Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2011, 00:10   #41
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PBAsher w Southampton - firma ma wiedze, ale na 80% powiedza, ze trzeba regenerowac. Takie wtryski.
Ja swoje czyszcze, sprawdzam, skladam i sprawdzam na aucie. Kilka dni temu wymienialem pompe w Focusie i dostalem "sprawna" pompe z Mondka. Lozysko bylo zatarte od opilkow, ktore przedostaly sie na wtryski (wszystko jakos chodzilo w miejcu, ale po wyjeciu pompa byla wiele razy obracana wiec sie wszystko wzburzylo). Powinienem byl pomyslec...ale spieszylo sie. No wiec wtryski padly, pompa wyje (auto wczesniej chodzilo, ale pod obciazeniem gaslo). Wlasnie skonczylem czyszczenie, zobacze jutro czy cos to dalo...

Prawda jest taka, ze krecac pompa bez ON bardzo latwo rozpoczac proces zniszczenia biezni.

A odnosnie problemu kolegi z nierowna praca to szukalbym problemu gdzie indziej... Jestes pewien, ze rozpylacze podaja poprawnie?
Odnośnie czyszczenia ? Napisałeś że czyścisz jeśli można to jakich preparatów używasz? I jak sprawdzasz na aucie ? Po każdym czyszczeniu i zamontowaniu trzeba odłączyć aku na ok 1h aby wprowadzić ECU w stan autoadaptacji, następnie trzeba odczekać 15-20 min na wolnych obrotach aby się zadaptowały wtryski. Przynajmniej taką mam wiedzę, ale różnie czytałem np. w notatkach z angielskiego ASO jest aby po wymianie wtrysków auto przejechało ok 5 mil, spokojną jazdą.

Opisz jak możesz twoje podboje czyszczenia wtrysków i skutki. Czy czyściłeś także kolektor ssacy/egr/turbo etc.. ?

Chętnie wymienię się spostrzeżeniami i wnioskami.

Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 09:14   #42
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

nie wiem czy dobrze pamiętam ale mkaminski100 ma focusa tdci a tam nie ma samoadaptacji
ja np. do czyszczenia wtryskiwaczy po rozkręceniu używam specjalnej chemii (2 litry/150 zł)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 09:40   #43
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem czy dobrze pamiętam ale mkaminski100 ma focusa tdci a tam nie ma samoadaptacji
ja np. do czyszczenia wtryskiwaczy po rozkręceniu używam specjalnej chemii (2 litry/150 zł)
a) nie tylko focusa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
b) W kazdym jest samoadaptacja. Gdzies mam wykresy z ASO z adaptacji wtryskow.
c) a czego Ty dokladnie uzywasz do czyszczenia?

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odnośnie czyszczenia ? Napisałeś że czyścisz jeśli można to jakich preparatów używasz? I jak sprawdzasz na aucie ? Po każdym czyszczeniu i zamontowaniu trzeba odłączyć aku na ok 1h aby wprowadzić ECU w stan autoadaptacji, następnie trzeba odczekać 15-20 min na wolnych obrotach aby się zadaptowały wtryski. Przynajmniej taką mam wiedzę, ale różnie czytałem np. w notatkach z angielskiego ASO jest aby po wymianie wtrysków auto przejechało ok 5 mil, spokojną jazdą.

Opisz jak możesz twoje podboje czyszczenia wtrysków i skutki. Czy czyściłeś także kolektor ssacy/egr/turbo etc.. ?

