Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2011, 12:37   #31
JERZY BOCIAN
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: ITALIA
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 39
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam. Z mojego doswiadczenia caly ten uklad wytrzymuje w ciszy od 50tys do 60 tys.mnie pierwszy raz wymienili wszystko po 58 tys. Na gwarancji i nastepna wymiana 110 tys. Rowniez gwarancja.warunkiem poprawnej pracy tz. Cichej przynajmniej przez taki przebieg nalezy wymienic caly komplet.w niktorych sytuacjach nie da sie zaoszczedzic. Sa to nie stety wady konstrukcyjne.

JERZY BOCIAN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:39   #32
HPL
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Zawodowo Warszawa Czardasza 8
Model: MB GLC
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 168
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Cytat:
Napisał Snajper_881 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem, że w ASO wymiana wszystkiego (nie wiem co znaczy "wszystkiego") to koszt około 1000zł
Chyba ta cena to x2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby tylko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. same koło pasowe kosztuje w detalu w aso 580 zł, a gdzie napinacz, rolka x2, pasek, uszczelniacz wału przód i robota.

Ostatnio też wymieniałem całą sekcję napinacza, okazało się że kupione koło przez klienta biło na boki tak że mało pasek nie wyskoczył. Nie mógł uwierzyć pokazałem mu na starym i był bardzo zaskoczony że stare pracuje równo ale wydaje nie przyjemne dźwięki. Po za tym zamontowałem rolkę do alternatora taką jaką mają benzyny, nowe koło z hurtowni a nie z allegro i problem rozwiązany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Tel. 791 744 660
HPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:52   #33
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

o rety piszecie na temat ktory juz dawno sie wyczerpal. nie bardzo mialem gdzie podwiesic moje pytanie a nowego nie warto zakladac. bylbym wdzieczny za odpowiedzi w temacie poruszanym w tym roku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2011, 18:03   #34
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Ja u siebie wymieniałem koło pasowe jakieś 2tygodnie temu.
Po wymianie błoga cisza ... przez 500km.
Przy przyśpieszaniu było słychać delikatne "cykanie", ale mechanior raczej przypisywał to do wtrysków niż do napinacza/koła.
Teraz coś się zmaściło znowu i napiernicza, nie tak jak wcześniej, bo teraz na luzie nie terkocze, ale przy przyśpieszaniu tłucze jak głupi.
Wymieniałem tylko koło czy możliwe, że teraz to napinacz, czy raczej koło jest wadliwe i zaczęło się znowu tłuc po 500km?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 16:05   #35
vvv1982
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2011
Skąd: Kamienna Góra
Model: focus kombi
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Błagam o pomoc. wymieniałem koło pasowe wału w focusie 1,8 tddi i po założeniu nowego silnik zakręcił i się zaciął... jak je zdjąłem kręci... o co chodzi i czy narobiłem jakiegoś bigosu z rozrządem???
Błagam HELP!!!!
vvv1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 22:03   #36
keczup
ford::average
 
Avatar keczup
 
Zarejestrowany: 13-01-2008
Model: MK3 SEDAN
Silnik: 2,0 16v tdci
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Witam mi pomogła wymiana sprzęgła alternatora ,z benzyniaka ,w tdci kółko było montowane bez sprzęgła ,jeżdżę już rok i silnik pracuje pięknie bez buczenia i bicia koła pasowego ,te sprzęgło wyłapuje drgania na pasku i zapobiega wibracji koła pasowego ,taka moja teoria ,w każdym bądź razie działa , oto link do tematu .[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
keczup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2011, 19:49   #37
incognitus
ford::average
 
Avatar incognitus
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Ostrołęka
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2002
Postów: 175
Domyślnie Odp: Wymiana koła pasowego-reklamacja.

Cytat:
Napisał keczup Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mi pomogła wymiana sprzęgła alternatora ,z benzyniaka ,w tdci kółko było montowane bez sprzęgła ,jeżdżę już rok i silnik pracuje pięknie bez buczenia i bicia koła pasowego ,te sprzęgło wyłapuje drgania na pasku i zapobiega wibracji koła pasowego ,taka moja teoria ,w każdym bądź razie działa
wlasnie jestem przed wymiana napinacza a ze mam dosc tez tego buczenia wstawie tez te sprzegielko. od jakiego benzyniaka to sprzeglo czy to nie ma znaczenia? trzeba cos przerabiac?
__________________
Skoda Octavia II '10 1.6 MPI 102KM po FL ///// Toyota Fortuner '16 4.0L

Ostatnio edytowane przez incognitus ; 16-12-2011 o 20:09
incognitus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.