Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2015, 09:42   #11
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Cytat:
Napisał BaBooN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam czujnik i był źle przyklejony i nie działały mi wycieraczki czasówki trzeba było docisnąć lusterko żeby zadziałał, zdemontowałem go wyczyściłem i znów będę montował go do auta, ale teraz zaślepię czujnik zmierzchu dokładnie tak żeby cały czas mi światła działy na auto, po przekręceniu kluczyka żeby odrazu się zapalały bez względu na porę dnia. A teraz jeździłem bez czujnika i można tak jeździć światła działają na auto i wycieraczki działają w trybie czasowym z taką szybkością jak sobie ją ustawisz.
Jeśli masz tryb świateł "auto" to powinieneś mieć również "nie-auto" i wtedy światła działają cały czas. Więc po co kombinować z zaklejaniem czujnika? Czujnik deszczu nie ma nic wspólnego z "czasówkami" wycieraczek. Albo masz czujnik i ustawiasz czułość tzn. od jakiej ilości wykrytej wody się załączają albo nie masz czujnika i wtedy na pierwszym biegu ustawiasz szybkość pracy. Wydaje mi się, że coś pomieszałeś. Jakie masz pozycje na przełączniku świateł?

Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 09:48   #12
BaBooN
ford::beginner
 
Avatar BaBooN
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

mam taki i jeśli dasz na auto to w dzień nie zapalą Ci się po przekręceniu stacyjki a jeśli zaślepisz to w czujniku to będą działać na auto cały czas. No jak nie ma nic wspólnego? Jeśli włączysz manetkę na pozycje pierwszą to wtedy działa ten czujknik który mi nie działał i nie reagował na deszcz po dociśnięciu go odrazu działa i wczoraj sprawdzałem bez czujnika tego i jest jak mówisz włączasz w pozycję pierwsza wybierasz częstotliwość i tak Ci działają jak chcesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
BaBooN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 09:54   #13
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Cytat:
Napisał BaBooN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam taki i jeśli dasz na auto to w dzień nie zapalą Ci się po przekręceniu stacyjki a jeśli zaślepisz to w czujniku to będą działać na auto cały czas. No jak nie ma nic wspólnego? Jeśli włączysz manetkę na pozycje pierwszą to wtedy działa ten czujknik który mi nie działał i nie reagował na deszcz po dociśnięciu go odrazu działa i wczoraj sprawdzałem bez czujnika tego i jest jak mówisz włączasz w pozycję pierwsza wybierasz częstotliwość i tak Ci działają jak chcesz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ok. Może więc ma tyle wspólnego że jak czujnika nie ma to działają czasówki. Ale jeśli czujnik działa prawidłowo to czasówek nie ma.
Co do świateł to jeśli masz aktywny tryb skandynawski to na pozycji 0 zawsze zaświecą Ci się światła mijania, na pozycji nr 3 również i na pozycji "auto" również. Jeśli nie masz skandynawskich to w dzień na pozycji nr 3 zawsze zapalą Ci się wszystkie światła. Więc po co chcesz dublować pozycję nr 3 na pozycji "auto" poprzez zaklejenie czujnika?
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 09:56   #14
BaBooN
ford::beginner
 
Avatar BaBooN
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Jeśli z czujnikiem w dzień dam na auto to nie zapalą mi się żadne światła, jeśli teraz go nie mam i mam na auto światła mijania zapalają się więc jeśli go zaślepię to na opcji auto będę miał światła jak pisałem wyżej
BaBooN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 10:18   #15
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Cytat:
Napisał BaBooN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli z czujnikiem w dzień dam na auto to nie zapalą mi się żadne światła, jeśli teraz go nie mam i mam na auto światła mijania zapalają się więc jeśli go zaślepię to na opcji auto będę miał światła jak pisałem wyżej
Ok. Sorry ale wymiękam. Po co chcesz mieć przełącznik na "auto" skoro zależy Ci na włączeniu świateł non stop i taki właśnie efekt uzyskasz jeśli przełącznik zostawisz w pozycji nr 3 ???
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 10:23   #16
BaBooN
ford::beginner
 
Avatar BaBooN
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Ale jak z czujnikiem dam na to pozycję nr 3 to mi się w dzień światła nie zapalą dopiero jak jest zmierzch, chyba się nie rozumiemy
BaBooN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 10:35   #17
Paramedyk
ford::average
 
Avatar Paramedyk
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-06-2014
Skąd: Kraków
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 146
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Cytat:
Napisał BaBooN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak z czujnikiem dam na to pozycję nr 3 to mi się w dzień światła nie zapalą dopiero jak jest zmierzch, chyba się nie rozumiemy
To że się nie rozumiemy to zauważyłem już dawno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozycja nr 1 - "0" - albo nic się nie świeci albo tryb skandynawski.
Pozycja nr 2 - "światła postojowe" - światła postojowe.
Pozycja nr 3 - "światła mijania" - świecą się światła mijania, doświetlanie zakrętów, działają spryskiwacze ksenonów itp itd.
Pozycja nr 4 - "auto" - to samo co w nr 3 tylko dopiero po zmierzchu albo w tunelu.
Pozycja "auto" jest idealna gdy masz fabryczne światła dzienne - wtedy zostawiasz w tej pozycji i nie interesuje Cię nic oprócz tego aby zachować czujność i ręcznie włączyć światła gdy zdrowy rozsądek to nakazuje a czujnik "zaspał" sprawę. Jeśli nie masz fabrycznych dziennych to masz jeździć na mijania więc znów wracamy do pozycji nr 3. A jeśli masz dzienne domontowane we własnym zakresie to od tego jak to podłączyć jest osobny temat.
Jaśniej już się nie da. Innej opcji nie ma. Jeśli w pozycji nr 3 nie zapalają Ci się w dzień światła to coś masz nie tak z samochodem.
Paramedyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 11:16   #18
BaBooN
ford::beginner
 
Avatar BaBooN
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

ok dobra dobra źle napisałem pozycje już Ci wyjaśniam. Nie mam teraz zamontowanego czujnika za lusterkiem, no właśnie chodzi o pozycję nr 4 że teraz mam odrazu światła mijania ( nie mam świateł do jazdy dziennej - może się skusze )
Otwieram auto światła mam w tej pozycji (bez czujnika za lusterkiem)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przekręcam zapłon i światła mijania zapalają się odrazu.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A kiedy założę czujnik to jak pisałeś wyżej "Pozycja nr 4 - "auto" - to samo co w nr 3 tylko dopiero po zmierzchu albo w tunelu".
BaBooN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 11:36   #19
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

Stety bądź nie, ale ten czujnik zmierzchu to został dobrze zaprojektowany, ale tylko na normalne kraje (chociaż i tam dyskoteka ksenonów, na przykład w parkingu podziemnym, pozostaje absurdem). Dlatego u nas ludziska tak kombinują. :-(
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2015, 11:38   #20
BaBooN
ford::beginner
 
Avatar BaBooN
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 01-10-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: Automatyczne włączanie świateł

a czemu nasz kraj jest nienormalny według Ciebie? ale przecież to nie żadna kombinacja
BaBooN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.