Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2022, 18:09   #1
Piniu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Witam i pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem czy akcja dotyczy tylko Mondeo bo posiadam też S-maxa 2007 ale dostałem list od Forda w którym wzywają mnie na sprawdzenie/kontrolę/wymianę poduszki powietrznej kierowcy...

Streszczę treść listu.... chodzi o kilka rzeczy
-jakiś czynnik który jest w ładunku kumulującym/aktywującym wystrzał poduszki
- jakieś wadliwe/starzejące się z upływem lat powłoki/pojemniki/metal ładunków inicjujących odpalenie poduszki
a co za tym idzie ryzyko na poważne uszczerbki na zdrowiu dla pasażerów przy ew. odpaleniu poduszki ze względu na latające elementy itp itd.

Jestem już po zabiegu, bez najmniejszego zająknięcia i sprawdzania wymienili poduszkę na nowąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. auto z 2007

Mieszkam w Szwecji i z wiadomych względów że serwisy/warsztaty mają tylko wymieniaczy zamiast mechaników pytam jak sprawa ma się w Polsce?

Dostajecie podobne listy z zaproszeniem na akcję serwisową i jak do tematu podchodzą mechanicy? Wymiana od razu czy sprawdzanie?

btw. duży plus dla Forda że po tylu latach pamietają o swoich produktach i wzywają na kontrolę/wymianę wadliwych elementów.

Piniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 18:26   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak sprawa ma się w Polsce?

Dostajecie podobne listy z zaproszeniem na akcję serwisową i jak do tematu podchodzą mechanicy? Wymiana od razu czy sprawdzanie?
Słyszałem o akcji, ale mój z 2014 na razie nie ma nic w systemie. Miałem wcześniej Mondeo z 2009 to poduszki działały prawidłowo, wiem to z autopsji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę, że jak będzie podstawa do wymiany to wymienią niezależnie od wieku auta.

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
btw. duży plus dla Forda że po tylu latach pamietają o swoich produktach i wzywają na kontrolę/wymianę wadliwych elementów.
Jak dla mnie całkowicie normalne i oczywiste zachowanie a nie duży plus. Akurat np. BMW robiło to samo z poduszkami w e46 chyba, 20 letnie albo i starsze auta. Korporacje co pomijają takie problemy tylko dlatego, że gwarancja ustała powinny być mocno piętnowane.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 18:59   #3
Piniu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla mnie całkowicie normalne i oczywiste zachowanie a nie duży plus. Akurat np. BMW robiło to samo z poduszkami w e46 chyba, 20 letnie albo i starsze auta. Korporacje co pomijają takie problemy tylko dlatego, że gwarancja ustała powinny być mocno piętnowane.
zgadzam się z Tobą w 100% ale przerabiając kilkanaście aut o róznej historii ich użytkowania przez ich wcześniejszych właścicieli nikt mi nic nie wysłał. Co wcale nie oznacza że wcześniej jezdziłem czymś co było "przystankiem autobusowym" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem o akcji, ale mój z 2014 na razie nie ma nic w systemie.
i oby tak zostało żeby nic się nie zadziało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bezawaryjnej jazdy życzę koledzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 11:06   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przerabiając kilkanaście aut o róznej historii ich użytkowania przez ich wcześniejszych właścicieli nikt mi nic nie wysłał.
Dlatego trzeba sprawdzać w ASO po vinie, mogą nie wiedzieć że auto zmieniło właściciela.

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i oby tak zostało żeby nic się nie zadziało Bezawaryjnej jazdy życzę koledze
Dzięki i wzajemnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 16:31   #5
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Mam S Maxa z tego samego rocznika co Twój, też ze Szwecji i nic nie dostałem. Jestem jego 2 właścicielem w Polsce (poprzedni miał go kilka miesięcy) Na jakiej podstawie są wysyłane te informacje?
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 18:31   #6
Piniu
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-10-2020
Skąd: Szczecin
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Cytat:
Napisał Hugo_Chavez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na jakiej podstawie są wysyłane te informacje?
Tego nie wiem, myślę że ford wzywa właścicieli aut na podstawie informacji od producenta części albo stwierdził prawdopodobieństwo użycia wadliwych materiałów na podstawie statystyk wypadków. To tylko domniemania.
Nie zgłębiałem tematu ale znaczenie może mieć też kraj wyprodukowania pojazdu, Jak pisałem wcześniej, mamy też S-maxa z tego samego roku od blisko 2 lat i nic nie dostałem. Mondeo kupiliśmy w pazdzierniku więc dość szybko mnie namierzyli.
Piniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2022, 22:27   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo kupiliśmy w pazdzierniku więc dość szybko mnie namierzyli.
W Szwecji jest (przynajmniej była w latach 2011-2018 jak bywałem tam często) trochę inna polityka (braku)ochrony danych osobowych niż u nas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba, że auto na polskich blachach.

A akcja pojawiła się niedawno, pierwszy raz słyszałem o niej kilka(naście) dni temu, na razie niewiele aut pod nie podchodzi. Tylko z rocznika 2007.

Cytat:
Napisał Piniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę że ford wzywa właścicieli aut na podstawie informacji od producenta części albo stwierdził prawdopodobieństwo użycia wadliwych materiałów na podstawie statystyk wypadków.
Nie oszukujmy się, musi się im to opłacać (koszty potencjalnych przegranych procesów>koszt akcji serwisowej) albo dostali nakaz wyżej bo w przeciwnym razie by tego nie robili.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2022, 08:57   #8
marekpz
ford::advanced
 
Avatar marekpz
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-08-2009
Skąd: Mikołów
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost 200 KM
Rocznik: 2020
Postów: 323
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Nie sugerujcie się do końca rocznikiem. 2006 też już miał tę akcję.
Nie ma rozgraniczenia na rocznik czy zakład produkcji. Wszystkie które podlegają akcji, powinny być ujęte w etisie, do sprawdzenia po numerze vin.
marekpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 06:29   #9
sedes850
ford::amateur
 
Imię: Ukasz
Zarejestrowany: 19-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Witam, wczoraj też dostałem pismo z Forda zapraszające na wymianę poduszki powietrznej. Tylko, że Mondeo sprzedałem 4 lata temu. Jest opcja wskazania nabywcy, ciekawe czy go jeszcze posiada.
sedes850 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2022, 21:12   #10
Raf66
ford::average
 
Avatar Raf66
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 15-03-2019
Model: Mondeo MK4 Titanium X/ Fusion
Silnik: 2.0 TDCI/ 1.4 TDCI
Rocznik: 2008/ 2002
Postów: 124
Domyślnie Odp: Akcja serwisowa -20S32- Takata poduszka powietrzna kierowcy

Sprawdziłem w ETIS-ie i moje Mondeo z 2008 też ma akcję serwisową na wymianę poduchy ... Chodzi tylko o poduchę kierowcy? Wymiana bezkosztowa w ASO?
Raf66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.