Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2011, 10:57   #1
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Terminy produkcji S-Max

Widziałem podobne wątki w innych modelach, a ja chcę się dowiedzieć kto aktualnie czeka w kolejce na nowego eSia. Ja zamówiłem z końcem marca i aktualnie mam przełożoną datę produkcji z czerwca na może wrzesień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ktoś wie o co chodzi? Co ma na to wpływ? Proszę o dopisywanie się do kolejki poniżej wraz z najważniejszym wyposażeniem, także jeśli ktoś niedawno stał się szczęśliwym posiadaczem. Może uda się coś rozpracować?

1. bartekd / 2.0 TDCI 163KM Powershift Titanium Navi Panorama Moondust Silver / zam. II poł. marca, prawdopodobny termin: październik 2011.

__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:01   #2
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

O ja .............! Ty mnie nie strasz. Ja wczoraj złożyłem zamówienie, na razie nic nie wiem o terminie realizacji, ale... wrzesień??? od marca??? Trochę mi witki opadły...

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 30-06-2011 o 05:31
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:10   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę mi witki opadły...
Nie płacz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Póki co masz jeszcze swoją "padaczkę" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. akurat na doczekanie na nową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:42   #4
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

A poza wycofaniem zamówienia nic więcej zrobić się nie da. Wypasionych wersji na stockach nie uświadczysz.

Jednak najwięcej złości mnie to, że najpierw miałem termin budowy na czerwiec, dopiero w połowie czerwca miałem informację że jednak nie. No to jeśli Ford nie potrafi porządnie zaplanować produkcji, to co dopiero z samą produkcją? Przez to że miałem już lada dzień odbierać nowe auto, pod koniec maja sprzedałem Scenica. I w efekcie przez bajzel Forda na wakacje zostałem z Fiestą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A wiecie że ten system zamówień fordowskich w fabryce ma ksywkę JIT? W rozwinięciu - Just In Time Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:47   #5
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

Dziś usłyszałem ciekawą opinię. Mianowicie to, że są opóźnienia w produkcji samochodów, wynika z ... katastrofy w Japonii. Japonia jest rzekomo jedynym producentem jakichś układów scalonych i zaczyna ich obecnie brakować na rynku, a Japończycy obecnie nie mogą zapewnić odpowiedniej podaży.
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:50   #6
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

luzujcie kalafiory - na sharana trzeba czekać 9 miesięcy a i tak mówią że może się przedłużyć


sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 11:55   #7
Kristoforos
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-MAX
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 220
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co masz jeszcze swoją "padaczkę" akurat na doczekanie na nową
Teraz każde opóźnienie będzie bolało od strony kosztowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW. Dlaczego "padaczka"?
Kristoforos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 12:01   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

Cytat:
Napisał Kristoforos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz każde opóźnienie będzie bolało od strony kosztowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
BTW. Dlaczego "padaczka"?
Oj no przecież "padaczka" w cudzysłowie...chodzi mi o to,że masz lux furę swoją do jazdy więc nie narzekaj tylko ciesz się latem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 13:26   #9
waiter
ford::beginner
 
Avatar waiter
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Mazury
Model: S-MAX :)
Silnik: 2.2TDCI 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

u mnie zam. było jakoś na "Dzień Kobiet" i odbiór w terminie 30.05.
Sprzedawca wtedy podał mi jako ciekawostkę, że gdybym zamówił 2 tygodnie później, to czekałbym do września Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wersja oficjalna była taka, że fabryka nie nadąża z produkcją - jednak ciężko w to uwierzyć, że w ciągu 2tyg. weszły zamówienia na 3 miesiące...

Cytat:
Dziś usłyszałem ciekawą opinię. Mianowicie to, że są opóźnienia w produkcji samochodów, wynika z ... katastrofy w Japonii.
A kiedy to trzęsienie było?
waiter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 13:43   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Terminy produkcji

Cytat:
Napisał waiter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A kiedy to trzęsienie było?
Jakoś w kwietniu?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.