Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2009, 08:32   #1
oen
ford::average
 
Avatar oen
 
Imię: Grzechu
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Dębica/Warszawa
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 95
Domyślnie chip + dowód

Szanowni,

mam małe pytanko o chipowanie silniczka (zastanawiam się nad wirusem do MK2 1.6 90KM).
Czy po takim chipowaniu nie trzeba gdzieś zgłaszać zmiany parametrów silnika i zmieniać dowodu rejestracyjnego?

__________________
pozdrawiam,
oen
focus 1.6 tdci 90KM 2006r.
oen jest offline  
Stary 11-03-2009, 08:35   #2
Walut
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-02-2008
Skąd: Chrzanów
Model: focus MKII
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Odp: chip + dowód

jak nie napiszesz na szybie dużymi literami ze masz zmienione parametry silnika to nic sie nie będzie działo,pozdro
__________________
Teraz już nie 136Km a 167Km!! i moment też poszedł do góry z 317 na 405 Nm!
A DPF-a już nie ma !
Walut jest offline  
Stary 11-03-2009, 12:05   #3
PantherBlack
ford::beginner
 
Avatar PantherBlack
 
Zarejestrowany: 27-06-2007
Skąd: Sokołów/W-wa
Model: focus II
Silnik: 1.8 140KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: chip + dowód

na dobrą sprawę to wielu właścicieli samochodów musiałoby zmieniać dowody bo sporo samochodów, które wychodzą z fabryki nie trzymają mocy seryjnej...
przykładowo mój Focus 1.6 ma fabrycznie 100KM. Na hamowni wyszło 110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Focus II ST TDCi
PantherBlack jest offline  
Stary 11-03-2009, 12:10   #4
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Smile Odp: chip + dowód

Cytat:
Napisał PantherBlack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na dobrą sprawę to wielu właścicieli samochodów musiałoby zmieniać dowody bo sporo samochodów, które wychodzą z fabryki nie trzymają mocy seryjnej...
przykładowo mój Focus 1.6 ma fabrycznie 100KM. Na hamowni wyszło 110 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HEHEHE a może ta hamownia zawyża wyniki aby ściągnąć więcej klientów
przemal00 jest offline  
Stary 11-03-2009, 13:41   #5
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: chip + dowód

Cytat:
Napisał Walut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak nie napiszesz na szybie dużymi literami ze masz zmienione parametry silnika to nic sie nie będzie działo,pozdro
Nawet jak napiszesz, to też się nic nie będzie działo. Bo niby co się ma dziać?

Po pierwsze w Polsce OC płaci się od pojemności silnika, a nie od mocy.
I pojemność jest podana w dowodzie rejestracyjnym.
Tego nie zmieniasz, więc się nie martwisz.

Po drugie, nigdzie w dowodzie rejestracyjnym nie ma podanej mocy silnika.
A to zmieniasz.

A tylko zmiany w dowodzie rejestracyjnym masz zgłaszać w urzędzie w trybie ustawowym 30 dni, w przeciwnym razie grozi Ci utrata dowodu rejestracyjnego, jeżeli policja wykryje niezgodność.

Więc, wszystko jest legalne...
Przecież nawet silnik możesz zmienić (w dowodzie nie ma już również rubryki z numerem silnika).

Nie wiem jak benzyniaki Forda, ale diesle znane są z tego, że mają więcej mocy i momentu, niż producent podaje.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline  
Stary 11-03-2009, 14:04   #6
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Exclamation Odp: chip + dowód

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
<cut>
Po drugie, nigdzie w dowodzie rejestracyjnym nie ma podanej mocy silnika.
<cut>
Jest.
Nowy wzór dowodu rejestracyjnego, poz. P2. U mnie 74kW czyli jakieś 100KM.

Formalnie należy po zmianie parametrów silnika w ciągu 30 dni zgłosić je w Wydziale komunikacji. Póki co nie widziałem jednak patroli drogówki z hamownią. Pomiar mocy nie wchodzi tez w zakres badania okresowego. Jak dla mnie temat można odpuścić.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 11-03-2009, 14:07   #7
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: chip + dowód

Mój dowód wydano w 2007 i w pozycji P2 mam kreski.

Ale nawet gdyby, to masz rację - mocy nie mierzą.
Zresztą zwiększanie mocy nie jest przestępstwem i jak ktoś jest nadgorliwy, może zgłosić. Dostanie nowy dowód i po zawodach.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline  
Stary 11-03-2009, 17:26   #8
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Odp: chip + dowód

Jeżeli nie będzie nic wzbudzało takowych modyfikacji to ja bym nie zgłaszał. W telewizji kiedyś pokazywali materiał o podobnej tematyce. Z tym, że auto bardzo zwracało na siebie uwagę (głośny wydech, znaczne modyfikacje wizualne pod maską). Policjant zatrzymał dowód rejestracyjny na podstawie samych oględzin.

Dlatego należy pamiętać, że policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny na podstawie samego podejrzenia, że coś z samochodem może być nie tak. Nie musi być wyposażony w żadne narzędzia.
kaczozord jest offline  
Stary 11-03-2009, 17:29   #9
Piccolo_Jr
ford::average
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: 30-05-2008
Skąd: Poznań stolica Pyrlandii ;)
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 188
Domyślnie Odp: chip + dowód

Cytat:
Szanowni,

mam małe pytanko o chipowanie silniczka (zastanawiam się nad wirusem do MK2 1.6 90KM).
Czy po takim chipowaniu nie trzeba gdzieś zgłaszać zmiany parametrów silnika i zmieniać dowodu rejestracyjnego?
Jakbyś miał auto w Niemczech zarejestrowane to może ale w Polsce to nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piccolo_Jr jest offline  
Stary 11-03-2009, 19:33   #10
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: chip + dowód

Cytat:
Napisał kaczozord Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie będzie nic wzbudzało takowych modyfikacji to ja bym nie zgłaszał. W telewizji kiedyś pokazywali materiał o podobnej tematyce. Z tym, że auto bardzo zwracało na siebie uwagę (głośny wydech, znaczne modyfikacje wizualne pod maską). Policjant zatrzymał dowód rejestracyjny na podstawie samych oględzin.

Dlatego należy pamiętać, że policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny na podstawie samego podejrzenia, że coś z samochodem może być nie tak. Nie musi być wyposażony w żadne narzędzia.
Tak tylko od kiedy to jest przestepstwem, wykroczeniem itp itd????

Jezeli stan techniczny auta nie wskazuje na jakies braki , nie ma dodatkowego oswietlenia rzeczy niezgodnych z przepisami to nic nie zabiora.

Zabierze dowod i gdzie pojedziesz? na stacje kontroli pojazdow?? wrzuci na rolki i popatrzy jak sie kola krecą??

Za glosny wydech owszem , moze skierowac na badania techniczne, tylko tez tego nie robią zbytnio.


Tak jak schem napisal , no moze oprocz tego ze mocy nie wpisuja w dowod , bo ja i w clio mam wpis dowod 2008 , jak i w dowodzie z 96r

Dlatego ja bym lał na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomiscorpio ; 11-03-2009 o 19:36
tomiscorpio jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.