Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2011, 13:30   #81
byq84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-06-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Hmm to ciekawe, myślę że nie obejdzie się bez dobrego elektronika-elektryka. W moim przypadku bo podaniu napięcia na silniczek po drugim, trzecim razie zupełnie traci moc i nie jest w stanie przesunąć dźwigni otwarcia zamka.

byq84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 17:58   #82
wookie85
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk3
Silnik: TDDI 90km
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Klapa bagażnika nie otwiera się w ogóle

Poczytałem trochę na forum odnośnie problemów z klapą ale w większości są informacje o mikrostyku. Natomiast chyba mam inny kłopot. Mianowicie , ani z kluczyka ( przycisk ) ani przyciskiem wewnątrz klapa nie otwiera się. Tu na 99% owy przełącznik. Odkręciłem tablice żeby z kluczyka otworzyć i dupa. Otwiera ale nie do końca. Od wewnątrz dopchnąłem i zapadka puściła. Chciałem zamknąć klapę i mocniej popchnąłem ale zapadka i tak nie zaskakuje do końca. Efekt taki że klapa nadal nie domknięta , a otworzyć znów samemu jej się nie da. Czy to w ogóle mógł po prostu cały zamek się spitolić ? Ktoś miał problemy tego typu ?
wookie85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2011, 20:20   #83
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Question Zamek tylnej klapy, takiego przypadku nie znalazłem

Wiem Wiem że wyszukiwarka się kłania ale szukałem i nie znalazłem identycznego przypadku jak mój , mam taki problem z tylnym zamkiem że nie otwiera się ani z pilota ,ani przyciskiem w kabinie ,ani przyciskiem na tylnej klapie czyli mikro wyłącznikiem ,mogę otworzyć tylko kluczykiem co jest bardzo uciążliwe ,chcę zakupić części tylko nie wiem co dokładnie padło od czego zacząć ,czy zamek z silniczkiem ,czy mikro wyłącznik ,albo jeszcze coś innego , był bym wdzięczny za jakieś sugestie podpowiedzi ,dodam że mam Mondeo w sedanie

Ostatnio edytowane przez keczup ; 06-08-2011 o 21:02
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2011, 11:35   #84
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: nie działa tylna klapa

Witam na podstawie wszystkich opinii jakie znalazłem w wyszukiwarce to przyczyną usterki jest , mikro wyłącznik lub zamek od kierowcy, albo zamek w bagażniku .Pojechałem dzisiaj do elektryków ,jeden chciał zacząć od wymiany zamka w bagażniku podziękowałem mu ,pojechałem do drugiego a ten szukał szukał i nie wiedział co ,zaproponował wymianę mikro styku ,nie zgodziłem się ,pojechałem do domu zacząłem przeszukiwać wiązkę z przewodami czy nie są przerwane w którymś miejscu ,trochę to trwało ,ale znalazłem winowajcę ,przerwany kabelek który znajduje się w tej harmonijce która jest między klapą a karoserią ,zlutowałem kabelki i po kłopocie .Ciekawe ile kasy bym wydał gdybym się zgodził na wymianę tych części sugerowanych w postach ,dlatego otworzyłem nowy temat bo moja usterka różniła się od innych ,ale temat mój zaraz przeniesiono ,to po co mamy te forum ???żeby nowe tematy zamykać lub przenosić nie rozumie tego ,dobrze że sam znalazłem przyczynę i kosztowało mnie to 00000zł a nie jakieś mikro styki czy zamek ,nikt mi nie pomógł ,ale opisywać krytykować to jest wielu ,pozdrawiam wszystkich i bez urazy.

Ostatnio edytowane przez keczup ; 08-08-2011 o 11:35
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 15:15   #85
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Odświeżę trochę temat.

Cytat:
Napisał sebool86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Podłącze się do tematu :-)

Otóż coś nie jest tak z moim zamkiem w bagażniku, nie mogę go otworzyć ani z konsoli ani z klucza. Po wciskaniu przyciska słychać jakby zamek jakby chciał się otworzyć ale nie ma tego ostatecznego otwarcia

Pozdrawiam
U mnie dziś ujawnił się dokładnie taki sam problem. Klapa po prostu przestała się otwierać. Po naciśnięciu przycisku wewnątrz, na pilocie i na klapie słychać ruch siłownika ale klapa ani drgnie.
Czy można się jakoś dostać do zamka np od wewnątrz?

