Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2011, 15:05   #51
jagrall
ford::expert
 
Avatar jagrall
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 28-05-2005
Skąd: Ruda Śląska
Model: Mondeo Mk IV
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 3,770
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

400km na baku :-) to ja na lpg jeżdżąc więcej przejeżdżałem :-)))
z takim silnikiem to minimum 80 litrów powinno być

__________________
"tylko dwie rzeczy są nieskończone. wszechświat i ludzka głupota. mam wątpliwości co do wszechświata" - Albert Einstein
Było: Mondeo MkII 1,8 + sekwencja, mkIII 2,2tdci
jagrall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 06:30   #52
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasny gwint, jak Ty to robisz? Tylko w trasie jeździsz? Mi może ze dwa razy zdarzyło się, bym tankując miał ponad 400km. Przeciętnie to jakieś 370... :-/
Może u mnie coś jest nie tak...

O motyla noga. Jak piszecie o takich zasiegach to az mnie ciarki przechodza.
380km - to na gazie mialem.
Teraz jak zona jezdzi troche dalej do pracy (ok 16km) to zasieg jest 1 000km.
Wczesniej jak krecila sie 2-3 km w te i sprwrotem to bylo 800km
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 07:32   #53
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

No dobrze, a mógłby się ktoś wypowiedzieć o Ecoboost, kto miał również doczynienia np z TDCi 2.0?
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2011, 08:16   #54
jacobek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Skąd: Poznań
Model: S-Max
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

ale co konkretnie chciałbyś wiedzieć?
jacobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2011, 08:01   #55
cliniq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2010
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasny gwint, jak Ty to robisz? Tylko w trasie jeździsz? Mi może ze dwa razy zdarzyło się, bym tankując miał ponad 400km. Przeciętnie to jakieś 370... :-/
Może u mnie coś jest nie tak...
Masz po prostu ciężką nogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez cliniq ; 06-02-2011 o 08:04
cliniq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2011, 22:33   #56
waiter
ford::beginner
 
Avatar waiter
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Mazury
Model: S-MAX :)
Silnik: 2.2TDCI 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał krecisco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goraco polecam.
Mam mondka z tym motorem od miesiaca. Jest rewelacja. (...). Autko ciagnie od 2000 rewelacyjnie bez wzgledu na bieg. Wyprzedzanie, jazda w miescie bomba, cicho spokojnie bez klekotu a spalanie jakie mi max wyszlo to 9,6 w miescie (Szczecin korki). Ja odebralem pierwszy w Szczenien takiego mondka to w salonie jak sie przejechali tez stwierdzili ze ci ktorzy nei jezdza duzo to nei ma sensu pakowac sie w diesla, oczywiscie biorac pod rozwage typowe jego przypadlosci ekspolatacyjne (wtryski, dwumasa). Koszt nizszy o 10 tys na poczatek. Ten motor ciagnie rownie dobrze jak 2.0 tdci. Smax duzo ciezszy nie jest wiec na pewno bedziesz zadowolony.
Cytat:
Napisał jacobek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tydzień temu odebrałem S-max'a z motorkiem 1.6 Ecoboost i tak naprawdę na ten moment moge powiedzieć niewiele poza tym, że jest całkiem sympatycznie. W dolnych zakresach tak do 2500 obrotów jedzie się jak melexem. Silniczek jest cichy. Jeżeli chcemy troche poszaleć to bez szaleństw ale jest z czego wziąć i w przeciwieństwie do klekota ciągnie praktycznie do końca obrotomierza tzn. powinien bo tak wysoko go nie kręciłem jeszcze ale do 4500 szedł bardzo płynnie. (....). Zależało mi w każdym razie na cichym silniku głównie do krótkich jazd po mieście z opcją wygodnej jazdy z rodziną w dłuzsze trasy i myślę, że póki co wybór trafiony.
Panowie czy podtrzymujecie swoje opinie z użytkowania? Właśnie zbliżam się do zakupu i też celuję w ten motorek.
waiter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2011, 19:21   #57
_lukasz_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford S-Max
Silnik: TDCI 163KM
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał be_rcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobrze, a mógłby się ktoś wypowiedzieć o Ecoboost, kto miał również doczynienia np z TDCi 2.0?
Sprawdzalem przed zakupem 1.6 ecoboost, 2.0 tdci 140 i 163.

1.6 kompletnie nie jedzie - ciezko wykrzesac z niego te moc, czulem sie jakbym kulal poprzedni moj silnik (1.8 125km benzyna w mondeo mk3). Zupelnie nie rozumialem gdzie te konie sie podzialy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cichy silnik, ale te 2.0 tez ciezko uslyszec.
Najsprawniejszy z tych silnikow to 2.0 163km i roznica jest zasadnicza. Rowniez 140km sprawuje sie o niebo lepiej niz ten ecoboost. Proponuje w salonie sie samemu zorientowac.
Z 163km mam jednak przygody serwisowe i nie moge go polecic. Wzialbym teraz ten 140km jesli w ogole ford.
_lukasz_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2011, 20:49   #58
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Cytat:
Napisał cliniq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja jeżdżę Galaxy z 2.0 Duratec 145 KM i nie mam najmniejszych powodów do narzekań. Ładnie się zbiera i nie miałem problemów z wyprzedzaniem nawet w 4 osoby + duży bagaż.

Spalanie możesz zobaczyć [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiesz co,a ja ostatnio jechałem S-Maxem z tym silnikiem i mogę powiedzieć,że zbiera się jak...jedna wielka porażka,pod wzniesienie ok 10 proc na trójce przy prędkości 60 km/h i próbie przyspieszenia nie dzieje się nic...dla mnie auto z takim mułem pod maską stwarza niebezpieczeństwo podczas wyprzedzania.Natomiast porównując 140 konne 2.0 TDCi z tą o 5 KM mocniejszą benzyną to wg mnie dizelek idzie jak rakieta,takie subiektywne odczucia.Nie wiem,może marudzę bo jestem użytkownikiem S-Maxa 2.5 T,ale serio,dla mnie ten silnik to nieporozumienie,ale jak mówię-dla mnie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2011, 20:57   #59
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

Bez przesady, jeździłem kiedyś zwykłym, benzynowym S-Maxem 2.0. Jeździ po prostu normalnie. Dużo brakuje mu do Ecoboost i 2.5T, ale zawalidrogą nie jest.
Stary, sprawdzony, ponoć niezawodny silnik Forda.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2011, 20:39   #60
ratmann
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-03-2011
Model: s-max
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 8
Smile Odp: 1.6 Ecoboost - polecacie, odradzacie?

dla wszystkich nie traktujących dróg jak toru wyścigowego mogę gorąco polecić. jak narazie nie odczułem braku mocy, ciągnie od samego początku i to jest bardzo fajne. mam go dopiero tydzień i nie sprawdzałem jeszcze jego całej skali obrotów ( podobno nie zalecane ), ale jestem bardzo zadowolony. oczywiście przed zakupem każdy powinien na wlasnej skórze sprawdzić czy będzie wystarczający. dla mnie jest i myślę, że dla wielu z Was również będzie.
ratmann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.