Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2024, 20:44   #1
maxlukas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2014
Model: Fiesta, Mondeo MK3, S-max, Grand C-max, Focus Electric, Edge
Silnik: TDCI. Ecoboost, Elektryczny
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

Cześć, w moim Edge 2020 z USA - 2.0, mam problem z pojawiającym się hałasem (buczeniem) i wibracjami od około 70k/h. Efekt potęguje wraz z przyspieszeniem. Jest to buczenie o dźwięku przerywanym, trwa około 2s, i przerwa 2s. Po wymianie opon oraz wywarzeniu kół nic się nie zmieniło. Poprawiłem również mocowania wygłuszań. Hałas zmienia się w trakcie skrętów - szczególnie w prawo to się wycisza. Podobno to nie łożyska. Mechanik się poddał - jeździć aż problem będzie większy i łatwiejszy do wykrycia. Inna osoba przekazała mi że to może być łącznik elastyczny wału napędowego. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

maxlukas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 08:01   #2
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

Z mojego doświadczenia wynikają 2 rzeczy, które w moim samochodzie zresztą zrobiłem i obydwie dały pozytywne rezultaty, każde w innym stopniu, ale w moim przypadku to był strzał w 10. Pierwsze - doważenie kół na samochodzie - zniknęły wibracje i buczenie 100-120 km/h. Drugie - wymiana oleju w skrzyni metodą grawitacyjną, czyli wymiana około połowy oleju i co ważne - dodałem 2 x 30 ml rewitalizanta xado do skrzyń automatycznych dlatego, że jeszcze przy prędkości 120 - 130 km/h jeszcze słychać było lekkie, stałe buczenie z okolicy skrzyni. Ewidentna zmiana na +. Nawet jeśli w Twoim samochodzie to nie pomoże, to i tak warto zrobić obie rzeczy. Kolejną rzeczą, którą bym sprawdził jak poprzednie nie pomogą,to geometria kół.
Powodzenia
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 09:16   #3
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

A ja bym się skupił na łożyskach . Bo jak niby mechanik mógł stwierdzić że nie łożyska ? Jeśli nawet podniósł auto i nawet kazał uruchomić , włączyć napęd i obsłuchiwał okolice piast to przecież nie są warunki drogowe gdzie występuje nacisk na łożysko . odpowiedź dała by próba na rolkach gdzie koła stałyby naturalnie obciążone . Reasumując może to być początek końca któregoś łożyska - objawy by się zgadzały ...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2024, 07:05   #4
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

Mało możliwe, że łożyska, bo cechą charakterystyczną zużytych łożysk jest bardzo słyszalne buczenie na zakrętach. Samochód prawie nowy. Chyba, że był poważnie uszkodzony. Skupilbym się na stronie właśnie uszkodzonej i wtedy takie łożysko nie zużyte w jeździe, a w wyniku mocnego uderzenia z boku kola może być przekoszone i hałasować.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2024, 10:41   #5
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

No właśnie nie do końca .... jeśli jest to ,,początek" końca łożyska to może występować falujące buczenie a zakręt powoduje odciążenie bieżni w miejcsu zużycia i zanik buczenia . Dopiero większa degradascja bieżni może nasilać się odwrotnie (czyli na zakrętech)
To tyle teorii ... oczywiście to tylko teoria...
robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2024, 07:29   #6
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Hałas i wibracje przy 70k/h oraz 140k/mh ustające w zakrętach

Jak najbardziej może być łożysko. U mnie co prawda w poprzednim aucie czyli Mondeo, buczenie również pojawiało się dopiero przy skręcie w lewą stronę i to przy wyższych prędkościach, rzędu 150+ i dosłownie lekko, cichutko. O dziwo poprawnie problem zdiagnozowało ASO w Gdyni, po wymianie łozyska wszystko super. A buczenie było dosłownie lekko słyszalne i to tylko przez Moją osobę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.