Pytanie do kolegi sebool86 czy poradził sobie z problemem.
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 15:21   #86
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Może warto wymienić zamek drzwi kierowcy.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2011, 16:05   #87
etaks
ford::average
 
Avatar etaks
 
Zarejestrowany: 05-08-2008
Skąd: Gorlice
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002/03
Postów: 143
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Po oględzinach klapy wniski sa następujące: Zamek otwiera się - trzeba tylko robić dłuższe przerwy między kolejnymi wciśnięciami przycisku (dowolnego). Objaw dość dziwny, powiedziałbym że podobny do efektu rozładowywania się bardzo słabej baterii np w latarce gdzie żarówka świeci coraz słabiej.

Pierwsze naciśnięcie przycisku - siłownik super odskakuje otwierając klapę.
Drugie naciśnięcie - siłownik otwiera klapę wyraźnie słabiej
Trzecie naciśnięcie - siłownik słychać ale klapa się nie otwiera
Kolejne naciśnięcia coraz słabiej słychać siłownik aż do braku reakcji - odstępy między kolejnymi naciśnięciami ok 3 sek.
Po odczekaniu kilku minut sytuacja się powtarza - wygląda jakby brakowało prądu.

Nie wiem czy to ma związek ale bezpośrednio przed pojawieniem się problemu zmieniłem akumulator. Możliwa jest opcja że nowe klemy akumulatora nie do końca dobrze stykają się z zaciskami?


Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może warto wymienić zamek drzwi kierowcy.
Nie sądzę żeby to było to.

Ostatnio edytowane przez etaks ; 24-08-2011 o 16:20
etaks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 10:50   #88
Manius73
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Legnica
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Cytat:
Napisał etaks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po oględzinach klapy wniski sa następujące: Zamek otwiera się - trzeba tylko robić dłuższe przerwy między kolejnymi wciśnięciami przycisku (dowolnego). Objaw dość dziwny, powiedziałbym że podobny do efektu rozładowywania się bardzo słabej baterii np w latarce gdzie żarówka świeci coraz słabiej.

Pierwsze naciśnięcie przycisku - siłownik super odskakuje otwierając klapę.
Drugie naciśnięcie - siłownik otwiera klapę wyraźnie słabiej
Trzecie naciśnięcie - siłownik słychać ale klapa się nie otwiera
Kolejne naciśnięcia coraz słabiej słychać siłownik aż do braku reakcji - odstępy między kolejnymi naciśnięciami ok 3 sek.
Po odczekaniu kilku minut sytuacja się powtarza - wygląda jakby brakowało prądu.

Nie wiem czy to ma związek ale bezpośrednio przed pojawieniem się problemu zmieniłem akumulator. Możliwa jest opcja że nowe klemy akumulatora nie do końca dobrze stykają się z zaciskami?




Nie sądzę żeby to było to.

Mialem ten sam problem co kolega . Myslalem ze to czujnik lub przekaznik jakis poszedl a okazalo sie ze kable sie po urywaly. Zatem zalecam sprawdzic kabelki ktore sa w gumce po lewej stronie jak otworzysz bagaznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozniej jak bedzie dzialal bagaznik to sprawdz czy sa wszystkie swiatla poniewaz moze bezpiecznik szczelic ktory znajduje sie pod maska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Manius73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2011, 19:28   #89
rafee007
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 13-02-2008
Model: MKIII Ghia Navi Denso
Silnik: TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 16
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Witam.
Też mam problem z otwieraniem bagażnika.
Czasami zajmuje mi to nawet 15 minut.(w sytuacjach drastycznych, opuszczam oparcia siedzeń)
Naciskam klawisz otwierania z wnętrza auta (to samo z kluczyka) i klikam, klikam...aż się
w końcu otworzy.
Rozbierałem zamek, kilka razy. Nawet rozebrałem element w którym jest silniczek, powodujący przesuwanie się całego mechanizmu do otwierania klapy bagażnika.
Wystarczy odkręcić dwie śrubki, odpiac przewód zasilający.
Co prawda cały mechanizm jest złożony fabrycznie, i lekko sklejony.
Trzeba to rozłożyć na dwie części. Później albo skleić, albo zawinąć taśma izolacyjna.
W środku jest mechanizm, sterowany elenktycznym silniczkiem i sprężyna.
Próbowałem, ja skrócić lub wydłużyć. Nie dało to zadowalających efektów(wyczyściłem wszystko, dałem trochę smarowidła) działa, ale często z oporami.
Odwiedziłem ASO, zapytałem o sam element, ten który opisałem.
Odpowiedział pan w serwisie, że maja na miejscu, ale cały kompletny zamek:-)
Kolejny raz już mnie mile zaskakują.
Nie wspomnie, jak miałem problem z sterownikiem turbiny. W serwisie jest, ale z turbina 5,500 pln, nc
rafee007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2011, 20:39   #90
Dragi
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 14-07-2011
Skąd: 3city
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 87
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika nie otwiera sie

