Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2024, 19:16   #31
menen2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: A8 D3 i mondeo mk3
Silnik: 4,2 V8 350km i 2.0TDCi 130km
Rocznik: 2008 i 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Remontować/naprawiać/ulepszać czy kupić nowe?

To ja mogę teraz coś powiedzieć, bo stanąłem przed zbliżonym problemem. Padła mi V8ka, koszta naprawy na poziomie 50% wartości samochodu. Wybrałem kupno nowego-używanego. Jeśli budżet pozwala na zakup nowego, wydaje mi się że lepiej kupić 2-3 letniego, po największej utracie wartości, po pierwszych usterkach i przed pierwszymi poważnymi, a różnicę przeznaczyć na 1 serwis i fajne wakacje. Do niedawna sam wychodziłem z założenia, że na 100% bym remontował. Teraz wiem, że nie ma to sensu. Raz, że samochód stary, więc będzie psuć się tylko bardziej i bardziej. Nawet takie 20 letnie Mondeo w znacznej mierze polega już na elektronice, o nowszych samochodach nie mówiąc. Ona młodsza nie jest, niestety będzie tylko gorzej i częściej się psuć. Mi akurat stary samochód razem z moim mechanikiem spłatali psikusa i zamiast wymiany musiałem zrewidować swoje plany. Wydaje mi się, że podjąłem słuszną decyzję.

menen2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2024, 19:36   #32
przema127
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: człuchów
Model: c-max
Silnik: 1997
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Remontować/naprawiać/ulepszać czy kupić nowe?

czy kltoś wie od czego ta wtyczka znajduje sie za radiem silnik 2.0 disel czyjniki cofania przód i tyłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez przema127 ; Wczoraj o 19:36
przema127 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.