Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2013, 17:52   #1
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie migająca sprężynka , spadek mocy

Witam wiem ze pełny bylo takich tematow ale jestem w podróży służbowej nie mam czasu czytac bardzo was proszę o cierpliwość i jakieś podpowiedzi.
Otóż 2.0 tdci 125 KM 2004 rok. Podczas jazdy spadła mi ta giętka szeroka guma z turba , ta pod podszybiem, włączyła się sprężynka ( migająca) i stracił moc jakby w ogóle bez turba.
Założylem gume , odłączyłem klemy aby się błąd skasował ( warunki polowe - środek lasu ) , przejechałm pare km , zgasiłem , obiad , po obiedzie palę i znowu miga i nie ma mocy.
Pojechałem na warsztat , usunął mi błąd ( nie pamietam jaki ale chodziło o jakiś brak dopływu powietrza do turba , cos w tym stylu pisało) , po usunięciu mialem dzien spokoju i dzis znowu - zapale jade pareset metrów i włącza się sprężynka i traci moc , wyłącze włącze silnik , spokoju kilkaset metrów i to samo , a pod koniec podróży już gaszenie samochodu nie pomogło.
Filtr powietrza ?? jutra rano wymienię , nie wymieniany ok 25 tyś km. Czy może być to przyczyną?? dość czarny w srodku.
Jestem koło Kłodzka z Zieleńcu i za tydzien mam powrót do domu - ok 500 km.
Czy jest coś co mogę sam zrobić lub sprawdzić??
Bardzo Was proszę o jakieś sugestię w tej mojej awaryjnej sytuacjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może filtr paliwa?? Wymieniany ok 10 tys km temu.
oleje płyny na bieżąco.
W niedziele zrobiłem 500 km bez najmniejszego problemu , trochę go przegazowałem ( 250 km drogi na A4)
W moim odczuciu ( amatorskim) to jakiby w ogóle turbo się wyłączało


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 23-08-2013 o 08:09
juri2069 jest offline  
Stary 23-08-2013, 08:37   #2
Artur21
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-08-2013
Skąd: Trójmiasto
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: migająca sprężynka , spadek mocy

Witam ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mi ostatnio również spadła ta guma , aczkolwiek skutkowało to tylko gwizdaniem w momencie w którym załącza się turbo , ta tzw. sprężynka i brak mocy to u mnie był objaw zepsutych wtrysków...
Artur21 jest offline  
Stary 23-08-2013, 08:49   #3
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: migająca sprężynka , spadek mocy

sprawdz czy nie masz nieszczelnosci, ale i mnie to wyglada na wtryski...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline  
Stary 23-08-2013, 11:18   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: migająca sprężynka , spadek mocy

Ok juz naprawione, spalil się silniczek tam przy sterowaniu turba , gdzie jest w środku taka plastikowa śruba , ona była stopiona oraz 2 lutowania przerwane na tamtej płytce.
Mechanik widząc że jestem z daleka i potrzebuje pomocy skosił ze mnie 450 zł bo powiedział że taki silniczek na aledrogo 700 zł. I tak utargowałem 100 zł , no nic nie zrobi , trzebabyło naprawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.