Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2015, 22:34   #31
javers
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2005
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek w piaście

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie kiedyś ojciec powtarzał ,, jak nie potrafisz to nie pchaj się na afisz ''
Jak widać pasuje to jak ulał do ciebie bo jeśli nie masz drygu i pojęcia do tego tego to możesz tylko narobić więcej szkody niż pożytku .
i nie przesadzaj że miałeś luzu 1 cm .
Co do śruby i na niej moletkowania (nie frez) to właśnie tak ma być , bo lepiej wybić śrubę i wcisnąć nową (tańsze koszty) niż nową piastę.

Mnie taka cała operacja wymiany szpilki zajmuje nie więcej niż 1 godz .

rozumiem że w takiej sytuacji jaka mnie spotkała należy wymienić od razu całą piaste z łożyskiem!
Dobrej firmy piasta to koszt minimum 350zł, jeżeli miałbym możliwość odkręcenia normalnie koła, a nie przewiercania szpilki i miałbym ściągacz do piasty i prasę do wciśnięcia łożyska w zwrotnicę to pewnie wyrobiłbym się w 15min więc nie pisz mi że w moim przypadku wyrobiłbyś się w 1h. Po kiego w ogóle grzyba miałbym zmieniać piastę z łożyskiem jeżeli jest dostępna do kupienia szpilka!
Uważam że po to jest forum żeby sobie pomagać, a nie negować jakiekolwiek naprawy, roboty nie uważam za spapranej ponieważ zrobiłem już ok 1000km i nie czuje żadnej różnicy w prowadzeniu auta, żadnego bicia na kole kierownicy a zaoszczędziłem jakieś 300zł w kieszenie bo cała naprawa kosztowała mnie max 50zł
Jeżeli kogoś stać to jedzie na serwis nie pier..li się z szukaniem rozwiązania w naprawach na jakimś forum!!! Chyba proste że ludzie tutaj zalogowani szukają rozwiązania problemów i próbują je na własną rękę rozwiązać nie pakując się w koszty!

no trochę mnie Twój post zapalił!

javers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 18:31   #32
falder
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Tarnobrzeg/Krakow
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek w piaście

Czesc Javers.

Ja rowniez mam problem ze szpilka- uszkodzony gwint.
Jesli nie polecasz kupowania szpilek do S-maxa na allegro, to powiedz prosze gdzie warto kupic te szpilki - nazwa sklepu, adres.

Z gory dzieki za odpowiedz.

Pozdrawiam


Cytat:
Napisał javers Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozumiem że w takiej sytuacji jaka mnie spotkała należy wymienić od razu całą piaste z łożyskiem!
Dobrej firmy piasta to koszt minimum 350zł, jeżeli miałbym możliwość odkręcenia normalnie koła, a nie przewiercania szpilki i miałbym ściągacz do piasty i prasę do wciśnięcia łożyska w zwrotnicę to pewnie wyrobiłbym się w 15min więc nie pisz mi że w moim przypadku wyrobiłbyś się w 1h. Po kiego w ogóle grzyba miałbym zmieniać piastę z łożyskiem jeżeli jest dostępna do kupienia szpilka!
Uważam że po to jest forum żeby sobie pomagać, a nie negować jakiekolwiek naprawy, roboty nie uważam za spapranej ponieważ zrobiłem już ok 1000km i nie czuje żadnej różnicy w prowadzeniu auta, żadnego bicia na kole kierownicy a zaoszczędziłem jakieś 300zł w kieszenie bo cała naprawa kosztowała mnie max 50zł
Jeżeli kogoś stać to jedzie na serwis nie pier..li się z szukaniem rozwiązania w naprawach na jakimś forum!!! Chyba proste że ludzie tutaj zalogowani szukają rozwiązania problemów i próbują je na własną rękę rozwiązać nie pakując się w koszty!

no trochę mnie Twój post zapalił!
__________________
Falder
falder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 21:31   #33
jendrekk2
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2010
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 0
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek w piaście

Ja też mam problem ze szpilkami mam dwa gwinty w przedniej piaście zniszczone, w motoryzacyjnym gość mi zamówił szpilki od żuka - ten sam gwint M14x1.5 tylko nie wiem czy na długość wystarczą bo mają ok 50 mm. Pod koniec tygodnia się będę zabierał za wymianę to zobaczę.
jendrekk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2017, 07:43   #34
Bogdan1963
ford::beginner
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 26-06-2015
Skąd: Rzeszów
Model: GALAXY GHIA
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek w piaście

Kilka lat temu wymieniałem szpilkę w tylnej piaście mojego Galaxy MK3. Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno nie ściągałem piasty, nie używałem żadnej prasy, nie ucinałem starej szpilki. Może odkręcałem jakąś osłonę, która przeszkadzała w wyjęciu szpilki? Może trzeba obrócić piastę, żeby trafić w odpowiednie miejsce - nie pamiętam. Nową szpilkę wybiłem z oryginalnej uszkodzonej przedniej piasty. Do zamontowania nie potrzeba prasy. Delikatnie ustawiłem ząbki moletki na stare znaki i przez tulejkę (większą nakrętkę) odwróconą nakrętką wciągnąłem szpilkę na miejsce.
Bogdan1963 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2017, 00:06   #35
javers
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2005
Model: SMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana szpilek w piaście

Falder i jendrekk2... szukajcie ory. używanej piasty ze szpilkami. Nie bawcie się w wymianę szpilek. Koszt 50zł (pod lublinem na złomie u chłopka - tyle dałem)
javers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.