Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2012, 16:56   #1
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie brak masy na module,pompie paliwa

Witam.
Problem jest i to spory a mianowice dziś rano odpaliłem swego mundka zapalił normalnie po chwili zaczą chodzić jak by nie domagał mu któryś z cylindrów dodałem lekko gazu zareagował dziwnie nie płynnie tylko z takim tyr, tyr i zgasł,odpaliłem chodzi, więc wyjechałem do pracy,po drodze stawiał kangurki jak by brakowało paliwa lub iskry( nie mylić z zabkami jak by przepływomierz był walniety) gdy dojechałem na miejsce zostawiłem na luzie zgasł i już nie chciał zapalić, do tego całego zamieszania pompa paliwa przestała chodzić,włączył się wentylator chłodzenia na najszybszym poziomie,.Ściągnełem go na zakład i zaczełem szukać, ustalenia.
-pompa paliwa nie dostaje plusa,przekażnik w skrzynce sprawny, plus występuje, brak mu masy na pinie załanczającym,sama pompa sprawana.
-druga sprawa brak masy na module zapłonowym z czym idzie brak iskry, tzn. kostka składa się z trzech pinów w środku jest plus po krańcach występuje podobno masa, brak masy.(świece sprawne oraz kable)
-wentylator chłodzący zaraz pracuje po przekręceniu zapłonu.
-bezpieczniki sprawdzone jak i w kabinie tak i koło silnika
- przekażniki sprawdzone na stole załanczają się prawidłowo 5 jak i 4 pinowe
Pytania
-co jest odpowiedzialne za masę na przekażnikach oraz kostce zasilającej moduł wysokiego napięcia
-sam moduł jak sprawdzić czy działa? podobno ma tendencje do psucia się ale chronologicznie 1 z 3 lub 2-4 nadmieniam świece oraz kable ok.
- jakieś pomysły? elektrykiem nie jestem ale lubię zagadki lecz mimo posiadających schematów elektrycznych jestem ciemny.
Sugestie.
Pozdrawiam

__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2012, 20:27   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: brak masy na module,pompie paliwa

niestety tutaj cieżko bedzie powiedzieć co to może być dokładnie może gdzieś jest uwalona masa zaśniedziała lub coś
ale co do włączającego sie wentylatora to oznacza że sterownik widzi błąd silnika i go w taki sposób broni i oznajmia
trzeba szukać
a czy do pompy napewno dochodzi plus a masa jest sterowanie przez przekaźnik a nie odwrotnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 16:02   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: brak masy na module,pompie paliwa

Cytat:
Napisał wojciechowski4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-druga sprawa brak masy na module zapłonowym z czym idzie brak iskry, tzn. kostka składa się z trzech pinów w środku jest plus po krańcach występuje podobno masa, brak masy.(świece sprawne oraz kable)
Jeżeli dobrze zrozumiałem i ten „moduł zapłonowy” to cewka zapłonowa, to na tym złączu nie ma być masy. W środku jest zasilanie, a po bokach jest podawana impulsowo masa, co powoduje powstanie iskry na świecach.

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 15-02-2012 o 16:36
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 17:34   #4
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: brak masy na module,pompie paliwa

dokładnie tak ma być impulsowa masa sterowana bezpośrednio z kompa.
A tu raz jest a raz jej nie ma i nie chodzi tu o to że to właśnie jest impuls tylko raz występuje normalnie pulsacyjnie a za chwile nic się nie dzieje mimo kręcenia rozrusznikiem.
czujniki korbowodu sprawdzony sprawny jak i przewody,do samej wtyczki kompa.
Pompa paliwa działa już normalnie
wentylator dalej chodzi na full
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 17:48   #5
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: brak masy na module,pompie paliwa

Wentylator będzie pracował, gdy będzie odpięty czujnik temperatury silnika, lub będzie w nim przerwa, no i oczywiście, gdy włączona jest klimatyzacja.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 17:35   #6
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Odp: brak masy na module,pompie paliwa

Sprawa rozwiązana.
wszystkie podzespoły oraz czujniki były ok mimo że odpowiadał za ich prace komputer,kable wiązki, popękana izolacja wymieniłem by nie było zwary po drodze napotykałem coraz to nowsze usterki a to peknięty przewód podciśnieniowy ale dzięki temu już obroty mi nie falują na biegu jałowym oraz zaraz po odpaleniu na ssaniu.
Przyczyna
Skorodowany przewód bezpośredni z akumulatora do alternatora dokładnie przy alternatorze końcówka i 5 cm kabla.
Po wymianie odpalam i chodzi działa działa działa pieknie pracuje.
Podsumowanie
niczym zaczniemy wywodzić o czujnikach,wiązkach,uszkodzonym sterowniku sprawdżmy główne kable plusowe oraz masowe niby nic wspólnego a można by było zdrowo popłynąć na wymianach czujników,sterowników. a tu by to nic nie pomogło.
Mimo to dzięki bardzo za pomoc i pozdrawiam życząc jak najmniej takich awarii elektrycznych.
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.