Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2011, 18:41   #51
waiter
ford::beginner
 
Avatar waiter
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Mazury
Model: S-MAX :)
Silnik: 2.2TDCI 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Tak Skoda jest super - wszystkie detale dopracowane. Np. w służbowej Octavii popielniczka i schowek są zamykane przy pomocy papierków - jak w dawnych meblościankach stosowano uniwerslane zamykanie drzwiczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

waiter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 18:54   #52
dzidekbeskid
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Skąd: beskid śląski
Model: ford mondeo III
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też mi brakuje w Skodzie fajnego vana. Mam Octavkę i sprawuje się nieźle, więc chętnie kupiłbym coś ciekawego ze Skody - tylko musowo vanik. Swoim Maksiem pojeżdżę max 2 latka i trzeba będzie rozglądać się za nowym bum bum :-D Czy byłby to ponownie Maksiu - raczej nie, bo utwierdzam się w przekonaniu, że Ford to mistrz świata w niedoróbkach detali. Na oku mam Outlandera tylko odstrasza mnie brak 3 niezależnych tylnych siedzeń dla 3 dzieciaków, reszta jak najbardziej mi pasuje.
Outlander głośny jak diabli przy wiekszych predkościach i brak podświetlenie prawie wszystkiego w środku (lusterek i okien w nocy nie otworzysz bo nic nie widaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) wiem bo mamy takiego w rodzinie przeskok z S-ia do Mitsu bedziesz zawiedziony
dzidekbeskid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 20:47   #53
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

jedzilem Outlandere z nowym silnikiem 2.2 175KM i moje wrazenia bardzo fajnie sie jezdzilo
dosc cichy przy nizszych predkosciach, przy 160 km/h jest glosniejszy od Maxia, wygodny nawet sie nie klad w zakretach, lepsze materialy, ale testowka byla max wersja ze skora. Silnik nie powala wydawalo mi sie ze idzie jak moj S-max ale jak wsiadlem z powrotem do mojego forda to poczulem co to jest przyspieszenie

chyba zostane przy S-Maxie
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2011, 20:57   #54
dzidekbeskid
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-07-2010
Skąd: beskid śląski
Model: ford mondeo III
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Dokładnie Mitsu jest głośnie , po mieście w sam raz ale jak trasa to odpada wszystko hałasuje nawet powietrze opływające lusterka szwagier jak jedzie dalej bierze vectre kombi bo mówi że cicho jak w grobie w porównaniu do outka , sam mialem dylemat co wybrac juz nawet byłem w salonie Mitsubishi.
Ale jednak wygral S-max 1.6 Ecoboost
Pozdrawiam
dzidekbeskid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 12:30   #55
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

a dlaczego Szanowni nie napisali że:
- diesel 2.0 140 koni to archaiczny, pompowtryskowy i megaawaryjny TDI od VW
- kierownica regulowana tylko w jednej płaszczyźnie (ja nie mogłem znaleźć nawet minimalnie wygodnej pozycji - mam 186 cm wzrostu)
- benzyna 2.0 w akceptowalnej wersji intense+ wyłącznie z bardzo kiepską skrzynią CVT
- deska rozdzielcza wykonana z tandetnego plastiku i miejscami pokryta tandetną dermą
- boki siedzień w intense+ pokryte tandetną dermą
- części do mitsubishi należą do najdroższych na rynku
- niemożność swobodnej konfiguracji i doposażenia o pojedyńcze elementy - wybierasz intense, intense+ lub instyle - innych opcji nie ma, nie można np. kupić skóry ale nie mieć szyberdachu itd

jak dla mnie (a rozważałem bardzo poważnie to auto) to są punkty dyskwalifikujące to auto



sl
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 12:35   #56
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Benzyna w żadnym aucie nie traci mniej,zawsze więcej - no chyba że to jakieś porsche itp...
Nie jest to prawdą - mój passat jest benzyną i nie jest to porsche i stracił mniej na wartości niż diesel. poszedł w poniedziałek za cenę dużo wyższą niż diesle- nawet z bogatszym wyposażeniem. Inni właściele benzyny również sprzedali/sprzedają w cenie co najmniej 5k wyższą niz TDI

nie gadajmy więc bzdur



sl
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 12:40   #57
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał DomeloTDCI2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety jest to prawdą. Są już b6 2.0 TDI za ok 36 tys więc te auta rzeczywiście tak tracą na wartości. Pamiętam jak mój tata kupował passata z nadzieją na bezawaryjność i niską utratę wartości, a w naszym egzemplarzu nie ma ani bezwaryjności ani auto nie trzyma wartości...
Jeśli auto straciło przez 3 lata 10 tysięcy to byłaby rewelacja. Ale myślę ze to jednak Twoja literówka.

36 tyś za passata z 2005 to bardzo niska utrata wartości.

porównaj z ceną mondeo z 2005 np. na motoAllegro - oscyluje wokół 28 tysięcy, podczas gdy cena passata oscyluje wokół kwoty o 10 tyś wyższej - przy podobnej +/- 5% cenie zakupu w salonie



sl
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 13:43   #58
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jest to prawdą - mój passat jest benzyną i nie jest to porsche i stracił mniej na wartości niż diesel. poszedł w poniedziałek za cenę dużo wyższą niż diesle- nawet z bogatszym wyposażeniem. Inni właściele benzyny również sprzedali/sprzedają w cenie co najmniej 5k wyższą niz TDI

nie gadajmy więc bzdur



sl
Z ciekawości... miałeś 2.0 150KM czy 200KM z turbem?
Jak sprzedałeś tak dobrze,to nic tylko pogratulować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 13:52   #59
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości... miałeś 2.0 150KM czy 200KM z turbem?
Jak sprzedałeś tak dobrze,to nic tylko pogratulować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 FSI 150 koni

gratulować nie trzeba bo sprzedałem za cenę rynkowa minus 2 tysiące

a mój nowy .......... S-max już spłynął do dilera i za chwilę będzie stał w garażu ciesząc moje oko.



sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 23-04-2011 o 09:16 Powód: nie używamy wulgaryzmów
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2011, 14:08   #60
Savage78
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2010
Skąd: Olsztyn - Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 13
Domyślnie Odp: S-MAX vs. konkurencja czyli ostatnie podrygi VW

Cytat:
Napisał grizzly Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Posiadam od prawie 4 lat VW Passata B6 - jest to super wypasiona bryka, "prawie audi"
To tak jak Skoda to "prawie" VW , prawie robi wielką różnicę.
Savage78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.