Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2013, 15:26   #61
sobek89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI TITANIUM
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

to mam prawidłowy xenon we foczce czy nie? bo już nie wiem...

sobek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2013, 15:43   #62
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Według listy powyżej masz na kloszu dwa wykluczające się oznaczenia ,co do opinii pana władzy ze nie było foki na ksenonie to jest on niestety matołem.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 06:31   #63
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Według listy powyżej masz na kloszu dwa wykluczające się oznaczenia
Może to klosz, który mógł być zamontowany zarówno do lampy z żarówkami tradycyjnymi, jak i z ksenonami - stąd takie oznaczenie.
Czy te klosze muszą różnić się na tyle, ze nie ma możliwości zrobienia 2in1?
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 09:14   #64
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Cytat:
Napisał sobek89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ja mam takie symbole HCR i DCR co one oznaczają?...
Przecież tu na kilometr widać jakąś ściemę - nie ma oznaczenia homologacyjnego "DCR", jest tylko "DC/R". Różnica jest zasadnicza, bo oznacza, że mijania i drogowe nie moga być włączone jednocześnie. W bi-xenonie jest to uwarunkowane konstrukcyjnie - dla drogowych musi być załączona przesłona. Tak więc lamp "DCR" się nie produkuje, bo oznaczałoby to dwie odziellne przetwornice i dwie oddzielne soczewki...
Lampy "HCR" muszą mieć dwa źródła światła (dwa odłyśniki) - jeden na żarókę H1 (same drogowe) a jeden na np. H7 (same mijania). Co do możliwości połaczenia "HCR" z DC/R" - patrz niżej...

Generalnie - te napisy na lampie, to chyba sobie ktoś markerem porobił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał RobekK4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy te klosze muszą różnić się na tyle, ze nie ma możliwości zrobienia 2in1?
Przed zadaniem takiego pytania warto czasem sprawdzić jak działa/jest zbudowana lampa bi-xenon...
Jak sobie wyobrażasz "pożenienie" układu mechaniczno-optycznego robiącego w bi-xenononie światła drogowe z miejscem na zwykłą żarówkę????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-01-2013 o 09:30
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2013, 10:28   #65
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak sobie wyobrażasz "pożenienie" układu mechaniczno-optycznego robiącego w bi-xenononie światła drogowe z miejscem na zwykłą żarówkę????Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba popiętroliło mi się to i owo. Z nieodgadnionych przyczyn przyjąłem, że oznaczenie na kloszu dotyczy jedynie klosza, a nie całej lampy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na swoją obronę mam tylko tyle, że poprzedniego posta pisałem przed poranną kawą. Sorry za zamieszanie.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 11:01   #66
sobek89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI TITANIUM
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Sprawdzałem to połowa takich lamp z takimi oznaczeniami jak w mojej foczce są do kupienia na allegro... więc sam już nie wiem o co tutaj chodzi?
sobek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 11:16   #67
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Podaj jakiś link do aukcji - to popatrzymy...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 11:48   #68
sobek89
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2012
Skąd: Ostrów Wlkp.
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCI TITANIUM
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na 2 zdjęciu widać symbole DCR i HCR
sobek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2013, 23:08   #69
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Panowie dużo osób pyta więc odpowiadam w lampie xenonowej w fordzie focusie MK2 kość wiązki zasilającej jest taka sama brakuje tylko jednej masy jest to masa zasilania przetwornicy najlepiej zrobić moda w środku lampy po zdjęciu klapki na dole ukarze nam się na dole kość przetwornicy czarna trzy torowa wchodząca w przetwornicę ma ona dwa przewody lewy i środkowy.Lewy to masa która idzie do pinu lampy który nie jest obsługiwany przez wiązkę auta bez reflektorów xenonowych. musimy go przeciąć i dolutować przewód dł. ok 10 cm(ten gruby czarny na zdjęciach) który musimy umasowić ja pod lutowałem się do masy żarówki świateł drogowych (długich)wszystko działa u mnie 3 lata bez problemu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1616.jpg (91.5 KB, 208 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1615.jpg (93.4 KB, 197 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1614.jpg (94.9 KB, 215 wyświetleń)
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2013, 08:21   #70
PantherBlack
ford::beginner
 
Avatar PantherBlack
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Sokołów/W-wa
Model: focus II
Silnik: 1.8 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Zamiana standardowcyh lamp na Xenon

Jest łatwiejszy i szybszy sposób jednak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wczoraj przy montażu lamp ogarnąłem to. Wystarczy z masy świateł długich H1 poprowadzić przewód pod obudowę żarnika. Widać na trzecim zdjęciu tylną część żarnika i blaszkę ze śrubą. Ja do tego przymocowalem i ładnie świeci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus II ST TDCi
PantherBlack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.