Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2015, 09:52   #1
fenix1901
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2015
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie zablokowane drzwi kierowcy

Witam!
Mam problem z otworzeniem drzwi od strony kierowcy.Nie można otworzyć z kluczyka ani od środka ciągnąc za klamkę. Próbując otworzyć od środka ryglem przy klamce lub klamką czuć opór ale nic sie nie dzieje.Rygiel wraca na pozycję zamkniętą.Dodam, że centralny nie działa (chyba moduł komfortu). Proszę o jakieś wskazówki lub porady bo samochodem robię sporo km codziennie i nie widzi mi się wsiadać od strony pasażera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję i Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez fenix1901 ; 12-06-2015 o 11:47
fenix1901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2015, 12:59   #2
fenix1901
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-05-2015
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Witam ponownie!
Nie wiem o co chodziło, ale po wejściu do samochodu i zatrzaśnięciu drzwi pasażera nagle centralny otworzył wszystkie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Odblokowało drzwi od kierowcy i wszystko wróciło do normy, więc temat drzwi nie aktualny. Pozostał problem centralnego. Mam wersję bez pilota (fioletowa naklejka na module komfortu). Dwa razy dziś otworzył i zamknął wszystkie drzwi ale tylko z kluczyka od strony pasażera i znowu nie działa.Od strony kierowcy centralny nie działa w ogóle. Czy to będzie przyczyna tego modułu? Mam zamiar go wymienić na wersje z pilotem.Czy szukać przyczyny gdzie indziej?
fenix1901 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2015, 18:32   #3
szymonnidess
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: Goleniów
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Witam.
Mam podobny problem.
Dzisiaj nagle przy próbie otworzenia drzwi w moim C-max 2.0 2004 z pilota ,otworzyło wszystkie drzwi po za drzwiami kierowcy.Drzwi kierowcy są zamknięte i mimo wielu prób otwierania i zamykania i z pilota i z kluczyka nie przyniosło to żadnego skutku. Miał ktoś może podobny problem?Pewnie będę musiał się dobrać do środka drzwi , choć może być też coś z immobilizerem? bo mrugała mi lampka podczas kiedy już jechałem.
Jeśli mieliście podobny problem to poproszę o jakąś podpowiedz.
szymonnidess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2015, 21:17   #4
piotrek_a1
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-04-2005
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Miałem to samo, u mnie zerwane cięgno od wewnętrznej blokady drzwi w pozycji zablokowanej. Otworzyłem drutem od góry ciągnąc bezpośrednio za cięgno zamka.
piotrek_a1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2015, 14:25   #5
szymonnidess
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-07-2013
Skąd: Goleniów
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Oddałem auto do serwisu i okazało się że padł mechanizm zamka.Wymiana zamek + robocizna 350 zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Masakra.
szymonnidess jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 21:55   #6
slonicek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Siedlce/Radzyń
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Witam serdecznie.
Ja również mam problem z drzwiami kierowcy.
Wczoraj wysiadając z auta złapałem za dźwignie do otwierania od środka i coś strzeliło w drzwiach. Odgłos pękającej lub zsuwającej się linki - przynajmniej tak mi się wydaje. Już wcześniej dziwnie chodziła ta klamka ale tak się za nią zabierałem, że się zdążyła popsuć.
Nie mogę otworzyć drzwi od środka, ani od zewnątrz muszę wsiadać od pasażera. Dodam, że centralny chodzi normalnie, żadnych problemów, klamka z zewnątrz jest luźna natomiast od środka linka idąca do dźwigni otwierającej jest nienaruszona (mimo tego nie załapuje).

Czytałem trochę forum ale większość przypadków odnosiło się do zaciętej klamki z jednej strony, a nie z dwóch przez co mogliście otworzyć swoje drzwi i odkręcić boczek. Posłuchałem jednej rady i rozkręciłem drzwi od strony pasażera aby zobaczyć całą konstrukcję. Wiem jak to wygląda i mniej więcej jak działa. Przygotowałem sobie wygięty drut i wiem, że podczas wciskania od góry tego białego plastiku przedstawionego na zdjęciu zamek się otwiera (przynajmniej tak to jest w drzwiach sprawnych - pasażera).

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy jest jeszcze jakiś sposób na otwarcie drzwi? Inni pisali raczej, że wkładają drut i coś ciągną, a ja robię odwrotnie bo wciskam, a nie ciągnę. Może robię coś nie tak?

Próbowałem swojego sposobu w drzwiach kierowcy. Odkręciłem jedną śrubkę przy dźwigni otwierającej drzwi i zdjąłem też uszczelkę przy szybie, natrafiłem na ten plastik, wciskam go i ... nic. Używam o wiele większej siły niż przy drzwiach pasażera, a on się nie chce ruszyć.

Proszę o pomoc, bo chcę uniknąć niszczenia boczku.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Więc pokrótce moje pytania:
nr 1. - co się mogło stać?
nr 2. - jak otworzyć te drzwi (jak możecie to zaznaczcie na obrazkach gdzie nacisnąć lub co ciągnąć)

Nie wiem czy widać zdjęcie, które dodałem. Tutaj link bezpośredni:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez slonicek ; 27-10-2016 o 21:58 Powód: dodanie obrazka
slonicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 22:13   #7
J@colo
ford::professional
 
Avatar J@colo
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 09-09-2014
Skąd: Poznań
Model: C-max/Galaxy/Mondeo/S-max
Silnik: 1.8TDCI/1,9TDI/2.0TDCI/1.8TDCI
Rocznik: 2006 / 2001 / 2005/2006
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

To co masz na zdjęciu to musisz właśnie podnieś, nie naciskać.
J@colo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2016, 22:15   #8
slonicek
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-09-2014
Skąd: Siedlce/Radzyń
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: zablokowane drzwi kierowcy

Czyli ten biały plastik nie naciskać w dół tylko go zahaczyć od dołu i ciągnąć w górę?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


edit
Próbowałem otworzyć w ten sposób. Nic nie chciało się ruszyć.
Po kilku dniach drzwi same puściły... dziwne.
Rozebrałem, wszystko przesmarowałem i od kilku dni żadnych problemów. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez slonicek ; 12-11-2016 o 01:07
slonicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 15:23   #9
putik
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-02-2013
Skąd: Irlandia
Model: focus lx
Silnik: 1.6 zetec se sedan
Rocznik: 2003
Postów: 14
Domyślnie Zablokowane drzwi kierowcy 2

Witam
Zaparkowalem wczoraj auto, chciałem wysiąść, pociągnąłem za klamkę, coś strzeliło w drzwiach i koniec... Drzwi zamknięte a klamka od środka i z zewnątrz latają luźno... Jak się wziąć za rozwalanie boczka żeby narobić jak najmniej szkody, da się go uratować...?
putik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2018, 17:55   #10
damianisko5
ford::professional
 
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: małopolska/Kraków
Model: Focus MKI, Fiesta MK5
Silnik: 1,6/1,25
Rocznik: 2004/2000
Postów: 1,224
Domyślnie Odp: Zablokowane drzwi kierowcy

Po co rozwalać, spokojnie to z wkrętakiem odkręcisz śrubki i zdejmiesz tapicerkę. Jest gdzieś opis na forum, jak to zrobić. Kluczykiem próbowałeś otworzyć? Zacznij od klameczki, pod zaślepką jedna śrubka ....

Ostatnio edytowane przez damianisko5 ; 28-09-2018 o 17:57
damianisko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.