Chętnie wymienię się spostrzeżeniami i wnioskami.
Jezeli wtryski sa w aucie to Liqui Moly do diesli bezposrednio podlaczane pod pompe i powrot. Mlotowanie sie konczy, mniejsze baki rano, mniejsze dymienie i lagodniejsza praca.
Jak sa wyjete to benzyna ekstrakcyjna, ropa, benzyna...cokolwiek. No i myjka ultradzwiekowa choc to akurat malo pomaga. Do tego waciki do rozpylaczy i szmatki do reszty. Drewniana wykalaczka ladnie pasuje do czyszczenia otworu na grzybek zaworka.
Do tego strzykawka sprawdzam czy drozne sa wszystkie otwory na rozpylaczu a potem pod dosc mocno powiekszajacym szklem sprawdzam stan zaworka i koncowki.
Za samoadaptacja to jest tak, ze auto powinno odpalic jezeli wtryski sa w zakresie ustawien dla auta. Potem bedzie sobie ECU juz ustawial wszystko sam. Po odpieciu akumulatora pamiec adaptacji sie kasuje i auto odpala z czystymi wartosciami. Zakladalem np nowe wtryski bez wpisywania kodow i odpalil pieknie.
Jak wtryski sa juz zuzyte i wlozysz inne to bedzie maniana, bo ECU bedzie dalej pracowal z adaptacja do starych.
Czyscilem EGR w Mondeo i Focusach, czyscilem turbo w Focusie (z kierownicami i bez - chocby zeby wyczyscic uszczelnienia). Kolektory tak samo.
Ja akurat nie mialem problemu z kierownicami i w turbo czyszczenie nic wiecej nie poprawia (czyszczenie uszczelnien jest tylko dla jego dluzszego zycia i robie je tylko jak turbo mam wyjete).
Poprawia za to wyczyszczenie kolektora dolotowego i wtryskow preparatem ktory podalem.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 11:12   #44
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W kazdym jest samoadaptacja.
w każdy mondeo bo w focusie mk1 tdci niestety brak
Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sa wyjete to benzyna ekstrakcyjna, ropa, benzyna...cokolwiek. No i myjka ultradzwiekowa choc to akurat malo pomaga.
środek to ESKAPHOR N 6585 do myjek ultradźwiękowych. są w nim także składniki m.in. przeciw utlenianiu. producent to chyba HAUG Chemie

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 15-03-2011 o 11:16
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 11:38   #45
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w każdy mondeo bo w focusie mk1 tdci niestety brak środek to ESKAPHOR N 6585 do myjek ultradźwiękowych. są w nim także składniki m.in. przeciw utlenianiu. producent to chyba HAUG Chemie
Gdyby nie bylo to po jakimkolwiek zuzyciu silnik przestalby pracowac. Jak pisalem mam wydruk z WDSa z wartosciami adaptacyjnymi z Focusa ustawionymi przez ECU. Wiem, ze krecili silnikiem z zapchanymi wtryskami i widac jak w czasie zmienia sie dawka.
W sumie musze go poszukac to wkleje.
Ten srodek jaki podales jest na bazie wody. Wiem ze ma antykorozyjne inhobitory (tak to sie chyba nazywa), ale zawsze mnie to ciekawilo jak to reaguje na dokladne tolerancje jak np wtryski. Mam myjke i mam zle doswiadczenia z produktem ktory z nia dostalem. Szukam czegos sensownego aktualnie i szczerze jestem zainteresowany tym srodkiem.
Jak widze jest w 20l butlach. Gdzie kupujesz mniejsze?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2011, 12:05   #46
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

DCP w warszawie na krakowiaków.
aco do focusa to nie ma jednego i podstawowego czujnika, który pomaga w samoadaptacji czyli czujnika spalania stukowego na bloku silnika

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 15-03-2011 o 12:10
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 00:13   #47
Raszowski
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ak wtryski sa juz zuzyte i wlozysz inne to bedzie maniana, bo ECU bedzie dalej pracowal z adaptacja do starych.
Rozumiem że chodzi tu o wymianę wtrysków na inne bez odłączenia aku ? Czy coś źle zrozumiałem ?
A może zapytam wprost, czy jak wymienię np 2 wtryski na inne (też używane) to muszę odłączyć akumulator (i na ile właściwie go odłączać) aby ECU wystartował od "zera" i zaadoptował sobie wtryski ?

Aha dodam jeszcze że na wolnych obrotach mój mondziu pracuje wręcz perfekcyjnie i nie ma kopcenia czy falowania obrotów. Dopiero gdy zaczynam jazdę zaczyna się kle kle kle klepanie, zastanawiam się jak sprawdzić zdiagnozować który właściwie wtrysk jest padnięty?

