Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-04-2010, 11:17   #1
50WIK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: B-rd
Model: Mondeo mk1 Hatchback GHIA
Silnik: 2.0 136km zetec.
Rocznik: 1995
Postów: 29
Domyślnie Silnik uwalony po wymianie Rozrządu i Uszczelki pod głowice.

Witam, niestety ze smutną wiadomością/Pytaniem ostatnio wymieniłem rozrząd i uszczelkę pod głowicę (Cały komplet uszczelek). po przegraniu auta ponieważ termostat poszedł no i po odbiorze auta od mechanika auto chodziło równo wszystko elegancko tak jak by mocy nabrał no i wczoraj wybrałem się do danii z polski prawie 1000km No i w połowie trasy auto zaczeło głośno chodzić tak z okolić paska rozrządu. Niestety byłem na autostradzie nie miałem na tyle euro i była niedziela żeby się gdzieś zatrzymać i sprawdzić co sie dzieje. Dojechałem tak do domu w danii i jak już dojechałem otworzyłem maske patrze a tam tak jak by z pod tego plastiku od paska rozrządu wyciekł olej, przy skręcaniu kierownicą słychać głośny dzwięk ogólnie klekocze i chodzi jak by oleju już nie miał. Wiecie może co to mogło spowodować? w ostatnim tygodniu co zrobiłem w aucie i czy mógł to być błąd w sztuce mechanika. i jak udowodnić mu wine skoro auto jest w danii a nie mogę pojechać na kołach. do polski a nie stać mnie na lawetę.

Wymiana rozrządu na ZETEC'a (Cały komplet)
Wymiana uszczelki pod głowicą (cały komplet uszczelek z plantowaniem)
Wymiana chłodnica klimatyzacji.

Później postaram dodać zdjęcia i filmik.

__________________
Teraz mondeo mk1. :615:
> Zbiera się na alfe rome 159 2.2 JTS.
50WIK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2010, 20:03   #2
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: Silnik uwalony po wymianie Rozrządu i Uszczelki pod głowice.

Witam . Skrecanie kierownicy nic nie ma do rozrzadu. raczej niedomaga pompa wspomagania zobacz czy masz olej jeszcze w zbiorniczku.po drugie primo olej może wyciekać simeringami
z wałków rozrządu bądż uszczelką od pokrywy rozrzadu. po trzecie primo jak dojechałęś tak daleko to nic poważnego się nie dzieje. Jak by coś z rozrządem to odrazu był by efekt. Pytanie czy w czasie jazdy samochód słabł na mocy???? a co do oleju to jak by go nie było spadło by ciśnienie i zaświeciła by się kontrolka olejowa.
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.

Ostatnio edytowane przez wojciechowski4 ; 20-04-2010 o 20:06
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2010, 17:45   #3
50WIK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: B-rd
Model: Mondeo mk1 Hatchback GHIA
Silnik: 2.0 136km zetec.
Rocznik: 1995
Postów: 29
Domyślnie Odp: Silnik uwalony po wymianie Rozrządu i Uszczelki pod głowice.

powiem tak, autko nie straciło na mocy, olej od wspomagania jest ale jak się odpali silnik to chodzi jak potłuczony, podczas jazdy tak powyżej 2.2 tyś obrotów wszystko cichnie ale jak stane na światłach na chwile to dźwięk powraca, oddałem dziś auto do mechanika i ma ustalić co jest przyczyną bo możliwe że po zrobieniu tego wszystkiego mechanik mógł coś źle zrobić a ostatnio dużo w nim zrobiłem. no i ten dźwięk od wspomagania mnie jeszcze dobiją który też cichnie podczas wyższych obrotów. i ten wyciek z silnika ... kurde nigdy mi w nim nic nie ciekło mimo przebiegu wielu mechaników chwaliło mój silnik aż tu po naprawie coś takiego.

Ok mechanik stwierdził. Dźwięki są spowodowane dwiema częściami pasek od wspomagania był uszkodzony a ze zbiorniczka powoli schodziło bo powietrze się dostało, i kompresor klimatyzacji.
Wyciek jest winą złego włożenia uszczelki pokrywy zaworów (uszkodzona podczas montażu) do tego simeringi czy tam zimeringi które też zostały uszkodzone podczas wymiany rozrządu.

Osoba która robiła mój samochód jest praktykantem zdaje mi się że poszedł na mechanikę ze względu na łatwy poziom a nie z zamiłowania. Tak więc jak oddajecie auto do warsztatu (renomowanego) proście aby nie robili tego sami praktykanci bo mogą wiele szkód wyrządzić.
__________________
Teraz mondeo mk1. :615:
> Zbiera się na alfe rome 159 2.2 JTS.

Ostatnio edytowane przez 50WIK ; 23-04-2010 o 20:42
50WIK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 23:08   #4
lukaszkc
ford::amateur
 
Avatar lukaszkc
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-05-2010
Skąd: Chełm
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Silnik uwalony po wymianie Rozrządu i Uszczelki pod głowice.

Ja na swoje oko to bym tego śilnika nie chwalil skoro mowisz że odwiedzal juz wczesniej kilku mechanikow, osobiscie jestem tego zdania ze kazdy silnik po poważniejszym remoncie to jest zywy trup, i kolejne ciagle awarie.
lukaszkc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2010, 10:21   #5
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Silnik uwalony po wymianie Rozrządu i Uszczelki pod głowice.

wtrace lekki offtopic - a wedlug mnie nie masz racji, wrecz przeciwnie. dobry serwis i dbanie o rzeczy eksploatacyjne zwraca sie bezawaryjna jazda - czego potwierdzeniem jest moj silnik 226k, jak dotad zadnych powaznych problemow.

co do awarii silnika nie twierdze ze kazdy praktykant jest taki, ale sam bylem na praktykach w serwisie kia i nam poki nie minely 2 miesace nie pozwolili dotknac wiecej niz olej i wymiana filtrow na przegladach.

Ostatnio edytowane przez rajman ; 04-05-2010 o 10:28
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.