Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2008, 17:46   #1
lechgyver
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2007
Model: Ford Focus
Silnik: TDI
Rocznik: 2001
Postów: 22
Domyślnie klapa bagażnika się zacina ...

WITAM !!!

Mam następującą zagadkę do rozwiązania z moją foką. Chodzi o klapę bagażnika (kombi), która otwierana jest albo z kluczyka albo za pomocą przycisku przy kierownicy. Czasami dzieje się tak, że otwieranie z przycisku nie działa. Jaka może być przyczyna i gdzie należy szukać rozwiązania? Zdaje się że w klapie nie ma siłownika, bo zamek centralny nie ma nic do klapy, czyli sterowanie na elektromagnes. Jak to dokładnie z tym jest?

Ford FOCUS 1,8 tdi kombi, 2001 r.
Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

lechgyver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:07   #2
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

A nie winna jest bateria w pilocie? Ja muszę czasem 3 razy nacisnąć ten przycisk stojąc przy samej klapie - zmniejszył mi się zasięg działania fal radiowych, przez co wiem, że to słaba bateria.

Przycisk z wnętrza działa prawidłowo za każdym razem?
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:15   #3
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

O ile pamiętam, u mnie przycisk przy kierownicy nie otwiera klapy gdy drzwi są zaryglowane od wewnątrz antynapadem. Ale jutro sprawdzę dla pewności.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:16   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

Ja muszę dwa razy przycisnąć na pilocie z deski otwiera się za pierwszym wciśnięciem.Trzeba zdjąć tapicerkę
z klapy i zobaczyć do zamka,może wystarczy posmarować.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:18   #5
kaczozord
ford::advanced
 
Avatar kaczozord
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Skąd: Gliwice
Model: Focus
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 379
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

Cytat:
Napisał polaris
O ile pamiętam, u mnie przycisk przy kierownicy nie otwiera klapy gdy drzwi są zaryglowane od wewnątrz antynapadem. Ale jutro sprawdzę dla pewności.
Dokładnie jest tak, jak piszesz. Nie otworzą się także podczas jazdy

Dinar a nie jest to wina pilota? Skoro z deski się normalnie otwiera? Mechanicznie dzieje się to samo w obu przypadkach, tylko inicjacja tego mechanizmu jest inny (pilot, przycisk na desce)
kaczozord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2008, 21:26   #6
polaris
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: Poznań
Model: Focus I
Silnik: 1,6 ZETEC
Rocznik: 1999
Postów: 66
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

Cytat:
Napisał kaczozord
Dinar a nie jest to wina pilota? Skoro z deski się normalnie otwiera? Mechanicznie dzieje się to samo w obu przypadkach, tylko inicjacja tego mechanizmu jest inny (pilot, przycisk na desce)
Ale lechgyver napisał, że ma problemy właśnie z przyciskiem w desce.
polaris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2008, 07:57   #7
atakiezdjecia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-05-2008
Skąd: Łódź City
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 35
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

Witaj!

Też miałem problemy z tym przyciskiem (od dwu-, trzykrotnego wciskania po trzymanie kilak sekund, aż ostatecznie przestał działać) - trzeba zdjąć ramkę która osłania licznik (4 wkręty), odłączyć przycisk od kostki z kablami i wyciągnąć z zaczepów sam przycisk. Jest on złożony z dwóch głównych części łączonych na zatrzask - delikatnie podważ cienkim śrubokrętem płaskim. Wewnątrz głównym elementem jest styk w formie małego czarnego kółeczka dotykającego do styków płytki drukowanej - tam zbiera się ogólny kurz i tłuszcz z powietrza - wystarczy to delikatnie wytrzeć ściereczką/chusteczką. Po takim zabiegu zamek otwiera się po delikatnym nawet dotknięciu przycisku.

Jednocześnie klapa tylna nie otworzy się przy zaryglowaniu ręcznym zamków od wewnątrz. Z pilota natomiast (przynajmniej u mnie) bagażnik otwiera się po dwukrotnym wciśnięciu przycisku.

Pozdrawiam
atakiezdjecia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 13:41   #8
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

lechgyver, polecam sposób kolegi atakiezdjecia, !!! Tylko dodatkowo weź poskrob trochę te blaszki płaskim śrubokrętem lub papierem ściernym, żeby pozbyć się nalotu, który jest izolatorem przez co moga być trudności z otwieraniem klapy. Druga rzeczą jest nasmarowANIE ZAMKA tylnej klapy. To jest część mechaniczna ruvchoma i tez wymaga smaru do prawidłowego działania.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 16:43   #9
lechgyver
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2007
Model: Ford Focus
Silnik: TDI
Rocznik: 2001
Postów: 22
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

Dziękuję za wszystkie sugestie i podpowiedzi. Jutro zabiorę się do zabawy z przyciskiem i zamkiem. A co do pilota to jeszcze nie mam sterowania z pilota, jestem w trakcie podłączania sterownika zamka centralnego i tu moje kolejne pytanie. Z wyjścia sterownika jest jeden kabel na klapę bagażnika. Gdzie należy go wpiąć? Czy od tego przycisku do otwierania klapy, tego przy kierownicy kable idą bezpośrednio do tylnej klapy, czy przechodzą przez centralkę zamka centralnego? Jak działa zamek w klapie? Czy wciskając przycisk przy kierownicy puszczamy + 12 V na tylną klapę?
lechgyver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2008, 16:58   #10
monek_focus
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2008
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 67
Domyślnie Re: klapa bagażnika się zacina ...

właśnie mam taki sam problem, tylko że u mnie przycisk działa, przestaje działać jak jest zimniej na dworze (wilgoć). Jak będę miał czas to sprawdzę radę kolegi atakiezdjecia. Tylko obawiam się że to nie pomorze, ale to i tak nie jest bardzo uciążliwe, jak mi nie działa to z kluczyka otwieram (tylko ja mam chyba ten najbardziej podstawowy - tylko z latareczką), i jak przejadę kilka km (czyt.trochę się zagrzeje) to przycisk działa jak należy :fcp2 - choroba wilgotnych focusów ? :fcp3 :fcp2
monek_focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.