Avatar sebapl01
 
Zarejestrowany: 01-01-2009
Skąd: Daventry (UK)
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 329
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Cytat:
Napisał lucash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z całym szacunkiem, oczywiście każdy inaczej słyszy, ale chyba gorzej tego nie mogłeś zrobić. Zakładając głośniki coaxial
Zgadzam się z tobą. Też bym drugi raz ich nie kupił ,bo wiem ,że można kupić dużo lepsze głośniki za znacznie mniejsze pieniądze. Ale problem jest w tym ,że gdy je kupowałem miały grać tylko pod samym radiem i założenia bez dodatkowych syczków (same maja wbudowane głośniki wysoko-tonowe). Okazało się jednak ,że wysokich tonów było zbyt mało ,ale średnich i niskich nie brakowało wiec postanowiłem je zostawić a dokupić syki. I wcale tego nie żałuje.
Dużo czytałem o car audio i z pewnością w następnym aucie nie popełnię wcześniejszych błędów. Ale uważam ,że jak za cenę którą wydałem niewiele lepszy zestaw dałoby się złożyć (czasem same głośniki na przód kosztują więcej niż mój zestaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
sebapl01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2009, 16:24   #7
lucash
ford::advanced
 
Avatar lucash
 
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Małopolska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2005
Postów: 297
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

sebapl01 cieszę się, że mnie zrozumiałeś, bo miałem obawy, że moim postem rozpętam tutaj burzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec OT.
persi jak napiszesz coś więcej, to może Ci coś pomożemy. Ile chcesz na audio przeznaczyć i co chcesz zmieniać?
__________________
e-TIS
Był Focus 2003r. 1.8 TDCi
Są Mondeo 2005r. 2.0 Pb + 2009r 2.0 TDCi
lucash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 09:39   #8
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Cytat:
Napisał sebapl01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie ,nie warto się bawić w głośniki eliptyczne bo jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia.
Czy jakość dźwięku z elips jest aż tak zła??
Nie chce mi się bawić w jakieś dystanse.

Zaznaczam że mam standardowe radio fordowskie 5000 i planuję wymianę na co najwyżej na fordowskie 6000cd.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 12:33   #9
artisu
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Kraków
Model: Ka
Silnik: 1,3 70KM
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Panowie i Panie,

Nie chodzi o głośniki bo w Focusie (MK1) te głośniki eliptyczne super grają. Zamula je Fordowskie radio! Miałem oryginalnego kaseciaka 4000 i po zmianie na Alpine już więcej nic nie potrzebuję, gra naprawdę super. Basy i wysokie tony są rewelacyjne. no i Alpinka odtwarza mp3-ki i ma zielone podświetlanie. Trzeba tylko kupić na Allegro zaślepkę i przejściówkę Ford-Iso za 25 złotych. Zaślepka jest w kolorze prawie identycznym z deską rozdzielczą. Trochę namęczycie się z wytarganiem oryginalnego radia, trzeba włożyć dwa sztywne druty zagięte na kształt U na ok. 4 cm i odciągać na zewnątrz radia ciągnąc jednocześnie do siebie. Mi się udało po 2o minutach szarpania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak ktoś potrzebuje więcej szczegółów to na priv.

Radio CD6000 też zamula! Wiem co mówię, bo miałem je w Pumie (kilka dni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Proponuję wymienić najpierw radio w Focusie na Kenwood, Alpine a dopiero potem myśleć o głośnikach.

Ostatnio edytowane przez artisu ; 15-07-2010 o 12:41 Powód: szczegół techniczy
artisu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2010, 13:54   #10
Tommy_boy
ford::average
 
Avatar Tommy_boy
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: Buckinghamshire UK
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Jakie głośniki do MK1?

Ja mialem 6000cd + oryginalne glosniki i bylo miodzio. Niestety nie mozna tego powiedziec juz o mk2 i c-max.
Polecam wytlumienie drzwi i cd6000.
Bedzie pan zadowolony ;-)
__________________
Ford Focus Zetec 1.6 2000 (2006-2009)
Ford Focus C-Max 2.0 TDCI Ghia 2006 (2009- 2014)
Ford C-max 2.0 Tdci Titanium 2011 (2014 - ?)
Tommy_boy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.