Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-08-2007, 10:30   #21
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Ja wyłączam bo jak jest wyłączona to sprężarka nie chodzi na darmo jak jest zimniej na zewnątrz niż chcę, a tak to chodzi na okrągło i "osusza" powietrze oraz portfel.

llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2007, 21:20   #22
damianołódź
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2006
Skąd: Łódź
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
a moze sie boisz? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co tu sie bać...
Kijem mu przyłożę przez plery jak nie będzie słuchać
Nie odda...
__________________
Było MK III 2.0 TDDI 139 Km powered by Unitronic a jest BMW 525d Touring 01 163 Km max wypas
damianołódź jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2007, 14:41   #23
kwiatas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie

Wymieniłem filtr powietrza (był delikatnie mówiąc mega zabrudzony) i troszkę zmieniłem styl jazdy - raczej jeżdżę bez turbiny - staram się jeździć spokojnie i........ NARESZCIE!!! Spalanie w trasie jedyne 6,0 litra, tylko trochę martwi mnie jazda po Poznaniu, większość to tylko jazda do pracy i z powrotem w mega korku i tu niestety mam spalanie ok. 11 litrów (tak pokazuje komputer - ale jak komputer pokazywał po trasie 5,9 to po zatankowaniu wyszło mi 6,0 więc raczej za dużo nie kłamie).

[ Dodano: 2007-09-14, 15:29 ]
Jeszcze mam tylko pytanie czy ze skrzynią automatyczną też coś muszę robić, jakieś wymiany, przeglądy?
__________________
Mondeo 2004 TDCi 130KM, Ghia Executive, Tiptronic
Focus 2004 TDCi 100KM, Xenon, Alu 17"
kwiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2007, 13:00   #24
Hasan1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Lubin
Model: MK5
Silnik: 1.5 FL 121 KW
Rocznik: 2018
Postów: 39
Domyślnie

Witam!!
Właśnie wróciłem z wakacji Mondkiem 2.0 D 130 km, około 2500 km, jazda przez misata miastaeczka i autostrada , załadowany jak to na wakacje. Srednia predkości na kompie 68 km/h spalanie 5,9 l jazda z predkosciemi 60-180 km/h. Musze przyznać że przed wyjazdem wymieniłem płyny ,wszystkie, rolki , napinacze i paski i flitry.Już nie chodzi jak duży,tylko jak"malutki traktorek "i spalanie jakby sie poprawiło, a może to różnica w jkości zachodniego poliwa.
Hasan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 09:19   #25
kwiatas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-07-2007
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 46
Domyślnie Re: Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

wrócę do tematu, bo po zakupie wymieniłem wszystkie filtry, oleje itp. ale nie wymieniałem paska wieloklinowego i napinaczy, teraz słyszę coraz głośniejszą pracę TDCi i chyba wymienię przy okazji wymiany oleju.
W związku z tym proszę o wskazanie co mam kupić ? Jaki pasek, napinacz, rolki? Będę wdzięczny za wskazanie elementów np. na ford.sklep.pl

Z góry bardzo dziękuję
__________________
Mondeo 2004 TDCi 130KM, Ghia Executive, Tiptronic
Focus 2004 TDCi 100KM, Xenon, Alu 17"
kwiatas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2008, 10:09   #26
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

Moim zdaniem powinieneś zacząć tylko od pasków, po co ładować kasę w koła, napinacz itd. skoro może się okazać że po wymianie pasków będzie ok.
Wymień pasek wieloklinowy alternatora Motorcraft - DIESEL INDEKS TOWARU: 1102827
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymień pasek wieloklinowy pompy wspom. Ford - DIESEL INDEKS TOWARU: 1120199
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie jakiś czas temu było słychać głośną pracę i tarcie, stawiałem na rolkę pośrednią, a tym czasem wymiana paska wieloklinowego alternatora załatwiła sprawę.
Sprawdziłem też pasek pompy wspomagania, okazało się że jest potwornie popękany - wymieniłem.
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2008, 13:42   #27
xavi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-03-2006
Skąd: Bełchatów
Postów: 269
Domyślnie Re: Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

Cytat:
Napisał stanisz
Moim zdaniem powinieneś zacząć tylko od pasków, po co ładować kasę w koła, napinacz itd. skoro może się okazać że po wymianie pasków będzie ok.
Wymień pasek wieloklinowy alternatora Motorcraft - DIESEL INDEKS TOWARU: 1102827
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymień pasek wieloklinowy pompy wspom. Ford - DIESEL INDEKS TOWARU: 1120199
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

U mnie jakiś czas temu było słychać głośną pracę i tarcie, stawiałem na rolkę pośrednią, a tym czasem wymiana paska wieloklinowego alternatora załatwiła sprawę.
Sprawdziłem też pasek pompy wspomagania, okazało się że jest potwornie popękany - wymieniłem.
Czy przy wymianie tych pasków należy wymienić również rolki prowadzące i napinające??
__________________
Do pracy MKII 2.0 Zetec + BLOS
Do zabawy ( o przepraszam - do naprawy) MKIII 2.0 TDCI 130 KM 330 Nm
xavi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2008, 10:56   #28
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

witam
moj mkIII automat ma srednie spalanie w miescie 8.6-8.8
a na trasie sredni spala od 5.5 .6.2 przy predksciach od 90 do ok 140-160 lecz bez gwaltownego wciskania gazu poprostu ciagle delikatne przyspieszanie
za to zarl mi jak smok okolo 12 litrow jak wywalilo mi uszczelke pod zaworem egr

