Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2010, 11:25   #11
AQT24
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Słupsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 32
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

W przypadku kombi bardzo możliwe ze to roleta od bagażnika,ale kompaktu raczej to nie dotyczy.,, Skoro tłumik jest sztywny i amorki w porządku,to przyczyny należy szukać jeszcze gdzieś indziej.

AQT24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 16:19   #12
Kamil33
ford::advanced
 
Avatar Kamil33
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Ciechanów
Model: Focus I Hatchback
Silnik: 1.8 TDDI 90 KM teraz Peugot 607 2,2 HDI 136 km.
Rocznik: 2000 r.2004r.
Postów: 227
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Widzę ze nie jestem sam panowie jest możliwe że to bak ponieważ jak jeżdzę z pełnym to nie słychać tego dziwnego pum.. natomiast jak mam pół zbiornika czasami słyszę ten dźwięk dodam że amory mam nowe.
Kamil33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 16:35   #13
jacekn74
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 78
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Witam. Miałem u siebie podobny przypadek, sprawdziłem całe zawieszenie ale było ok. Przyczyna okazała sie bardzo błacha a mianowicie uszkodzeniu uległo mocowanie linki hamulcowej z prawej strony i to metalowy uchwyt stukał o wachacz.
jacekn74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2010, 13:22   #14
dexio
ford::average
 
Avatar dexio
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Gdansk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TdCi 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Panowie, ja u siebie tez slyszalem dziwne pukania.
Okazalo sie ze to klapa (kombi)
lekarstwem bylo odkrecenie o przesunięcie uchwytu zamka.
Moze i u was to jest przyczyną
__________________
+ P306 '98 1.9D
dexio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2010, 19:02   #15
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Cytat:
Napisał Łukasza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na nierównościach słyszalny jest dziwny dźwiek gdzieś z tyłu takie metaliczne "pum" .....
Witam
Sprawdź, czy któraś z tulei wahaczy nie jest luźna (ręką tego nie namierzysz). Tak było w mojej foce - luźna tuleja wahacza dolnego prostego (tzn wahacz przesuwał się na tulei) i na nierównościach było słuchać takie "pum".
Pozdrawiam
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2010, 19:08   #16
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Cytat:
Napisał Jędrek1964 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak u was ale w mojej foczce Kombi taki dźwięk przy dużej wilgotności powietrza i nieco niższych temperaturach wydaje roleta bagażnika.
Może nie sama roleta co jej mocowanie do boków auta.
W czasie jazdy po nierównościach dochodzi właśnie z prawej strony specyficzne jakby metaliczne popiskiwanie mimo ze nie ma tam nic metalowego.
Nawet na postoju jak poruszam roletą to dźwięk się pojawia taki sam.
Smarowałem już te zagłębienia olejem silikonowym ale nic nie pomogło, teraz chce spróbować założyć tam coś w rodzaju dystansu który zredukuje luz miedzy gniazdem rolety na boku i sama roleta aby zmniejszyć luz jaki tam jest.
Myślę o założeniu koszulki termokurczliwej i może coś się zmieni.
miałem to samo co ty wiesz co zrobiłem podłożyłem filc w te zagłębienie i jak ręką odjoł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2010, 17:02   #17
Jędrek1964
ford::average
 
Avatar Jędrek1964
 
Zarejestrowany: 03-01-2010
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Kombi Ghia
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Cytat:
Napisał Focusik2002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
miałem to samo co ty wiesz co zrobiłem podłożyłem filc w te zagłębienie i jak ręką odjoł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to i dobry bo sprawdzony sposób, ja jeszcze tego nie robiłem ale chyba skłonie się do Twojego sposobu.
Mam tylko jedno pytanie:
Podłożyłeś filc tylko w samo zagłębienie w bokach auta czy na końcach rolety też ??
Jędrek1964 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 20:10   #18
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Ja mam sedana wiec to nie roleta:/ Niedawno miałem przegląd i niestety nic też nie znaleziono. U mnie czy bak pełen czy nie - raz występuje raz nie. Teraz jak jest zimniej to chyba rzadziej to słyszę. Cholera wie gdzie diabeł tkwi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 14:04   #19
Focusik2002
ford::average
 
Avatar Focusik2002
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

Cytat:
Napisał Jędrek1964 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to i dobry bo sprawdzony sposób, ja jeszcze tego nie robiłem ale chyba skłonie się do Twojego sposobu.
Mam tylko jedno pytanie:
Podłożyłeś filc tylko w samo zagłębienie w bokach auta czy na końcach rolety też ??
Ja akurat musiałem w tych 2 miejscach , najpierw podłóż w zagłebienie ale jak jeszcze będzie nadal waliło to na końcu rolety też byś musiał w tych 2 miejscach podłozyć

Dzisiaj też wsiadłem do Mondeo mk3 2005 r. taki sam problem był z tą roletą to się FORD nie postarał .

Ostatnio edytowane przez Focusik2002 ; 01-10-2010 o 14:07
Focusik2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2010, 17:55   #20
Dragonfly
ford::average
 
Avatar Dragonfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Włocławek
Model: Jeep
Silnik: o zapłonie iskrowym
Rocznik: 2014
Postów: 188
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk z tyłu auta

U mnie stukanie powodowała klapa. Regulacja odbojników nie pomagała. Okazało się, że zamek klapy nie trzymał jej. Owinąłem rygiel taśmą izolacyjną....i cisza.
__________________
"Człowiek ma prawo patrzeć na drugiego z góry tylko wówczas, kiedy chce mu pomóc, aby się podniósł."
Dragonfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.