Panowie podlacze sie pod temat (juz troche lezy na forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kupilem mondeo z 2001 roku pare miesiecy temu. Od samego kupna otwieranie ze srodka z przycisku nie dzialalo.
Nie przeszkadzalo mi to poniewaz zawsze uzywalem klucza do otwarcia bagaznika (nie wiedzialem do dzisiaj ze tm jest przycisk do otwierania klapy).
Od paru dni nie moge otworzyc klapy bagaznika kluczem bo sie zacina da sie przekrecic na 2/3 obrotu i koniec dalej nie chce na sile poniewaz to moj jedyny w chwili obecnej klucz (niestety pech chcial ze to ten bez przyciskow).

Podsumowujac :
1 rozumiem ze do wymiany mam wkladke (i dorobienie jej pod moj klucz) - sprawa mechaniczna zalatwiona
2 czy mam do wymiany w tylnich drzwiach(klapa bagaznika kombi) zamek ten pod wkladka (czy w nim tez sa jakies mikrowlaczniki) czy ten wlasnie przycisk nad rejestracja?
3 zakladam ze zamek drzwi kierowcy jest sprawny poniewaz gdzies na forum szukalem jak sprawdzic i chodzilo o czas zgasniecia swiatla na sciemniaczu wewnatrz kabiny.
Jak zgasnie po 12sekundach to jest zamek drzwi kierowcy sprawny a jak od razu to do wymiany. U mnie jest niby sprawny zamek.

Panowie doradzcie od czego zaczac.

Aha czy jak zmienie ten mikrostyk nad rejestracja to czy przycisk ze srodka do otwierania zacznie dzialac ? jak on jest polaczony z tym mikrostykiem ?

Dzisiaj pomierzylem ze znajomym napiecia na wtyczce ktora wchodzi w ten zamek w klapie (ten co zaczepia klape na ryglu) i tam sa we wtyczce 4 piny 3 na dole i jeden po prawej na gorze.
Zdaje sie ze srodkowy dolny jest masa potem lewy dolny ma ponad 12V a kazdy nastepny ma po 10V z groszem. Dlaczego tak jest ?

Wydaje mi sie ze przy zgaszonym silniku na ktoryms pinie nie powinno byc napiecia i dopiero wcisniecie przycisku ze srodka lub z klapy powinno podac apiecie na otwarcie klapy.

Czy ta kwestie tez moglby mi wytlumaczyc.

Panowie chcialbym to naprawic swoimi silami.

AAAA dam jeszcze ze jak rozebralem ten przycisk nad rejestracja to ta metalowa ramka byla wpol zlamana i cala zasniedziala. Jak to wymienic samemu ? Jaki mikrostyk zalozyc ?
Dodatkowo jeszcze jak wypionel ta wtyczke ktora idzie do tego mikrostyku nad rejestracja i zwarlem te dwa piny to nic sie nie dzialo. Na jakiej zasadzie to dziala Dodam ze przy wlaczaniu przycisku z klapy lub ze srodka nie slychac zadnych ruchow (nawet prob) zamka.
Dragi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klapa bagażnika , zamek bagażnika



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.