co do
Cytat:
Napisał stanisz
kwiatas
Ja mam MK III 2.0 TDCI Ghia 130 KM Tip-tronic od połowy lipca.
Wracając nim z Belgii przez całe niemcy na włączonej klimie pokazywał spalanie 6,3 L/100 km. Jechałem średnio 140-170 km/h a czasami nawet 208 km/h max. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz po mieście (a zaznaczam że to Warszawa - przerąbana mieścina) pokazuje 7,8 L/100 km
Tak więc spalanie jest niezłe ale mam jeden problem o którym już pisałem w innym poście, napiszę jeszcze raz to może tutaj ktoś będzie znał taki przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co jakiś czas podczas jazdy słyszalny jest jakiś chrobot moim zdaniem ze skrzyni, czuć w tym momencie też to pod pedałem gazu. Odgłos jest taki jak by się wjechało na te biały pasy na szosie które powodują nieprzyjemny odgłos pod oponami (tylko ten u mnie znacznie ciszej).
Po ponad miesiącu jazdy i obserwacji a zwłaszcza dłuższej trasie dwa dni temu już wiem że ten chrobot pojawia się głównie przy 4 i 5 biegu przy obrotach 1700-2000.
Poniżej i powyżej nie występuje, jechałem prawie 200 km na sekwencyjnej starając się utrzymywać powyżej 2000 obr. i wszystko było ok.
Stwierdziłem też że chrobot raczej się nie pojawia przy jeszcze nie rozgrzanym silniku.
Dodam jeszcze że kiedy obroty wzrastają bardzo szybko też nie ma tego dźwięku nawet na 4 i 5 biegu, pojawia się kiedy jadę np. na 4ce 2600 obr i skrzynia przełoży na 5 i obroty spadną do np. 1900 i powoli wzrastają.
przeczytaj to ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )moze trafisz w odpowiedz na swoja zagadke ja tez mam taki dzwiek i to w tym samym zakresie obrotow i te same biegi nie mam czasu na zagladniecie w te miejsce co jest opisane ale sugestia najprawdopodobniej trafna w 100%
pozdrawiam
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2008, 11:07   #29
stanisz
ford::advanced
 
Avatar stanisz
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 1.8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 273
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

Cytat:
Napisał kowal76
witam
moj mkIII automat ma srednie spalanie w miescie 8.6-8.8
a na trasie sredni spala od 5.5 .6.2 przy predksciach od 90 do ok 140-160 lecz bez gwaltownego wciskania gazu poprostu ciagle delikatne przyspieszanie
za to zarl mi jak smok okolo 12 litrow jak wywalilo mi uszczelke pod zaworem egr
Mój po mieście bierze spokojnie 10 L/100 km, zimą dochodzi do 12, a może i 13 L Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to robiłem teraz trasę po PL i spalał super bo 6,3/6,6 L

Cytat:
Napisał kowal76
co do
Cytat:
Napisał stanisz
kwiatas
Ja mam MK III 2.0 TDCI Ghia 130 KM Tip-tronic od połowy lipca.
Wracając nim z Belgii przez całe niemcy na włączonej klimie pokazywał spalanie 6,3 L/100 km. Jechałem średnio 140-170 km/h a czasami nawet 208 km/h max. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz po mieście (a zaznaczam że to Warszawa - przerąbana mieścina) pokazuje 7,8 L/100 km
Tak więc spalanie jest niezłe ale mam jeden problem o którym już pisałem w innym poście, napiszę jeszcze raz to może tutaj ktoś będzie znał taki przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co jakiś czas podczas jazdy słyszalny jest jakiś chrobot moim zdaniem ze skrzyni, czuć w tym momencie też to pod pedałem gazu. Odgłos jest taki jak by się wjechało na te biały pasy na szosie które powodują nieprzyjemny odgłos pod oponami (tylko ten u mnie znacznie ciszej).
Po ponad miesiącu jazdy i obserwacji a zwłaszcza dłuższej trasie dwa dni temu już wiem że ten chrobot pojawia się głównie przy 4 i 5 biegu przy obrotach 1700-2000.
Poniżej i powyżej nie występuje, jechałem prawie 200 km na sekwencyjnej starając się utrzymywać powyżej 2000 obr. i wszystko było ok.
Stwierdziłem też że chrobot raczej się nie pojawia przy jeszcze nie rozgrzanym silniku.
Dodam jeszcze że kiedy obroty wzrastają bardzo szybko też nie ma tego dźwięku nawet na 4 i 5 biegu, pojawia się kiedy jadę np. na 4ce 2600 obr i skrzynia przełoży na 5 i obroty spadną do np. 1900 i powoli wzrastają.
przeczytaj to ( [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )moze trafisz w odpowiedz na swoja zagadke ja tez mam taki dzwiek i to w tym samym zakresie obrotow i te same biegi nie mam czasu na zagladniecie w te miejsce co jest opisane ale sugestia najprawdopodobniej trafna w 100%
pozdrawiam
Jak byś dobrze popatrzył to już jestem na tym poście, nawet są tam zdjęcia z mojej naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
MK4 TITANIUM X 1.8 TDCI 125 KM
stanisz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2008, 11:24   #30
kowal76
ford::average
 
Avatar kowal76
 
Imię: krzysiek
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: lubuskie
Model: mondeo mk5 vignale 2019
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2019
Postów: 141
Domyślnie Re: [MK3] Ford Mondeo TDCI - przeglądy i wymiany

stanisz
sorki wielkie lecz nie zauwazylem hehe nie wlazlem na 2 strone postu wiec dzieki wielkie za opis no i foty pewnie nie jednego szczesliwego posiadacza mk III wyciagna ze zmartwien
:fcp29
kowal76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.