Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2009, 20:24   #1
ByciO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0TDCI 180PS
Rocznik: 2015
Postów: 272
Domyślnie cb-jakie?

Witam. mam zamiar kupic CB radio. co proponujecie? mysle o unidenie 510xl plus floridzie president. zastanawiam sie czy nie lepiej dolozyc do unidena xl520.. i czy jest jakas lepsza antena ponizej metra od floridyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. myslalem moze o sirio mini mag27... moze ktos sie wypowie z uzytkownikowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ByciO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2009, 11:13   #2
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: cb-jakie?

co do radyjka to mysle ze warto poszukac 520 chocby ze wzgledu na jedna galeczke wiecej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co do antenki przy magnesach nie bede sie wypowiadal (dla mnie antena ponizej 1m na magnesie to totalna pomylka i jak juz ma byc magnes to cos z ml145)
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2009, 09:47   #3
jezikk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-08-2009
Skąd: Krakow
Model: MK4
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Odp: cb-jakie?

Jesli chcesz dobra antenke do 1m na magnesie to polecam Sirio Turbo 800 + mocowanie magnetyczny (min 12cm, zalecam 15 srednicy) ze zlaczem PL.

Sprawuje sie super, tylko trzeba ja dobrze zestroic.
jezikk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2009, 11:03   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: cb-jakie?

strojenie kazdej anteny to podstawa, a prponowana powyzej to jedynie mniejsze zlo. dluzszy bat bedzie Ci bardzo przeszkadzal?
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2009, 10:55   #5
ByciO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: Bydgoszcz
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0TDCI 180PS
Rocznik: 2015
Postów: 272
Domyślnie Odp: cb-jakie?

bede to wozic w bagazniku, wiec wolalbym zeby nie przekraczalo to wiecej niz metr.. myslalem o floridzie presidenta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma wylapywac wiadomosci o miskach i tyleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ByciO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 10:06   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: cb-jakie?

znajomy w sedanie wozi ml145 sirio i problemów nie widzi. antenke ladnie kladzie a bat "zawija" po obrysie bagaznika i nie nazeka... dzialaj jak chcesz ale jakakolwiek magnesowa antena to juz tylko prowizorka, a jak jeszcze krotka...
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 18:18   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: cb-jakie?

Ja mam radyjko 520XL i jest GITES.
Jeżeli chodzi o antenę, to dla mnie wszystko powyżej 1m w samochodzie to pomyłka, a wręcz powinno być zbronione. Po grzyba mi w samochodzie zasięg 30-40km? Wjeżdżasz do miasta i słyszysz co się dzieje na jego wylocie - i po co? Dodatkowo wszyscy z takimi antenami tworzą ruch w eterze i zamieszanie nie małe. Dla mnie 1m to max - ja mam Sirio ale jakbym teraz kubował to coś mniejszego i na pewno President!
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 18:20   #8
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: cb-jakie?

Cytat:
Napisał ByciO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bede to wozic w bagazniku, wiec wolalbym zeby nie przekraczalo to wiecej niz metr.. myslalem o floridzie presidenta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma wylapywac wiadomosci o miskach i tyleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Absolutnie nie myśl o President Florida, ta antena to szajs. Miałem to.


Kupiłem President missouri i jest bardzo bardzo dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 18:08   #9
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: cb-jakie?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam radyjko 520XL i jest GITES.
Jeżeli chodzi o antenę, to dla mnie wszystko powyżej 1m w samochodzie to pomyłka, a wręcz powinno być zbronione. Po grzyba mi w samochodzie zasięg 30-40km? Wjeżdżasz do miasta i słyszysz co się dzieje na jego wylocie - i po co? Dodatkowo wszyscy z takimi antenami tworzą ruch w eterze i zamieszanie nie małe. Dla mnie 1m to max - ja mam Sirio ale jakbym teraz kubował to coś mniejszego i na pewno President!
oj kolego mylisz sie po calej lini. jak nie chce nadawac i sluchac w promieniu xxkm to skrecam sobie radio i po problemie - w inteku nawet przelacznik local do miasta jest. dlugi bat dobrej jakosci bat to wlasnie mniej zaklocen i trzaskow i w odsluchu i w nadawaniu dla mnie i innych uzytkownikow. to co odbierasz za zaklocenia kolego to nie "my" z dlugimi batami a wlasnie ludziska popierdujacy na kilkunasto cm imitacjach anten. antena powinna byc jak najbardziej zblizona dlugoscia do dlugosci fali albo jej polowy - fizyka sie klania - (anteny stacjonarne tak maja) to co zas wozimy na swoich autach to mniejsze lub wieksze profanacje tej zasady. wiec blagam nie pisz ze krotsza antena to mniejsze zaklucenia tylko dla tego ze sam mniej slyszysz!
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości

Ostatnio edytowane przez kosteg ; 28-12-2009 o 18:12
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2009, 18:17   #10
Damiano16
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: cb-jakie?

No tak.. ale jeżdżenie z 2 metrową antena to troche nie bardzo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A dlaczego CB radio szumi... jest wiele czynników wpływające na to, między innymi to:

Źródłem zakłóceń w pojeździe mechanicznym mogą być:

*
układ zapłonowy (świece, przerywacze, rozdzielacz)
*
prądnica lub alternator (kolektor)
*
regulator (styki)
*
silniki elektryczne wycieraczek, dmuchaw i itp.
*
wskaźniki elektryczne
*
łączniki
*
styki ruchome elementów pod napięciem
*
ładowanie elektrostatyczne gumowych części ruchomych (opony)


Ale też i ta nasza POLSKA częstotliwość w której pracują cb radia...... daje wiele do życzenia..

Ostatnio edytowane przez Damiano16 ; 28-12-2009 o 18:26
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.