Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2018, 22:08   #21
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Cytat:
Napisał marekpb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być walnięty czujnik ciśnienia ?
Może być. Sprawdź, czy po osiągnięciu wysokiego ciśnienia styk w czujniku rozwiera się.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pomimo tego podjechał bym do "klimiarza" ściągnął cały czynnik, by sprawdzić ile go jest, po czym nabiłbym do pożądanej ilości z powrotem.

__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 27-07-2018 o 22:21
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2018, 23:20   #22
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może być. Sprawdź, czy po osiągnięciu wysokiego ciśnienia styk w czujniku rozwiera się.
Skąd mam wiedzieć że zostało osiągnięte wysokie ciśnienie? Czy po prostu cały czas sprawdzać czy jest napięcie na pinach? Nie bardzo wiem jak miałbym to sprawdzić bo musi to być zrobione na zapiętej kostce. Co naciąć izolacje na kaflach czujnika ? I jakieś dwa piny razem powinny się rozwierać (tzn brak przejscia) ?

Cytat:
Pomimo tego podjechał bym do "klimiarza" ściągnął cały czynnik, by sprawdzić ile go jest, po czym nabiłbym do pożądanej ilości z powrotem.
Nabijanie klimatyzacji mogę wykonać z ciekawości żeby być 100% pewny że jest wszystko w porządku. Przy okazji powiem im o tajemniczym chroboleniu klimatyzacji z którym wielu z nas ma problemy.
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 05:45   #23
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Odpalić auto, podpiąć elm'a z odczytem ciśnienia na klimie. Zdjąć wtyczkę od czujnika i podpiąć omomierz pod piny czujnika. Po osiągnięciu maksymalnego ciśnienia omomierz ma pokazywać nieskończoność/ przerwę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 05:48   #24
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpalić auto, podpiąć elm'a z odczytem ciśnienia na klimie. Zdjąć wtyczkę od czujnika i podpiąć omomierz pod piny czujnika. Po osiągnięciu maksymalnego ciśnienia omomierz ma pokazywać nieskończoność/ przerwę. Przed osiągnięciem max omomierz ma pokazywać zwarcie/zero omów na pinach czujnika.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 06:58   #25
marekpb
ford::beginner
 
Avatar marekpb
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-03-2009
Skąd: Okolice Krakowa
Model: Mondeo MK4 | Titanium X | 145KM
Silnik: 2.0 16V PB
Rocznik: 2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Dobrze rozumiem. Tylko jak zobaczę w elm jakieś ciśnienie. U mnie zwykle kolo 17 bar i tak stoi non stop z małą odchyłką na plus i na minus. Czyli gdy się ustabilizuje to powinno się wyłączyć? Wtedy zdjąć i sprawdzić? Bo w momencie wyciągnięcia wtyczki klima się wyłączy.

Choć generalnie dziwne że przy włączonej sprężarce się stabilizuje samo. Gdzieś to cisnienie musi non stop uchodzić. Albo sprężarka płynnie steruje wydajnością...
marekpb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 21:36   #26
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: kompresor klimy działa cały czas

Cytat:
Napisał marekpb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo w momencie wyciągnięcia wtyczki klima się wyłączy.
Skoro po zdjęciu wtyczki z czujnika wysokiego ciśnienia klima się wyłącza, to znaczy, że układ działa poprawnie. Zdjęcie wtyczki jest równoznaczne z rozwarciem styku czujnika. Skoro tak się nie dzieje przy zapiętej wtyczce czujnika, to jednoznacznie wskazuje na to, że albo nie zostało osiągnięte max. ciśnienie, albo czujnik jest uszkodzony. Nie ma innej opcji.

Jedź Ty najpierw na sprawdzenie/odessanie czynnika i ponowne nabicie, bo coś podejrzewam, że masz go za mało. Jeśli stan czynnika jest prawidłowy, to kup nowy czujnik ciśnienia (link podałem Ci w poście #21).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.