Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2010, 23:26   #131
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Problem z odpowietrzeniem jest taki że termostat jest szczelny i po zalaniu płynem [ zimny] nie ma możliwości wyjść powietrze niektóre modele aut mają dziurke w termostacie a w nim zaworek taka kólka na druciku po zalaniu pieknie powietrze wychodi a na jego miejsce wchodzi płyn i jest git !!!! ale foki tego nie mają ! jak i niektóre modele ! ja mam na to np sposób; poprostu wierce fi 2,5 mm otwór w części stałej i po kłopocie !!! niema problemów jeszcze jeden plus to ; szybciej reaguje na zmiany temp bo przez tą dziurke lepiej krąży płyn i natychmiast reaguje termostat i nie ma nagłych skoków temperatury ot cały KIK tak robie od lat i nigdy problemów

__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 14-02-2010 o 23:32
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 23:39   #132
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

No tak ale w termostacie jest zaworek tylko co z tego jak nie chce się odpowietrzyć. Dla mnie dziwne jest to, że na postoju wszystko chodzi jak trzeba (co prawda mam wrażenie że puźno się otwiera termostat ale może tak jest) dlatego zacząłem podejrzewać czujnik temp i chce go sprawdzić tylko jak go dokładnie wyjąć ?? Może ktoś pomóc ??
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 00:07   #133
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

1 wypiernicz ten zaworek 2 termostat do garnka z wodą i na gaz termometr i obserwować w jakiej temp otwiera i czy wogóle otwiera się tak samo z czujnikiem czujnik pod multimetr podłącz i wsio wiesz
albo w ciemno wymiana
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 15-02-2010 o 00:09
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 07:29   #134
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

tak ale gdzie dokładnie jest zlokalizowany czujnik temperatury ? Jak go zdemontować ?
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 12:18   #135
GrzegorzKrosno
ford::beginner
 
Avatar GrzegorzKrosno
 
Zarejestrowany: 24-08-2007
Skąd: lubuskie
Model: Focus mk 1. GHIA
Silnik: 1,6
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Czujnik jest pod plastikową osłoną która jest na głowicy. Po jej odkręceniu między świecami 2 i 3 znajduję się czujnik. Do czujnika podłączone są dwa przewody. Należy odpiąć wtyczkę z tymi przewodami i można już wykręcić czujnik. Potrzebny jest klucz 24mm i przedłużka bo czujnik jest dość nisko.
__________________
www.neteko.com/montaz.html

Ostatnio edytowane przez GrzegorzKrosno ; 15-02-2010 o 22:48
GrzegorzKrosno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 19:06   #136
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Dzięki wielkie, sprawdzę czy jest OK
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 23:12   #137
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Udało mi się rozwiązać problem zbytniego grzania się silnika (przynajmniej u mnie). Otóż okazało się po pomiarach, że uszkodzony jest czujnik temperatury silnika (CHT). Czujnik zawyżał temperaturę silnika o około 10 st. C co przy temp. niższej silnika powodowało włącznie wentylatora i teoretyczne przegrzewanie się silnika. Po wymianie czujnika na nowy (cena czujnika 115 zł w oryginale) temp się poprawiła. Nie załącza się wentylator, a po jeździe chłodnica jest ciepła. Wcześniej czujnik pokazywał podczas jazdy 100 - 108 st. C po wymianie: 92-99 st. C. Przejechałem dziś 25 kilometrów po mieście i wentylator się nie załączył ani razu i wszystko było OK. Proponuje sprawdzić czujnik temp. Wartość rezystancji jaką powinien mieć czujnik (dane z autodaty dla 2000 roku) to:
przy temp. 20 st. C ok 34000 Ohm, przy temp. ok 85-90 st. C 1300 ohm.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 09:07   #138
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Question Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

To teraz czy by ktos mogl potwierdzic teze REJMONTA bo nie wiem czy wymieniac czujnik temperatury czy nie a wyzucac 115 zl to tez nie malo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze raz czy ktos mogl by wytlumaczyc jak ten czujnik mozna sprawdzic dokladnie ?? Czyli ten czujnik jest razem z termostatem?? kolo swiec miedzy 2 a 3 ktos pisal?? a jeszcze rejmont jedno pytanie do ciebie czy auto tez ci sie grzalo przy predkosci okolo80-100km/h?? i zapalal sie zolty trojkat?? Kupowac czujnik orginalny w razie czego czy podrobe?? z gory dzieki za odpowiedzi ;];]
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 20:53   #139
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Nigdy nie dopuściłem do zbyt mocnego nagrzania się silnika i zapalenia kontrolki, w razie potrzeby ujmowałem gazu i się schładzał. Auto grzało się nawet przy niższych prędkościach, przy prędk. 80-100 i równomiernej jeździe schładzał się wiatrem ale wentylator praktycznie cały czas pracował. Co do czujnika: jak już wcześniej pisano jest na górze pod plastikową czarną osłonką na głowicy na samym środku między świecami. Trzeba zmierzyć opór czujnika - można nawet bez wykręcania go, wystarczy zdjąć wtyczkę, ja zrobiłem tak: uruchomiłem silnik i poczekałem aż temp na wskaźniku będzie ok. 20 st. C, następnie zdjąłem wtykę z czujnika i zmierzyłem opór zwykłym miernikiem i porównałem z danymi z autodaty (takie posiadam). Drugi pomiar wykonałem tak samo przy temp ok. 89-90 st. C. I tym sposobem doszedłem do wniosku, że czujnik mnie poprostu oszukuje a tym samym oszukuje silnik i wentylatory, powodując załączenie wentylatora i niepotrzebne chodzenie chłodnic. Nie wiem jak jest u ciebie ale może tak samo. Sprawdź.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2010, 11:08   #140
jeracky
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Rejmont mam podobny problem a dysponujesz rezystancją dla czujnika do 1.8 benzyna, to są troszkę inne silniki i zastanawia mnie czy te parametry będą takie same.
Z góry dziękuję za odpowiedź
pzdr
jeracky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.