Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2013, 19:04   #41
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Cytat:
Napisał wojte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli jazda jest niemożliwa to natychmiast trzeba zgasić silnik bo ON dostaje się do silnika - nie ma na to siły. Albo gasić albo jechać nawet na 2 ale jechać. ...
Pierwszy raz słyszę żeby gasić silnik w trakcie wypalania !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 20:10   #42
nosek1
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 30-12-2011
Skąd: polska swinoujscie-norwegia songdalen
Model: ford mondeo titanium
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 59
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

witam panowie ile ludzi tyle teori.

Pracuje w servisie VOLVO w norwegi jest ich tam bardzo duzo i jest co robic hehe ale wrucmy do DPF-a silniki oraz zawieszenie w fordach i volvo sa takie same i np.w volvo sa montowane czesci FOMOCO-ford motor kampany.Wypalanie DPF-a odbywa sie gdzy auto stoi nie jest w ruchu i jest podlaczone do VIDA program komputerowy Volvo tak jak VAG w Audi.Program sam sobie podnosi obroty do okolo 1500obr.i tak chodzi o kolo 30-40min.po wypaleniu sam schodzi z obrotow i cala operacja z DPF-m jest zakonczona.
nosek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 22:05   #43
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Chase1, tak mi powiedzieli w serwisie. Na jałowym biegu nie dopala tylko podtrzymuje proces i czeka na jazdę - a jak obroty ma 900 i spalanie 2l/h to gdzie ten olej ma się podziać? - spłynie do miski. Silnik musi być obciążony. Nie napisałem, że zgadzam się z tym. Prawdę mówiąc trochę się zdziwiłem i sam nie wiem co myśleć. Same tajemnice i różne teorie w tym temacie. Jak mi dopalał filtr po dojeździe na parking - kilka razy tak było - to czekałem na jałowych, aż skończy. A teraz nastraszyli mnie, że szybko przyjadę na dopalanie serwisowe i wymianę oleju. Jedni mówią na jałowym inni, że podczas jazdy - to trochę rozbieżne jest. Jedno jest pewne - wysoka temperatura.
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 22:18   #44
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Cytat:
Chase1, tak mi powiedzieli w serwisie. Na jałowym biegu nie dopala tylko podtrzymuje proces i czeka na jazdę - a jak obroty ma 900 i spalanie 2l/h to gdzie ten olej ma się podziać?
Nie jestem expertem a wlasciwie to sie nie znam, ale imo to jakas bzdura. IMO przy najgorszym to by splynelo do wydechu.
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 12:15   #45
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

OK, niech będzie. Trochę do wydechu, trochę do miski. Wcześniej czy później olej w misce się "rozmnoży".
p.s. Co to jest IMO?
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 12:21   #46
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Macie się z tymi Dpf'ami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał wojte Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. Co to jest IMO?
In My Opinion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 12:55   #47
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Thx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. że się nie połapałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Macie i nie macie - ja odpukać nie mam - ale po prostu chcę wiedzieć jak to działa, albo inaczej: jak nasze komputerki obsługują to pudełko z dziurami, ale to jest, jak już wcześniej pisałem "know how" i producenci wszystkiego raczej nie zdradzą. To element marketingu. Czytając wypowiedzi to niektóre są rozbieżne o 180 stopni.
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 10:09   #48
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Czytam te wasze posty i może uda mi się trochę naprowadzić
dlaczego silniki TDCI z filtrami DPF powinno lub nie powinno się stosować dopalania na biegu jałowym (na postoju ).
Penie każdy z was jechał w zimie swoim tdci ..? w ruchu miejskim a jeszcze lepiej to obrazuje w korku , przy temp.powietrza ok. minus 10 / minus 15 st .C.
Okazuje się że te silniki zaczynają tracić temperaturę w takich warunkach (spada temp. silnika wskażnik opada ) .
I teraz inna sytuacja , jeśli odpalimy samochód po nocy (kiedy jest zimny silnik) to żeby nawet stał dobre 5 min. to nie osiągnie tak szybko temp.roboczej jak to jest podczas jazdy (czyli pod obciążeniem )
Przekładając to na dopalanie DPFa to również potrzebna jest odpowiednia temperatura w celu dopalenia spalin .
Wiec uważam że błędne jest myślenie ze na postoju można go dopalić .

Zapewne to autosugestia .
To że silnik natychmiast nie rozłączył procesu dopalania , wcześniej zapoczątkowanego nie oznacza że za chwilę go nie przerwie (bo w takich warunkach bez obciążenia temperatura silnika się obniży i cały proces zostanie przerwany z tego powodu za chwilę ).
Być może niektórym będzie się wydawało że właśnie na parkingu dokończył dopalanie DPF. co jest raczej błędnym myśleniem ,
bo nie mamy pewności że właśnie z powodu obniżenia temp. silnika proces został przerwany .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 21:16   #49
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie mamy pewności że właśnie z powodu obniżenia temp. silnika proces został przerwany .
Dopalanie DPF nie zależy tylko (a nawet nie najbardziej...) od temperatury silnika a zależy głównie od temperatury spalin. Te dwa parametry nie są skorelowane całkiem bezpośrednio - da się uzyskać wyższą temperaturę spalin stosując wtryski dodatkowych dawek paliwa w stosownych momentach pracy silnika. I wtedy nie wpływa to bezpośrednio na temperaturę silnika, bo spalanie tych dodatkowych dawek odbywa się praktycznie w układzie wydechowym - czyli poza układem chłodzonym.
Na tym zresztą właśnie polega dopalanie DPF... Czyli nie jest to wszytko takie proste i potrzebny jest całkiem złożony układ sterowania z wieloma różnymi czujnikami, aby stwierdzić czy da się kontynuować proces dopalkania (czy spaliny mają właściwą temperaturę) czy nie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2013, 11:36   #50
wojte
ford::beginner
 
Avatar wojte
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 18-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0 tdci 140KM DPF
Rocznik: 2012
Postów: 35
Domyślnie Odp: komunikat "przeciążenie filtra silnika"

Wnioskując z postów eclipse i tedi_K w serwisie powiedzieli prawdę. Na biegu jałowym tylko jakiś czas komputer PODTRZYMUJE dopalanie - ale niestety z powodu małych obrotów duża część oleju "skapuje" do miski. Dlatego przytoczono mi serwisie przypadek częstych wizyt w serwisie osoby, która sporo jeździ w trasie - ale często podczas odpoczynku nie wyłącza silnika na 10 -15 minut. Sam zauważyłem, że po szybkiej jeździe autostradowej, po zjechaniu na parking DPF się dopalał. Więc albo jechać dalej, albo gasić silnik. Komputer czeka na dalszą jazdę z obciążeniem inaczej przerwie proces. I chyba to tu jest ten moment przerywania dopalania i związane z tym rozrzedzanie oleju - jałowe obroty. Żeby "wdmuchać" dodatkowy, niespalony olej do DPF'a potrzebna jest energia którą daje tylko przepływ spalin przy wyższych obrotach. Na razie trzymam się tej teorii.
wojte jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.