Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2011, 22:56   #1
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Domyślnie Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Szukam jakieś fotorelacji z wymiany klamki/ mikrowyłącznika (czy jak tam to nazwać) służącego do otwierania klapy tylnej. Przeszukałem forum, ale jakoś nie mogę znaleźć szczegółów (fakt, że wyszukiwarka forum w wersji na telefon nie działa mi najlepiej, za co z góry przepraszam...).

Padło mi to już w trzecim Focusie, ale w dwóch poprzednich (kombi) korzystałem z ASO (gwarancja lub auto służbowe :-) i nie bardzo przejmowałem się ew. kosztami. A ten egzemplarz był tak wredny, że klapa bagażnika przestała sie otwierać dopiero po ponad 5 latach...


Z góy dziękuję za ewentualne informacje.

daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 09:35   #2
PantherBlack
ford::beginner
 
Avatar PantherBlack
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Sokołów/W-wa
Model: focus II
Silnik: 1.8 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Instrukcja wymiany :

1. Zdejmujesz pokrywę wewnętrzną klapy bagaznika (jest na zatrzaskach i dwóch śrubach w uchwytach do zamykania klapy)
2. Odkręcasz 4 śruby mocujące ozdobną listwę, w której zamontowane jest oświetlenie tablicy rej. i wspomniany mikrowłącznik
3. Wymieniasz włącznik i składasz w odwrotnej kolejności.

Robiłem to 2 tygodnie temu - zabawa na 10 minut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Polecam kupić nowy włącznik ponieważ używane potrafią po jakimś czasie też popsuć się. Kupując nówke masz pewność, że będzie służyła przez długi czas. Używki śniedzieją w środku i ciężko je reanimować.
Nówka w ASO to koszt ok. 150zł.

Foto :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford Focus II ST TDCi

Ostatnio edytowane przez PantherBlack ; 04-05-2011 o 09:38
PantherBlack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2011, 11:28   #3
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Czy na tym zdjęciu z prawej strony jest nowy przycisk otwierania ?(a po lewej stary typ) Bo mam taki i mi szaleje.
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2011, 08:21   #4
daabbeer
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Wawa
Model: S-Max, Focus II hat.
Silnik: 2.0 TDCi, 1.6 benz.
Rocznik: 2010, 2005
Postów: 105
Talking Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Dzięki PantherBlack. O to właśnie mi chodziło- krótki opis w punktach, zdjęcie i wszystko jasne.
daabbeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2013, 17:56   #5
janre
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 24-01-2013
Model: Ford Fokus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

U mnie jest problem następujący: Klapa bagażnika otwiera się tylko za pomocą kluczyka. Gdy jest podniesiona i naciskam na wyłącznik słychać jego działanie. Po opuszczeniu klapy wyłącznik nie działa. Jedynie klapę można otworzyć za pomocą kluczyka. Wygląda mi to na jakieś zabezpieczenie przed zamknięciem bagażnika na zaryglowanym zamku. Gdy zarygluję zamek przy otwartej pokrywie bagażnika i opuszczam klapę zamek automatycznie się otwiera. Czy powodem tego może być wyłącznik do otwierania bagażnika, czy jakiś czujnik położenia klapy bagażnika? Czy ewentualnie źle ustawienie programowe centralnego zamka?
janre jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2013, 07:09   #6
ENowak
ford::average
 
Avatar ENowak
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 29-10-2012
Skąd: Łódź
Model: Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2012
Postów: 57
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Szanowni Koledzy!
mam podobną sytuację. U mnie w kombiaku klapa wcale nie chce się otwierać. Ani z przycisku na pilocie ani centralnie otwierając wszystkie zamki. Kilka razy się tak zdarzyło, a później sytuacja się naprawia i można spokojnie otwierać. O ile nie jest to problemem gdy trzeba spakować kilka siatek z supermarketu, o tyle irytuje gdy klapa zamknięta, żona i dzieciak krzyczą że chcą do domu a nie da się schować wózka dziecięcego.

Mam samochód w programie Gwarancja 12. Nigdy nie korzystałem z usług ASO. Podpowiedzcie mi czy mogę (powinienem?) podjechać z problemem do Forda no i oczywiście ile będzie mnie naprawa kosztować (w przybliżeniu). Czy muszę za wymienioną część płacić, czy gwarancja ją obejmuje i wymienią za friko? Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.
ENowak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 09:33   #7
krzys_79
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Witam. Trochę odświeżę temat. W moim przypadku klapa otwiera się tylko z pilota. Rozebrałem klapę i sprawdziłem wyłącznik, który okazał się sprawny. Zmierzyłem napięcie na kabelku dochodzącym do niego (żółto-czarny) – 0V. Wniosek nie dochodzi napięcie. Pomyślałem, że może jakiś bezpiecznik poszedł, albo jakiś przekaźnik. Próbowałem ten kabelek znaleźć w skrzynce z bezpiecznikami. Niestety nie byłem jednoznacznie stwierdzić który to, gdyż tego koloru kabelków jest kilka. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu kabelka. Może ktoś ma jakąś rozpiskę co gdzie jest i gdzie idzie w tej skrzynce (bardziej szczegółową niż w książce „Ford Focus II i C-MAX”)

Pozdrawiam...
krzys_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 20:32   #8
dyrdek
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 26-08-2013
Skąd: Toronto
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Witam

Mam dokładnie takie sam problem jaki napisał kolega janre .... klapa bagażnika gdy jest podniesiona otwiera zamek gdy tylko zamknę lub nawet przymknę nie zamykając też już nie działa ani z pilota ani ze środka to co może być

Cytat:
Napisał janre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest problem następujący: Klapa bagażnika otwiera się tylko za pomocą kluczyka. Gdy jest podniesiona i naciskam na wyłącznik słychać jego działanie. Po opuszczeniu klapy wyłącznik nie działa. Jedynie klapę można otworzyć za pomocą kluczyka. Wygląda mi to na jakieś zabezpieczenie przed zamknięciem bagażnika na zaryglowanym zamku. Gdy zarygluję zamek przy otwartej pokrywie bagażnika i opuszczam klapę zamek automatycznie się otwiera. Czy powodem tego może być wyłącznik do otwierania bagażnika, czy jakiś czujnik położenia klapy bagażnika? Czy ewentualnie źle ustawienie programowe centralnego zamka?
dyrdek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 21:42   #9
Bux
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Model: Focus mkI
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 151
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

koledzy, podejrzewam, że macie standardowy problem z przerwanym przewodem w przejściu klapa - karoseria w tzw peszlu. Miałem to w nissanie a w foczce przetarł mi sie przewód wody i przy okazji reanimowałem przetarte kabelki.
Bux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2013, 21:58   #10
krzys_79
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Poznań
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Klapa bagażnika htb nie otwiera się

Już to sprawdzałem i kabelki mam ok. Zdjąłem gumę którą prowadzone są kable i boczny panel wewnątrz bagażnika do kostki łączącej i jest ok. Kable całe. Musi coś być w skrzynce, ale nie mogę namierzyć kabelka. Chciałbym też wyraźnie podkreślić, że rozwiązanie otwierania klapy w MK1 I MK2 diametralnie się różni.

Ostatnio edytowane przez krzys_79 ; 26-08-2013 o 22:01
krzys_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.