Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2016, 23:09   #61
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

wlasnie wpierw sprawdz ta duza kostke co wchodzi do pompy, wypnij, walnij tam jakis preparat do kontaktów elek., wtyczki od czujnikow tez mozesz popatrzyc, ale z doswiadczenia wiem, ze jak tak sie dzieje to albo pompa, albo bierznie magnetyczne i szaleje wtedy.

Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2016, 21:09   #62
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wlasnie wpierw sprawdz ta duza kostke co wchodzi do pompy, wypnij, walnij tam jakis preparat do kontaktów elek., wtyczki od czujnikow tez mozesz popatrzyc, ale z doswiadczenia wiem, ze jak tak sie dzieje to albo pompa, albo bierznie magnetyczne i szaleje wtedy.
Jutro sprawdzę czujniki, wyciągnę - wyczyszczę itp no i sprawdzę tę wtyczkę i potraktuje ją sprayem (kontakt K2) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dam znać czy się poprawiło
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 14:49   #63
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wlasnie wpierw sprawdz ta duza kostke co wchodzi do pompy, wypnij, walnij tam jakis preparat do kontaktów elek., wtyczki od czujnikow tez mozesz popatrzyc, ale z doswiadczenia wiem, ze jak tak sie dzieje to albo pompa, albo bierznie magnetyczne i szaleje wtedy.
Wiec tak: czujniki przy kołach sprawdzone wymienione i wtyczki potraktowane kontaktem, wtyczka od pompy sprawdzona i jest czysciutka nawet pyłka tam nie ma, styki czysciutkie i błyszczące... pozostaje mi chyba w takim razie wymiana calej pompy :-/
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2016, 01:49   #64
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

to prawdopodobnie strzelona jest pompa, jak nie chce komp sie z pompa laczyc to plytka, a jak sie laczy to moze byc silnik walniety jak u mnie, jeszcze gdzies stara lezy rozebrana, jak na zlom nie wywalilem.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2016, 19:23   #65
r0m4n27
ford::beginner
 
Avatar r0m4n27
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 02-10-2014
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 17.07.2008
Postów: 49
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to prawdopodobnie strzelona jest pompa, jak nie chce komp sie z pompa laczyc to plytka, a jak sie laczy to moze byc silnik walniety jak u mnie, jeszcze gdzies stara lezy rozebrana, jak na zlom nie wywalilem.
a da rade np przełożyć plytkę? ewentualnie silniczek? bo całą pompę mogę tanio kupić na szrocie, z tym że sam będe musiał wybrać którą wymontować. Da się coś pokombinować?
__________________
r0m4n27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2016, 01:05   #66
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

z tego co pamietam to plytke przelozy, ale silniczka to juz chyba nie, bo jest jakos to zintegrowane z tymi zaworami, ale reki sobie nie dam uciac.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2016, 22:22   #67
huberto
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-12-2008
Model: Focus
Silnik: 2.0i
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Witam Kolegów
Chciałbym się podpiąć do tematu ponieważ mam podobną usterkę auto ford focus 2005 1.6 benzyna.
Usterka układu ESP i dwie kontrolki na tablicy rozdzielczej ESP i ABS, auto podpiąłem pod kompa i oto jakie błędy:

ABS c1234 - a0 - brak sygnału wejsciowego czujnika prawego przedniego koła lub sygnał jest niewiarygodny
no i przyczyny usterki:
uszkodzony czujnik prędkości koła - wymieniony na nowy
zbyt duża szczelina powietrzna czujnika - nie sprawdziłem bo nie wiem jak
badany pojazd był holowany na dwóch kołach - nie
badany pojazd był testowany na stanowisku w którym na rolkach obracały się tylko dwa koła - nie
w obwodzie czujnika powstają krótkotrwałe chwilowe przerwy - nie wiem (czujnik wymieniony wiec raczej nie)
łożysko koła jest zużyte albo obluzowane - wymienione na nowe

ABS u2023 - a0 - usterka sieci komunikacji pojazdu, błąd komunikacji CAN pomiędzy PCM a modułem ESP - ogólnie chodzi o przewody - nie sprawdziłem.

IC u1900-60

Generalnie mechanik mówi mi że to pompa ABS siedzi w co wierzyć za bardzo mi się nie chce ze względu na to że błędy mówią coś innego, jak pisałem wyżej łożysko i czujnik są nowe wykasowane błędy przejechałem się kawałek hamuje i słyszę jak abs się próbuje się włączyć i przy każdym hamowaniu charakterystyczny dźwięk charczenia jak przy hamowaniu na śliskiej nawierzchni.

W związku z tym teoretycznie powinien być problem z kablami skoro po wymianie elementów uszkodzonych błąd nadal występuje, zastanawia mnie tylko jedno czy mechanik ma racje czy nie bo pompa to trochę kosztowna wymiana a nie chcę się pakować w niepotrzebne koszty jeśli okaże się że to coś jeszcze innego.

Wiem że być może gdzieś na tym forum znajduje się odpowiedź na moje pytanie ale nie z lenistwa piszę tutaj, bo szukałem na forum odpowiedzi ale może źle pytanie zadawałem i niestety nic konkretnego nie znalazłem.

Może wy macie jakieś sugestie gdzie leży przyczyna usterki, na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę, bo może coś przeoczyłem.

z góry dzięki za odpowiedzi.
huberto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 11:32   #68
PIOTR74
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 15-09-2012
Skąd: STARGARD
Model: ford FOCUS
Silnik: 1.8cdti
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Abs

proszę o pomoc w moim focusie swieci sie cały czas kontrolka abs na komputerze są błedy C1095,c 1300 co robić
PIOTR74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2018, 19:30   #69
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Ja miałem problem z ABS, tzn. nie działał i paliła się kontrolka od tego własnie systemu. Podjechałem do speca od Forda a on najpierw podniósł maskę i gdzieś o okolicach wlewu do spryskiwaczy pod którąś ze skrzynek znalazł kabel od ABS który się przetarł i dlatego nie działał. Zlutował, owinął taśmą izolacyjną i problem znikł. Wziął 100 zł, ale za wiedzę się płaci i ja byłem zadowolony. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej851 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2019, 16:52   #70
binkey8
ford::amateur
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-07-2019
Skąd: Bolesławiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002/3
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria ABS i błąd c1095,c1236

Witajcie !

Mam problem ze swoją foczka 1.8 tdci 02r mianowicie rozchodzi sie o ABS...

Od początku..

Wymienione zostały łożyska na których są te pierscienie magnetyczne, czujniki abs tak samo wymienione a kontrolka ABS dalej świeci..
Po podłączeniu pod kompa i tu dziwne wyskakują błędy

C 1322 tłok pompy hamulcowej - czujnik przemieszczenia - usterka w obwodzie
C 1300 usterka w obwodzie silnika pompy abs
C 1095 silnik pompy agregatu ABS - usterka w obwodzie

Miał ktoś może coś pdobnego ? Szukałem troche na forum ale nic podobnego nie znalazłem..

Jeśli bym musiał wymieniać pompę to ktoś orientuje się jak jest z używką ? Jesli chodzi o kodowanie czy cos ? Albo czy jak wstawię nową pompe czy sama się zakoduje ?

P.S.
Wg diagnosty jak byłem na przeglądzie najprawdopodobniej mam do wymiany zacisk z tyłu na prawym kole a komp też pokazywał czasami czujnik prędkości obrotowej prawy przód. Czy to że nie mam ręcznego może też mieć jakiś wpływ na zaistniałą sytuację z ABS'em ?

Oczywiście bezpieczniki sprawdzone i wszystkie są całe.
binkey8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.