Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-12-2016, 14:19   #1
lukasz-klich
ford::beginner
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: wloclawek
Model: c-max
Silnik: 1,6 115km
Rocznik: 2012
Postów: 13
Domyślnie Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Witam wszystkich .
Chciałbym dołożyć do swojego maksia blis i grzane dupki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Czy jest to sklomoikowany problem ? Autko z 2012 r 1.6 tdci . Trzeba wymieniać całe fotele ? I jak z wiązkami przewodów ?


Ostatnio edytowane przez lukasz-klich ; 31-12-2016 o 14:52
lukasz-klich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 16:48   #2
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Witam
Uporałem się właśnie z montażem i aktywacją radarów w wersji poliftowej do mojego C-maxa 2013r. Moduły to F1FT-14C689-AC, BCM GV6T-14A073-EH wcześniej wymieniony i zaprogramowany u kolegi Krystianen. teoretycznie wszystko jest w porządku w zegarach jest BLISS i CTA (CTA dział "sprawdziłem" dziś osobiście wyjeżdżają z parkingu - rewelka) ale mam problem z działaniem BLISa. Przy odpalaniu powinny zaświecić się diody w lusterkach w ramach testu (instalacja lusterek dorobiona - w drzwiach był full) moduł drzwi to DDM AV6N-14B531-BJ ale niestety nic się nie dzieje. Przed montażem lusterek wiązka i same wkłady sprawdzone oba świeciły idealnie. Dziś na próbę zamieniłem w jednym lusterku przewody miejscami bo może się pomyliłem ale też ciemność.
Co robię nie tak lub co trzeba jeszcze aktywować.
Pozdrawiam
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 16:53   #3
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,205
Domyślnie Odp: Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Cytat:
Napisał janir1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Przy odpalaniu powinny zaświecić się diody w lusterkach w ramach testu (...)
Gdy nie świeci się chociaż jedna, powinieneś mieć komunikat o awarii BLIS na zegarach.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 14:30   #4
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Po dłuższej walce z diodami sprawa wygląda tak.
Nowe moduły AV6N w wersji HIGH wszystko działa oprócz diód BLIS, zero błędów w forscanie. Postanowiłem zmienić na moduły poliftowe (wszystkie) F1ET i efekt jest taki, że BLIS działa lusterka także oprócz tego, że nie modę zaprogramować tylnych szyb, opuszczają się bez problemu ale podnieść trzeba trzymając klawisz.
Sprawdziłem też kombinację przód przedlift tył polift ale wywala błąd komunikacji po LIN z tylnymi modułami i nie działa blokada rodzicielska.
Czy jest ewentualni jakaś opcja w modułach do przestawienia tak aby przedliftowe moduły sterowały świeceniem ledów bo skoro nie wywala błędów to musi być coś nie tak skonfigurowane ale osobiście nic nie widzę.
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 16:05   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,043
Domyślnie Odp: Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Cytat:
Napisał janir1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nowe moduły AV6N w wersji HIGH wszystko działa oprócz diód BLIS, ....
W moim byłym Grand C-maxie miałem dołożony BLIS na modułach DDM AV6N-14C235-BB i PDM AV6N-14C237-BB.
Nie było żadnych problemów.
Trzeba tylko pamiętać, że w przedlifcie jest BLIS, ale nie ma CTA!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 18:08   #6
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dołożenie BLIS (czujników martwego pola)

Zgadza się dlatego wrzuciłem moduły F1ET-14B533-BG i F1ET-14B531-BG a na tył F1ET-14B532-BF. Blis i CTA działa perfekcyjnie, natomiast nie mogę zaprogramować tylnych szyb. Przód działa w automacie włącznie z kluczykiem natomiast tył nie. Programuję tak samo jak tylne i nic ciągle błąd b12dd:54-2f.
Podmieniłem tylne moduły na dwa inne z tego samego rocznika co przód ale nic to nie zmieniło.
Po części już się z tym pogodziłem gorzej dzieciaki.
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.