Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2011, 12:12   #1
matusz5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: WWA
Model: Mondeo MK#
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

Witam
szukałem jakiś info o moim problemie ale niestety nie znalazłem konkretów wiec pozwoliłem sobie na założenie tematu.

Samochód Focus MKI tdci 100ps. Problem polega na utrudnionym rozruchu po nocy. (im zimniej tym gorzej) IDS nie wykazuje żadnych błędów. Był błąd na czujnik położenia wałka rozrządu ale po skasowaniu więcej sie nie pojawił. czujnik czarny, nie szary czyli podobno ten lepszy (mniej awaryjny)
świece zostały wymienione na oryginały i nie pomogło to za wiele. zauważyłem tez ze kontrolka od świec żarowych świeci się tylko przez bardzo krótki czas (1 s)? zaobserwowałem tez ze przed odpaleniem jesli kilkukrotnie włączę zapłon i wyłączę to silnik odpala lepiej (prawie idealnie)
i tu dochodzimy do 2 pytań
1.czy w układzie jest elektryczna pompa paliwa podająca paliwo z baku? jesli jest to mogło by oznaczać ze po dłuższym postoju paliwo cofa sie do baku i potrzebne jest kilkukrotne uruchomienie pompy do uzyskania odpowiedniego ciśnienia.
2 jesli nie jest to problem cofającego sie paliwa (jesli nie ma takiej pompy to kilkukrotne włączenie zapłonu nie powoduje dostarczenia paliwa a tylko odpowiednią prace świc) to ile powinna sie świecić kontrolka od świec i czy w tych modelach zdarzały sie usterki przekaźnika od świec.(jesli przekaźnik wyłącza zasilanie świec za szybko to sa zimne i auto nie pali)
Proszę o poradę czy idę dobrym tropem


Ostatnio edytowane przez matusz5 ; 06-11-2011 o 12:35 Powód: regulamin :)
matusz5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 12:16   #2
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: problem z odpalaniem na zimnym silniku

Witam,
bardzo proszę o poprawienie tematu zgodnie z Regulaminem Forum.
Agnesqa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 13:12   #3
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

1. w tych silnikach nie ma pompki elektrycznej podającej paliwo.
2. kontrolka od świec ma się tak palić. jest to całkowicie normalne w focusach tdci mk1. Ale jeśli gaśnie kontrolka to nie oznacza że świece nie grzeją - po włączeniu zapłonu spróbuj się wsłuchać dobrze - w pewnym momencie będzie słychać cyknięcie przekaźnika i w tym momencie powinny też się lekko rozjaśnić lampka i zegary - świece właśnie przestały grzać - jak pyknie to odpalasz - stawiam że wtedy będzie odpalał prawidłowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 14:34   #4
matusz5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: WWA
Model: Mondeo MK#
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

no właśnie nie słychać tego przekaźnika. w sumie nie jest to jakiś mega koszt więc może go wymienię. Nigdy nie odpalałem zaraz po zgaśnięciu kontrolki tylko jakąś sekundę dwie później, ale jest w tedy naprawdę mega ciężko odpalić. Jak pobawię się kilka razy zapłonem to jest dobrze. w przyszłym tygodniu będę miał miernik cęgowy to sprawdzę jeszcze prąd na świecach bo może gdzieś sie kabel uwalił i nie grzeją tak jak powinny.
matusz5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2011, 18:26   #5
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

Jeżeli po kilku przekręceniach zapłonu pali lepiej to raczej przekaźnik podaje prąd... I świece też grzeją. Jeśli przekaźnik daje prąd to na pewno to słychać tylko musisz się dość mocno wsłuchać.
Czy przekaźnik daje prąd dość prosto sprawdzić - skoro mówisz że będziesz miał miernik to jeden kabelek do plusa świecy drugi np do kadłuba silnika i jak jest 12 V to git. Poza tym może sam masz lub masz od kogo pożyczyć żarówkę na 12V - wtedy analogicznie do pierwszego sposobu też sprawdzisz. No i oczywiście czy świece grzeją - ale skoro mówisz że są nówki to raczej na pewno.

Poza tym TDCI w focusach mk1 nie są zbyt dobre w odpalaniu na zimnym. W nich ZAWSZE musi być 100% sprawny akumulator, rozrusznik i świece żarowe. Jeżeli cokolwiek z tego nie domaga to nigdy nie będzie odpalał dobrze.

Do tego dochodzi fakt że wtryski w mk1 są produkcji Delphi i jest to padlina - więc jeśli masz ok 200 tys. przebiegu to wtryski nowe już nie są i na zimnym raczej już nie będzie idealnie odpalał.

Aha no i przy obecnych temperaturach po zgaśnięciu kontrolki świece grzeją jeszcze z 5-6 sekund na pewno.

Ostatnio edytowane przez cezarg1410 ; 06-11-2011 o 18:28
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 12:11   #6
foczka2003
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: wrocław
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

WITAM WSZYSKICH
mam identycznie to samo ito samo mk1 100km/74kw
tyle że w lato odpala pięknie na dotyk
pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
foczka2003
foczka2003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 15:00   #7
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

Byłem ostatnio u swojego Elektro-mechanika i rozmawiałem z nim dlaczego jak się robi chłodno to gorzej pali. Obejrzał auto i stwierdził że jest to pompa paliwa oraz mówił że może mi to zrobić ale jest to duży wydatek i nie opłaca się tego robić, powiedział że jak pompa przestanie podawać to dopiero będziemy się martwić. Jeżdżę z tym już 4 lata i co zimę gorsze odpalanie ale bez tragedii, podgrzewam dwa razy świece i nie jest tak źle. Po prostu ten typ tak ma.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 15:49   #8
R_u_f_u_s
ford::average
 
Avatar R_u_f_u_s
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-06-2011
Skąd: Warszawa / Białystok
Model: C-Max
Silnik: 1,5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 95
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. w tych silnikach nie ma pompki elektrycznej podającej paliwo.
Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obejrzał auto i stwierdził że jest to pompa paliwa
Panowie, zdecydujcie się... jak nie elektryczna to jaka?


Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale jest to duży wydatek i nie opłaca się tego robić...
Duży wydatek tzn. jaki?
R_u_f_u_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2011, 16:15   #9
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

regenerowana pompa kosztuje ok. 2000 zł.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2011, 19:59   #10
matusz5
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: WWA
Model: Mondeo MK#
Silnik: 2,0 TDCI 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: zle odpala na zimnym silniku po dłuższym postoju

Cytat:
Napisał maciej851 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
regenerowana pompa kosztuje ok. 2000 zł.
pompa która wtryskowa (wysokiego ciśnienia?)

sprawdziłem w programie do typowania cześci i potwierdzam ze mój posiada elektryczną pompe wstępną zamontowaną w zbiorniku paliwa!

problem jest zdiagnozowana - niestety ale padł 3 wtryskiwacz i to jest przyczyna zamieszania. Wtrysk tak znacząco leje ze obniża ciśnienie na listwie wtryskowej i jest problem z zapalaniem.
matusz5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.