Zaczęło się od P2338 czyli spalanie stukowe na 3 cylindrze, wymieniłem wtrysk na 3 cyl i pojechałem aby mi zaprogramowali wtryski bo chyba się rozprogramował i nie chciał zniknąć błąd oraz wiadomo sprężynka się świeciła, koleś mi zaprogramował sprężynka zniknęła ale stuk puk kle kle kle nadal słychać tym razem trochę inaczej niż poprzednio ale jednak. Polubiłem to auto mimo opinii większości ludzi i nie chcę się go pozbywać jest przyjemne w prowadzeniu i wygodne a za tą cenę co dałem wątpię abym kupił coś równie komfortowego, dlatego teraz staram się go zdiagnozować i własnymi "ręcami" naprawić, stąd moje zainteresowanie waszymi opiniami.
Dodam iż coraz częściej dopada mnie gaśnięcie silnika podczas jazdy (dziś zaliczył bym dzwona) dzieje się tak tylko na zimnym silniku jak wyjeżdżam do pracy i z niej wracam zazwyczaj kończy się na odcinku od 50 metrów do kilometra jazdy w tym czasie potrafi zgasnąć i zapalić sprężynkę po odpaleniu ponowne sprężynka ginie i wszystko wraca do normy, zamówiłem już czujnik położenia wałka bo wyczytałem że te czarne, a taki jest u mnie jest wadliwy i może być przyczyną tego. Oczywiście podłączyłem pod kompa mojego mondzia ale nic nie wykrywa 0 błędów i to mnie trochę dziwi, nie wiem czy ta sprężynka która wyskakuje podczas gaśnięcia nie zapisuje błędu do ECU, czy to możliwe ?
No oki to chyba na tyle jeśli chodzi o dzisiejsze przemyślenia.
Pozdrawiam i dziękuje za żywe zainteresowanie i wasze opinie.
Raszowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 07:37   #48
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał Raszowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Odlacz aku, bo auto bedzie tylko dluzej ustawialo nowe parametry.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2011, 17:29   #49
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wczoraj dostałem wtryski od kuriera ,wkręciłem je z siłą 45N odpowietrzyłem układ tak jak kolega jendrekmak wspominał i odpaliłem samochód z myślą że będzie ok, niestety dalej to samo .Odłączyłem akumulator na ponad godzinę tak jak kolega INVERTER wspomniał o procedurze samoadaptacji też nic nie pomogło ,dodam że jak dodaję gazu i wskazówka obrotów dochodzi do 1200 obrotów to silnik się czepie nie równo pracuje ,po przekroczeniu tych 1200 obrotów jest już lepiej ,podczas jazdy najgorszy klekot jest właśnie przy mocniejszym przyspieszaniu jak jadę bordo spokojnie jest znośnie .Zapomniałem dopisać że zauważyłem przy wkręcaniu wtrysków ,że wtrysk nr 2 ma inne numery niż na przyklejonej kartce przy silniku przez innego właściciela auta z nr wtryskiwaczy,a mam takie 2S7Q-9K546-AJ w środę jadę do serwisu zobaczymy
Witam jestem po wizycie w serwisie sprawy mają się tak , przed diagnostyką elektryk stwierdził że po regeneracji wtryskiwacza trzeba skalibrować wtrysk i nadać mu nowy kod ,bo inaczej komputer nie potrafi ustalić dawki paliwa na wtrysku który był zregenerowany ,i nic nie da wgranie na nowo kodów wtryskiwaczy .Ale się uparłem na diagnostykę i wgranie na nowo wszystkich kodów . Zrobiono bez mojej wiedzy przelewy które wyszły bardzo dobrze i za które nie zapłaciłem ,wykasowali błędy ,ciśnienie na pompie paliwa 1450 bar ,wgrano kody i rewelacja po jeździe próbnej samochód chodzi cichutko jak pszczółka ,i znowu go lubię .Dzięki za wszystkie porady pozdrawiam wszystkich
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2011, 23:20   #50
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3, wtryski, regeneracja

Jeden wątek się skończył to ja zacznę kolejny.

Mój problem wygląda tak, że po regeneracji wtryskiwaczy moje Mondeo wcale nie przyśpiesza. Nie ma swojej mocy, tak jak by wcale nie pracowała turbina. Mechanik powiedział, że to normalne i przez pewien czas tak może być. Czy to na pewno możliwe? Coś mogę z tym zrobić? Może odłączenie aku na godzinę pomoże w tym, że te wtryskiwacze się ' dostroją '? Nie mam pojęcia. Proszę o pomoc.
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.