Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2009, 14:13   #1
artman73
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie słabnie w czasie jazdy

focus 1.8tddi jeździ normalnie,ma moc,przyspieszenie. po pewnym czasie czasie słabnie,jakby coś odcięło turbinę,w czasie jazdy wyłączę i włączę silnik,power wraca ponownie. i tak w kółko. miał ktoś podobny problem? czujnik przy intercolerze wymieniłem.

artman73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2009, 16:48   #2
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Kolego, sprawdź przewód ciśnieniowy od egr-a do zaworu regulacyjnego czy nie jest pęknięty-taki wężyk igielitowy(musi być szczelny).Sprawdź jeszcze czujniki temperatury powietrza jeden w intercoolerze a drugi przy filtrze powietrza.Czujnik temperatury powietrza to termistor. Niska temperatura powoduje duży opór, podczas gdy wysoka temperatura powoduje mały opór. Zespół sterowania wyznacza temperaturę kontrolując napięcie na czujniku.A to wartości jakie powinien mieć czujnik temp.powietrza napięcie zasilania: 5 V
opór: 35 000 - 40 000 omów / 20 °C
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2009, 20:33   #3
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Mam identyczny problem.Zgasze go i zapale i przez chwile jest ok a potem diesel bez turbiny-co robić?!
rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 20:44   #4
gruzinwolf
ford::beginner
 
Avatar gruzinwolf
 
Zarejestrowany: 27-10-2009
Model: Focus Wolf
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

hmmm dziwna sprawa ja mam podobnie ale sprawa dotyczy tego że: gdy jade normalna stała prędkościa w pewnym momencie spada moc i delkatnie poszarpuje jest to w okolicy 2000 tys obrotów... 2.0 tdci przy przyspieszaniu identycznie i tak przez 10 km a potem wszystko wraca do normy..

co powiecie??
gruzinwolf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2009, 20:49   #5
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

najpierw sprawdźcie podłączenie przewodów elektrycznych do egr-a i do czujników przeplywu powietrza,proponuje jeszcze posprawdzać przewody przy zaworze sterującym egr no i czy sam egr się nie zawiesił bo też może być taka przyczyna .Jeśli jest wszystko ok to zostaje odczyt błędów z kompa i będzie możliwa diagnoza usterki.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 07:12   #6
Paweł &
ford::average
 
Avatar Paweł &
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: LKR
Model: Focus C-MAX / Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V 125 KM / 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2003 / 2002
Postów: 73
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Cytat:
Napisał gruzinwolf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0 tdci przy przyspieszaniu identycznie
W TDCI mogą to być zapiekające się kierownice w turbinie, wówczas następuje przeładowanie ciśnieniem, auto przechodzi w tryb serwisowy i kaszle turbina. Sprawdź ciśnienie doładowania, u mnie jak stanęły kierownice miałem 1,9bara, przy prawidłowym do max 1,4.
Paweł & jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2009, 14:10   #7
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Wypiołem przewód na pracującym silniku od czujnia temp. powietrza przy filtrze zmierzyłem opór był niby ok potem wpiąlem.Byłem na kompie i pokazuje teraz błąd czujnia i temp -40C.Po wykasowaniu błędu dalej ten błąd powraca i teraz nawet zaraz po odpoleniu nie ma mocy.Zmierzyłem napięcie jest 3.65V a na drugiem przy intercolerze jest 5V.
Cos spiepszyłem,co sie dotkne to jest coraz gorzej
Prosze pomóżcie,podajcie ile ma być volt na czujniku dolotowym przy filtrze na pracującym silniku

Ostatnio edytowane przez rbt ; 05-12-2009 o 14:12
rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2009, 08:07   #8
szymon19
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-05-2007
Skąd: głogów
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000r
Postów: 60
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

witam miesiąc temu miałem identyczny problem . sprawdziłem chyba wszystko a okazało się ze zapychał mi się katalizator porostu w środku zrobiła się taka kulka która zapychała kata . mechanik wybił środek i foka chodzi jak nigdy
__________________
szymon
szymon19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 19:35   #9
tomus1980
ford::amateur
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 23-06-2009
Skąd: kościan
Model: ford focus
Silnik: 1.8TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 2
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

zobacz pedał gazu miałem taki problem w czsie jazdy auto staje na wolnych obrotach gasisz silnik odpalasz i jedziesz dalej niewstety tylko serwis nie ma zamienników koszt ok. 800
tomus1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 21:39   #10
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: słabnie w czasie jazdy

Cytat:
Napisał tomus1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zobacz pedał gazu miałem taki problem w czsie jazdy auto staje na wolnych obrotach gasisz silnik odpalasz i jedziesz dalej niewstety tylko serwis nie ma zamienników koszt ok. 800

Jakiś błąd pokazywał na kompie?
rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.